Zimowit Rymanów Zdrój

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
samael
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 88
Na forum od: 22 mar 2012 14:25
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 6

Zimowit Rymanów Zdrój

Post autor: samael »

Witam sedecznie forumowiczów.
Właśnie wróciłem z owego ośrodka i chcialem podzielic sie kilkoma uwagami.Po pierwsze budynek.Caly czas w remoncie.Brak mozliwości wyjścia na balkon,w konsekwencji "wędrówki" po schodach żeby zapalic.Pokoje.Czyste,dwuosobowe dośc przestronne,odnowione.Trójki to porażka.Za malo miejsca.Zabiegi.Tu opinie sa różne.Niektore rehabilitanki kompetente(pani Monika z pokoju nr.4),inne "odwalaja zabiegi byle jak.Posiłki.Teraz to temat rzeka.Jak dla faceta to są stanowczo za male.Chodzilem na "dozywianie" na pstraga.DO centrum żeby dosc to zalezy ktorędy.Jesli schodkami to 10 min. a jesli normalnie po drodzie to jakies 0,5h.Brak parkingu pod ośrodkiem.Jest takowy ale 600 m nizej za który trzeba zapłacić 100 zl.Tv jest tez płatna 5 zł za dzień pobytu.Internet płatny ale diabelnie wolny.Na oficjalnej stronie osrodka pisze ze jest WI-FI.Ale te osoby które posiadaly tablety nie mialy możliwosci kozystania z netu bo potrzbny był kabel.To tyle.Dla mnie ten ośrodek to porażka.Osoby o kólach lub na wózkach mają ograniczoną mozliwość poruszania.Są jeszcze wycieczki.ALe jak wiadomo nie wszyscy chcą na nie jeździć.Pozostaje "Zielony Domek" lub wyjazd do Iwonicza Zdroju na zabawy
Awatar użytkownika
sisi malopolska
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 73
Na forum od: 11 lut 2013 22:09
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Zimowit Rymanów Zdrój

Post autor: sisi malopolska »

Samael,a Kasztanowy Dwór? Byłam w Zimowicie rok temu.Było jeszcze przed remontem. :roll: Ale wszystko zależy od ludzi,ja trafiłam na wspaniałych ludzi.Z zabiegów byliśmy zadowoleni :) .Dla panów jedzenia bylo troche za mało,ale kto chcial repetę,zawsze ją dostal.Gdyby nie fatalny budynek to sanatorium ocenilabym na 7 w skali do 10.Jak ja byłam to nie odbierala jeszcze sieć T-mobile.trzeba bylo iśc do lasu w górę,żeby pogadac z bliskimi.Ale po kilku dniach przypadkiem odkryłam ,że na oknie w ukośnej pozycji mój tel.odbiera.Co prawda mówiłam do niego nie dotykając go ,nawet obrysowałam to miejsce na parapecie pisakiem ,bo odbierał tylko i wyłącznie w tym miejscu,ale pobyt mimo pewnych niedogodnosci zaliczam do b.udanych.A w czerwcu razem z mężem jedziemy do Iwonicza do san.z NFZ.To gdzie mówisz udać się na dobrą zabawę? :lol: Pozdrawiam :kwiat:
samael
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 88
Na forum od: 22 mar 2012 14:25
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 6

Re: Zimowit Rymanów Zdrój

Post autor: samael »

Witaj.
ja wróciłem z tego przybytku uzdrawiajacego 25 kwietnia 2013 wiec mam lepszy poglad niz Ty.A co do zabawy to polecam Krakowiaka w iwoniczu Zdroju.W Kasztanowym Dworze nie ma zabaw.W rymanowie Zdroju pozostały tylko Zielony Domek i Piccolo
Awatar użytkownika
sisi malopolska
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 73
Na forum od: 11 lut 2013 22:09
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Zimowit Rymanów Zdrój

Post autor: sisi malopolska »

Dzieki za podpowiedź ;) Iwonicką.Wielka szkoda ,że już nie ma baletów w Kasztanowym Dworze,natomiast jak ja bylam to Zielony Domek był zamknięty na głucho :( Pozdrawiam
marbor
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 139
Na forum od: 08 kwie 2012 16:46
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 8

Re: Zimowit Rymanów Zdrój

Post autor: marbor »

ja w tamtym roku bawilam sie pod kasztanami od 14 maja do 6 czerwca a domek był nie czyny
Lucynka
Posty: 1
Na forum od: 12 lip 2013 14:38
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 3

Re: Zimowit Rymanów Zdrój

Post autor: Lucynka »

Witajcie.
Miałam być w Zimowicie w październiku 2012 roku. A ponieważ sanatorium było w remoncie, część kuracjuszy oddelegowali do Kasztanowego Dworu.
Tam też oddelegowali część personelu oraz sprzętu, tak, ze zabiegi mieliśmy właściwe na miejscu, oprócz wanien i borowin, na które biegaliśmy
do Eskulapa.
Wszystko było dobre, zabiegi pomocne bardzo, przymusowe spacerki do Eskulapa - bardzo, kuchnia w Kasztanowym - bardzo.
I zabawy wieczorami, które odbywały się w restauracji - bardzo. Te 50 osób bardzo się ze sobą zżyło.
Jednym słowem: bardzo udany pobyt w sanatorium.
Mam zatem pytanie: Co z remontem Zimowita? Skończył się? Czy dalej oddelegowują część ludzi do Kasztanowego?
Co zatem sie dzieje w Rymanowie?
PS. W tym roku nigdzie nie wybieram się. Może na wiosnę?
Lucynka
Awatar użytkownika
many
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 805
Na forum od: 10 cze 2013 19:00
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Zimowit Rymanów Zdrój

Post autor: many »

Sanatorium Ziemowit w Rymanowie Zdroju ma wady i zalety ,,gościłem tam dwa razy 2010 i 2011 ,,i nie powiem złego słowa ani na personel ani na warunki socjalne,Zabiegi także spełniały moje wymogi ,
zalety- czysto w pokojach -częste sprzątania
-miła obsługa /szczególnie panie recepcjonistki/
-smaczne posiłki /dla mnie wystarczało -miłe słowo i jest dokładka/
-baza zabiegowa na niezłym poziomie,,
-całkiem niezła organizacja wycieczek
-parking pod nosem
wady- dla leniwych daleko centrum,, droga przez mękę schody ponad 100
-sanatorium połączone z dziecinnym oddziałem wiec zero uciech ,,i większy rygor,
-brak kawiarni z piwkiem i disco
-słabe wyposażenie pokoju
-wolny internet
-fatalny zasięg GSM ,,tylko Plus jakoś śmiga,,,,,,
wiadomo ze są tacy co nawet zła pogodę zgonią na sanatorium ,,zasada jest jedna -najważniejsze jest dobre towarzystwo ,a pobyt w sanatorium będzie niezapomnianym cudnym wspomnieniem na wiele lat,,czego tez życzę wszystkim kuracjuszom goszczącym w tym sanatorium ,,
-
magosia lbn
Posty: 3
Na forum od: 30 cze 2013 18:00

Re: Zimowit Rymanów Zdrój

Post autor: magosia lbn »

ja się podpisuję pod tym wszystkimi łapami! Towarzystwo odpowiednie i jest super nawet, jak internet wolno śmiga, do centrum daleko, a w Kasztanowym nie grają (dwa lata temu grali i w Zielonym i w Piccolo i w Kasztanach). Jade tam we wrześniu i mam zamiar dobrze się bawić ;)
Awatar użytkownika
many
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 805
Na forum od: 10 cze 2013 19:00
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Zimowit Rymanów Zdrój

Post autor: many »

magosia lbn pisze:ja się podpisuję pod tym wszystkimi łapami! Towarzystwo odpowiednie i jest super nawet, jak internet wolno śmiga, do centrum daleko, a w Kasztanowym nie grają (dwa lata temu grali i w Zielonym i w Piccolo i w Kasztanach). Jade tam we wrześniu i mam zamiar dobrze się bawić ;)
do jakiego sanatorium jedziesz ,,i w jakim terminie?
ODPOWIEDZ