Światowe Centrum Słuchu w Kajetanach

Tu można porozmawiać o swoich schorzeniach i być może uzyskać porady innych użytkowników forum nasze sanatorium.
forumowicz

Światowe Centrum Słuchu w Kajetanach

Post autor: forumowicz »

  • "'Doświadczenie medyczne
    Instytut ma ogromne doświadczenie w realizacji usług medycznych. W ramach hospitalizacji przyjmowanych jest rocznie ponad 12 000 pacjentów oraz wykonywanych jest 18 500 procedur operacyjnych.

    Dziennie w Światowym Centrum Słuchu przeprowadzanych jest około 70 operacji poprawiających słuch – najwięcej w świecie w zakresie otorynolaryngologii, audiologii i foniatrii. W 98,7% operacje są planowane i większość przeprowadzana w dniu przyjęcia pacjenta. Na szczególną uwagę zasługuje wszczepienie dotychczas blisko 4 500 implantów słuchowych, co sytuuje Instytut w czołówce światowej.

    W przychodniach otolaryngolodzy, audiolodzy, foniatrzy oraz logopedzi, surdopedagodzy, psycholodzy, inżynierowie kliniczni i technicy udzielają rocznie ponad 200 000 konsultacji i badań."'
    Informacje zaczęrpnęłam ze strony Instytutu Fizjologii i Patologi Słuchu.
    A o to parę fotek miejsca gdzie przywraca się słuch :) :kwiat:

Pan prof. dr hab. med. Henryk Skarżyński stonowany ,miły uprzejmy.Po przyjeżdzie jest wizyta i na miejscu na zalecenie Pana profesora wykonuje sie badania ,które są następnie oceniane przez Pana Skarzyńskiego.Potem są już uzgodnienia co do dalszego postepowania. :)

[ obrazek zewnętrzny ]
[ obrazek zewnętrzny ]
[ obrazek zewnętrzny ]
[ obrazek zewnętrzny ]
[ obrazek zewnętrzny ]
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20164
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Światowe Centrum Słuchu w Kajetanach

Post autor: Felice »

Udało się dotrzeć bez problemów?
forumowicz

Re: Światowe Centrum Słuchu w Kajetanach

Post autor: forumowicz »

Witaj Alice tak udało się wszystko super załatwić i dotrzeć bezkolizyjnie.Bardzo Ci dziękujemy :) :kwiat: :kwiat:
zebra
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 218
Na forum od: 06 lis 2014 17:10
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 7

Re: Światowe Centrum Słuchu w Kajetanach

Post autor: zebra »

Witam, W jaki sposób można się tam dostać na wizytę , czy potrzebne skierowanie od rodzinnego czy od laryngologa ? Czy jest możliwe leczenie na NFZ ? . Dotyczy osoby dorosłej z uszkodzeniem słuchu , konkretnie ślimaka i pogorszeniem słuchu.
forumowicz

Re: Światowe Centrum Słuchu w Kajetanach

Post autor: forumowicz »

Witaj Zebra :) Ja byłam prywatnie u Pana prof Henryka Skarżyńskiego..Podam Ci telefon zadzwoń i zapytaj ,tylko musisz wykazac się cierpliwoscią w oczekiwaniu na odebranie Twojego telefonu.
Bardzo proszę:22-463-53-22.
Wykonuje się operacje z dofinansowaniem NFZ . :)
Pozdrawiam serdecznie. :)
forumowicz

Re: Światowe Centrum Słuchu w Kajetanach

Post autor: forumowicz »

Jeśli masz pytanka ,a ja będę znała odpowiedż odpowiem :)
zebra
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 218
Na forum od: 06 lis 2014 17:10
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 7

Re: Światowe Centrum Słuchu w Kajetanach

Post autor: zebra »

Dzięki serdeczne.Pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
renatka11
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 296
Na forum od: 29 lis 2013 08:51
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 6

Re: Światowe Centrum Słuchu w Kajetanach

Post autor: renatka11 »

Witaj Zebra. Można wizyty i leczenie na NFZ. Mój mąż w styczniu 2015 był na wizycie i badaniach w Kajetanach. O skierowanie poprosił lekarza rodzinnego do Poradni Audiologicznej. W internecie odszukałam, które poradnie współpracują z kliniką w Kajetanach i telefonicznie zarejestrowałam męża na fundusz do Centrum Słuchu i Mowy Medincus w Warszawie, Al. Jerozolimskie 30. Po wizycie i przeprowadzonych badaniach w Centrum w Warszawie lekarz poinformował męża, że kieruje go na dalsze leczenie do Światowego Centrum w Kajetanach. Poinformował, że sam przesłał skierowanie przez internet, tylko za kilka dni zadzwonić do Centrum w Kajetanach i zapytać na kiedy ustalona wizyta. Wizyta w Kajetanach został ustalona, za 8 miesięcy na godz. 7,30. W wyznaczonym terminie mąż został przyjęty do Kliniki i przez cały dzień przeprowadzano różnorodne badania. Mąż nie został zakwalifikowany na zabieg operacyjny, zalecono zakupienie aparatu słuchowego. Dodam jeszcze, co zaobserwowałam. Większość pacjentów w Warszawie i Kajetanach leczy się prywatnie, prawdopodobnie nie czekają kilka miesięcy, a na NFZ trzeba czekać.
ODPOWIEDZ