Jak z wyjazdem z 9miesiecznym bablem

Forum na temat leczenia sanatoryjnego dzieci. Można tu wymieniać swoje doświadczenia w tym zakresie. Serdecznie zapraszam.
suverum23
Posty: 2
Na forum od: 17 mar 2015 11:08
Oddział NFZ: Śląski

Jak z wyjazdem z 9miesiecznym bablem

Post autor: suverum23 »

Witam Prosze o napisanie odp czy moge wyjechac z dzieckiem 9miesiecznym do sanatorium?Moj maly w przeciagu 2miesiecy byl juz 2razy w szpitalu stwierdzienie Ostre zapalenie oskrzeli i gornych drog oddechowych w domu zaczyna sie od inhalacji sama sola fizjologiczna ale po 2-3dniach ciezko oddycha i laduje w szpitalu i robia mu inhalacje z solanka i jodem i pomaga Czy moge sie starac o wyjazd z tak malym dzieckiem do sanatorium?Prosze o odpowiedz
forumowicz

Re: Jak z wyjazdem z 9miesiecznym bablem

Post autor: forumowicz »

Witaj suverum23 na forum :) ......cytat ze stronki NFZ...W szpitalach uzdrowiskowych mogą przebywać pacjenci w wieku od 3 do 18 lat. W czasie leczenia dzieci uczęszczają do szkoły podstawowej lub gimnazjum. Młodzież ponadgimnazjalna kierowana jest do uzdrowiska w okresie ferii lub wakacji. NFZ pokrywa w całości koszty opieki medycznej, zabiegów oraz zakwaterowania i wyżywienia. Leczenie trwa 27 dni. Do sanatorium uzdrowiskowego dzieci w wieku od 3 do 6 lat mogą wyjechać pod opieką osoby dorosłej. Koszty leczenie i pobytu dziecka (wraz z wyżywieniem) pokrywa fundusz. Osoba dorosła musi sama pokryć koszty swojego zakwaterowania i wyżywienia. Za 21-dniowy pobyt (tyle trwa leczenie w sanatorium) opiekun zapłaci około 1500 złotych. Przez cały rok do sanatoriów kierowane są także dzieci w wieku od 7 do 15 roku życia. W czasie leczenia mogą one kontynuować naukę w szkole. Młodzież w wieku od 16 do 18 lat korzysta z sanatoriów w czasie wolnym od zajęć szkolnych.
.....wychodzi na to że z tak małym dzieckiem pozostaje jedynie wyjazd komercyjny .Pozdrawiam :kwiat:
Grudka
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 20
Na forum od: 14 maja 2013 11:35

Re: Jak z wyjazdem z 9miesiecznym bablem

Post autor: Grudka »

Z takim maluchem chyba lepiej pojechać prywatnie i ewentualnie znaleźć w sieci namiary na jakiegoś dobrego pediatrę w mieście uzdrowiskowym. Zawsze, można dość gdzieś do sanatorium i wykonać inhalację odpłatnie (jeżeli takie będzie zalecenie lekarza)
Niestety w sanatoriach dzieci błyskawicznie łapią wszelkie infekcje. Do inhalacji można kupić specjalne sole, wody. Np. my kupowaliśmy w Rabce sól do kąpieli, wodę do inhalacji, można tez kupić takie rzeczy przez internet (jeżeli lekarz się zgodzi).
suverum23
Posty: 2
Na forum od: 17 mar 2015 11:08
Oddział NFZ: Śląski

Re: Jak z wyjazdem z 9miesiecznym bablem

Post autor: suverum23 »

Dziekuje za odpowiedz
kasiula
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 598
Na forum od: 13 mar 2012 11:16
Staż sanatoryjny: 6

Re: Jak z wyjazdem z 9miesiecznym bablem

Post autor: kasiula »

[quote="Grudka"]Z takim maluchem chyba lepiej pojechać prywatnie i ewentualnie znaleźć w sieci namiary na jakiegoś dobrego pediatrę w mieście uzdrowiskowym. Zawsze, można dość gdzieś do sanatorium i wykonać inhalację odpłatnie (jeżeli takie będzie zalecenie lekarza)
Niestety w sanatoriach dzieci błyskawicznie łapią wszelkie infekcje. Do inhalacji można kupić specjalne sole, wody. Np. my kupowaliśmy w Rabce sól do kąpieli, wodę do inhalacji, można tez kupić takie rzeczy przez internet (jeżeli lekarz się zgodzi).
Kiedyś szpitale miały swoje ośrodki...ja jeżdziłam od urodzenia.....chodziłam nawet do szkoły w sanatoriach...a teraz jak bywam to pytają czy pani komercja!????!!!!sprawdż i spytaj lekarza czy mają swoje ośrodki i sanatoria....Pozdrawiam.warto!!!!Zawsze warto !
Awatar użytkownika
Fionka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 9386
Na forum od: 09 mar 2015 18:09
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 2

Re: Jak z wyjazdem z 9miesiecznym bablem

Post autor: Fionka »

Sanatorium z tego co wiem odpada.Zapewne maluch ma swojego lekarza, mam propozycje.Popros lekarza aby wypelnij druki na orzeczenie o niepelnosprawnosci do 16 roku zycia.Nie wystrasz sie tej nazwy, takto sie niestety nazywa ale skoro dziecko choruje i sa to drogi oddechowe to bardzo czesto komisja okresowo przyznaje takie orzeczenie.Wtedy bedziesz mogla wyjezdzac naturnusy rehabilitacyjne.Jesli jestes zainteresowana to napisz na PW dokladnie wyjasnie.Nie chce nikomu przynudzac.W temacie jestem biegla imoge pokierowac co i jak.Glowa do gory , pozdrawiam Ela
ODPOWIEDZ