Przeciwskazania do niektórych zabiegów

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
forumowicz

Przeciwskazania do niektórych zabiegów

Post autor: forumowicz »

Okazuje się ,że powinnismy wiedzieć jakich zabiegów nie wolno nam "brać" w sanatorium. :o
Masażyk klasyczny jest super tylko nie dla wszystkich tak jak zawijania borowinowe i inne .Warto poczytać . :)
[link]
Ostatnio zmieniony 30 kwie 2015 10:42 przez administrator, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: usunięto link
forumowicz

Re: Przeciwskazania do niektórych zabiegów

Post autor: forumowicz »

Dobry lekarz ordynujący zabiegi powinien o tym wiedzieć, powinien dokładnie wypytać pacjenta, czy nie ma przeciwwskazań do zabiegów. Jeśli tego nie robi, to jest złym lekarzem i popełnia błąd w sztuce medycznej.
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20164
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Przeciwskazania do niektórych zabiegów

Post autor: Felice »

W tej chwili nowe skierowanie zawiera rubrykę w której lekarz kierujący wpisuje przeciwwskazania.Lekarz na miejscu nie zna naszych wszystkich schorzeń,więc uważam,że naszym obowiązkiem jest poinformowanie go o tym.Ja zawsze wyjeżdżając biorę zaświadczenie od lekarza POZ o moim stanie zdrowia,gdzie mam napisane to,co jest niezbędne dla lekarzy i pielęgniarek na miejscu.W paru miejscach zostałam za to pochwalona,bo nie zawsze my sami jesteśmy w stanie przekazać to co istotne.
forumowicz

Re: Przeciwskazania do niektórych zabiegów

Post autor: forumowicz »

Felice pisze:Ja zawsze wyjeżdżając biorę zaświadczenie od lekarza POZ o moim stanie zdrowia,gdzie mam napisane to,co jest niezbędne dla lekarzy i pielęgniarek na miejscu.W paru miejscach zostałam za to pochwalona...
Pochwalić, pochwalić. Prawidłowo czynisz :)
mariolaa
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 565
Na forum od: 16 mar 2011 20:33

Re: Przeciwskazania do niektórych zabiegów

Post autor: mariolaa »

To prawda, że nie wszystkie zabiegi można stosować przy niektórych schorzeniach.
Podam przeciwwskazania do zabiegów elektroterapii
pacjenci z wszczepionymi urządzeniami elektronicznymi (np. rozrusznikiem serca) lub innymi implantami (np. endoprotezy, śruby kostne)
tendencje do krwawień
zakrzepica
zmiany skórne w miejscu przyłożenia elektrod
choroby nowotworowe
uszkodzenie, przerwanie ciągłości skóry w miejscu zabiegowym
arytmia
U mnie zazwyczaj lekarz w skierowaniu wpisuje z jakich zabiegów nie mogę korzystać.
dodam jeszcze, ze nawet nie wszystkie ćwiczenia można wykonywać, muszą być zawsze dostosowane indywidualnie do schorzenia kręgosłupa.
Szybko coś zaszkodzi a leczenie tego trwa bardzo długo.
ODPOWIEDZ