Sanatorium z ZUS

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
Awatar użytkownika
sztani
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7043
Na forum od: 28 gru 2012 09:59
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 10

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: sztani »

W Dziwnówku w przed dzień przyjazdu danego turnusu osobiście ordynator decydowała kto jedynkę otrzyma . . jest 6 jedynek a chętnych w momencie przydzielania było 15 (w czasie kiedy ja składałem) . nie mnie oceniać czy to tak dobrze ,że w Kujawiaku pokoje jedynki przydzielane są bez żadnych kryteriów bo są osoby naprawdę którym taka powinna przysługiwać . i proszę się znaleźć w ich położeniu kiedy słyszą odmowę
Awatar użytkownika
kuty
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1109
Na forum od: 28 wrz 2012 18:03
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 8

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: kuty »

Co do jedynek to trzeba mieć trochę szczęścia! Jak byłem w Jedlinie dostałem ją bez problemu - przyjechałem z rana. W Iwoniczu " Pod Jodłą" na 50 pokoi 23 to jedynki - tu też nie było problemu. A ostatnio jak dzwoniłem do Gryfu w Połczynie, to jedna pani poinformowała mnie że jedynki tylko na zaświadczenie od specjalisty - to ja dzwonię pod inny numer, a tam pani bez problemu rezerwuje mi jedynkę na maj.
Jaki kraj (sanatorium) taki obyczaj, trzeba próbować!!!
forumowicz

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: forumowicz »

I całkowicie sie z toba zgadzam Kuty, zawsze trzeba próbować i przy odrobinie szczęścia - wiadomo :)
Ale być moze niektórzy go nie mają...
No i nie mozna pozwolić sie zbyc - Gryf tego przykładem.
ale te 23 jedynki to chyba nie było sanatorium Zus tylko NFZ, prawda? :D
Awatar użytkownika
kuty
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1109
Na forum od: 28 wrz 2012 18:03
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 8

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: kuty »

Casandra pisze:I całkowicie sie z toba zgadzam Kuty, zawsze trzeba próbować i przy odrobinie szczęścia - wiadomo :)
Ale być moze niektórzy go nie mają...
No i nie mozna pozwolić sie zbyc - Gryf tego przykładem.
ale te 23 jedynki to chyba nie było sanatorium Zus tylko NFZ, prawda? :D
Byli jedni i drudzy, po po prostu Pod Jodłą było tyle jedynek! :D
forumowicz

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: forumowicz »

Emik - dopłacić za jedynkę z Zus-u? Ponoć nie można. Chociaż przyznam uczciwie ze nie jesteś pierwsza osoba, która wskazuje, że taka możliwość istnieje.
No cóż, jak pisałam, życie pisze scenariusze i wskazuje rozwiązania..Warto wiedzieć i korzystać w miarę mozliwosci i potrzeb.
DORO
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 443
Na forum od: 22 wrz 2015 08:23
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 2

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: DORO »

Peonia bardzo dziękuję za informacje. Super, że wspomniałaś o dolegliwościach współistniejących - zdążyłam jeszcze przed czwartkiem (komisja) pozyskać kwity medyczne dot. choroby. Mam nadzieję, że będzie to miało wpływ na przydział miejsca... :? Trzymajcie kciuki. Pojutrze się odezwę albo z :cry: albo z :D
AgaC
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 753
Na forum od: 04 mar 2016 22:18
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 8

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: AgaC »

Doro- gdzie masz komisję?
Awatar użytkownika
sztani
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7043
Na forum od: 28 gru 2012 09:59
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 10

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: sztani »

Obecnie w Kujawiaku rezerwacja w obsłudze klienta tylko po wcześniejszym przysłaniu zaświadczenia lekarskiego o wskazaniu na jedynkę dobre czasy jak widać i w Kujawiaku się skończyły . Taką wiadomość otrzymałem dzisiaj u źródła Dla wątpiących mogę podać numer tel. na PW :) dotyczy wyjazdów z ZUS
forumowicz

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: forumowicz »

:lol: :lol:

No proszę, Sztani zadzwonił i załatwił - juz nie ma rezerwacji.
To chciałeś mi przekazać na priva?

Parcie niektórych forumowiczów na udowodnienie swojej racji jest po prostu powalajace. Zeby specjalnie do sanatorium w tym celu dzwonić? :lol:

Pamiętajmy również ze odpowiedzi sie dostaje takie jakie pytania sie zadaje a pracownicy sanatoriów również fora czytają.
Awatar użytkownika
sztani
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7043
Na forum od: 28 gru 2012 09:59
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 10

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: sztani »

Gdybyś przeczytala PW to inne zdanie byś miała ale skoro nie to trudno. Ja zapytałem w swojej sprawie bo być może tam trafię . i przestań posądzać innych o skłonności które sama posiadasz . nie negowałem ,że tak jak pisałaś było .Każdy ma prawo do dzwonienia nie tylko Casandra. ;) Tyle w temacie .
ODPOWIEDZ