Dlaczego ?

Tu można inicjować tematy niemieszczące się w zakresie innych kategorii.
Awatar użytkownika
darek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7823
Na forum od: 16 lut 2012 20:21
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

Dlaczego ?

Post autor: darek »

Temat ,który chciałbym rozpocząć tyczy się kolejnego mego pobytu w Sanatorium.
Nie jestem pieniaczem , nie pragnę SPA ,jednakże zastanawiam się


DLACZEGO ???

-Mój Fundusz ,Ja jesteśmy w sposób perfidny oszukiwani , a i poniekąd okradani .
Pomijam tutaj już aspekt stawek żywieniowych choć i tutaj mam wiele zastrzeżeń , ale po kolei
Sanatoria , wiele ośrodków pomimo naporu kuracjuszy Egzystuje li tylko pobytom sanatoryjnym lub ZUS-owskim.

Niech nikt nie pisze wywodów ,że KTOŚ płaci więcej czy też -BZDURA.
Ustalony koszt pobytu w pokoju wieloosobowym 3-4 w sezonie letnim to kwota od 140 do 160 zł przy pobycie 10 dni osoba w takim pokoju ma zagwarantowane 3 zabiegi ..które SAM Sobie wybiera Żaden Lekarz w Sanatorium nie ODMÓWI bo straci prace kuracjusz się poskarży !!!.
Kuracjusz w stawce ma opłatę klimatyczna , ma zagwarantowany TV , ma leżaki , ma możliwość wymiany tak pościeli jak i ręczników.
czyli koszt pobytu 21 dni pełnopłatny to kwota 3000 zł - 300 do zapłaty około 2 700 zł

Jest to cena przed rabatem dla Człowieka z ulicy !! możliwość uzyskania rabatu do 10%

ILE płaci NFZ za pokój , zabiegi i wikt za turnus około 90 zł za osobę !!daje to kwotę 1900 zł kuracjusz dopłaca kolejne 400 zł swój wkład plus klimatyczne i cały pakiet !
wychodzi około 2500 zł z tym,że Nasz kuracjusz nie wybierze sobie zabiegów z tzw górnej półki ..15 borowin , 15 masaży podwodnych ,15 basenów tylko średnio z 54 zabiegów zakupionych to około 40 to zabiegi tzw" bezcenowe" ,gimnastyki, rowerki , czy ..spacery ok inhalacje !!

Kolejna sprawa to zakwaterowanie

Kuracjusze z NFZ Ci poszpitalni otrzymują pokoje najniższego Standardu!! te Zimne czy też pamiętające czasy późnego Gomułki czy wczesnego Gierka
Sanatoryjni standard troszkę wyższy już ..remontowane -ale obie te grupy w pokoikach około 10-12 mkw są zakwaterowane po 3 osoby !!
Natomiast w tych samych pokojach osoby z turnusów tzw Prewencja ZUS są już 2.
Cóż ZUS częściej weryfikuje co kupuje i za co płaci NFZ prawdopodobnie...........
Pomijam tutaj już cudzoziemców ONI traktowani są w tych ośrodkach jak BOGOWIE !!
w jednym z ośrodków doszło ,że "cudzoziemcy co 2-3 dni zmieniali Sobie pory posiłków i całe sanatorium zastanawiało się kiedy mogą pojawić się an POSIŁKACH!!
A co do oponentów.
NIKT a zwłaszcza Niemiec nie zapłaci więcej niż płaci ZUS czy inni niestety konkurencja , a wypowiedzi Menagerów ,że oni płaca dewizami są po prostu Śmieszne .
Oszczędność kuracjuszy strefy euro zobaczymy w kawiarniach , restauracjach czy barach Nasze rachunki to średnio 50 zł a ich to 1 woda i 2 słomki!!

W latach 70-80 w Kołobrzegu wybudowano wiele ośrodków , które miały służyć regeneracji Zdrowia Polaków niestety w Nasze ośrodki weszli Niemcy troszkę pomogli gdy branża sanatoryjna w Polsce kulała jednakże dziś smutnym jest ,że Nas po prostu nie stać na pełnopłatny coroczny pobyt w sanatoriach a to co Oferują nam Nasi POLSCY właściele ośrodków porównywalne jest do Tego co kilka lat temu oferowali turccy czy tunezyjczycy pokoje na zaplecze czy śmietniki.

Myślę ,że Zaczniemy się sami doceniać a FUNDUSZE wykupujące usługi sanatoryjne baczniej przyjrzą się co KUPUJĄ i co jest oferowane Własnym KURACJUSZOM.
Przy każdej grupie niemieckiej jest Rezydent i SZYBKO reaguje gdzie JEST MÓJ z NFZ ..dlaczego godzimy się na pobyt w pokojach ze sławnymi ..z Sejmu .........karaluchami.......
ewiko
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 2427
Na forum od: 10 lut 2013 07:07
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 8

Re: Dlaczego ?

Post autor: ewiko »

Jak najbardziej podłączam się do Twego pytania.... DLACZEGO. Dlaczego jedni zarządzający sanatoriami potrafią utrzymać kuracjuszy i obiekt sanatoryjny na wysokim poziomie a inni przyjmują nas w urągających wszelkim standardom warunkach............? Nie przyjmują nas z łaski, za darmochę . Ciężko na to pracujemy przez całe lata a gdy zdrowia zabraknie traktują nas jak intruzów. Dlaczego NFZ podpisuje umowy z ludźmi którzy zarządzają takimi przybytkami?
Awatar użytkownika
krecik
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 2904
Na forum od: 04 cze 2013 17:44
Oddział NFZ: Kujawsko-Pomorski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Dlaczego ?

Post autor: krecik »

No właśnie :!: :!: :!: DLACZEGO :?: :?: :?: :?: :!: :twisted:
Awatar użytkownika
darek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7823
Na forum od: 16 lut 2012 20:21
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Dlaczego ?

Post autor: darek »

przez kuracjuszka12345 » 02 lip 2013 19:42

Moj pobyt w sanatorium w czerwcu br wspominam niezbyt dobrze duzym zaskoczeniem bylo zakwaterowanie w. 4 osobowowym pokoju ktorego rzekomo nie ma w osrodku a byly co najmniej dwa .Byly problemy rownie'z na stolowce stolik stal przy drzwiach siedzialo sie w przeciagu i ciasnocie-Informacjie na stronie internetowej sa nieprawdziwe .Pani w recepcji ani Pan Dyrektor nie potrafili wyjasnic dlaczego przyjeli wiecej kuracjuszy niz mieli mie jsc i musieli robic dostawki.

Pozwolilem Sobie na zacytowanie -skopiowanie wpisu "kuracjuszki12345" i poniekąd rozpocząc DYSKUSJĘ jak traktowani jesteśmy w osrodkach ,ktore Własciwie dzieki Nam EGZYSTUJĄ !!

Rozmawiałem w poprzednim tygodniu z jednym z Szefów Menagerow kołobrzeskiego ośrodka i stwierdzil ,że niemiecka fala jest coraz "płytsza "
Tylko mnie zastanawia DLACZEGO Ja jako kuracjusz mam byc traktowany jako Klient 2 kategorii.
Zdaję sobie sprawę ,że ośrodki należy modernizować ,ale dlaczego kosztem kuracjuszy z NFZ lub też Dlaczego NFZ , nie zajmuje się wypełnianiem KONTRAKTOW i tylko w sytuacjach drastycznych Reaguje, czyzby byli powiązani?? ..upominkami wzajemnymi ?
Wszak kiedyś Ktoś napisal ..
"KRUK -KRUKOWI OKA NIE WYKOLE"
Awatar użytkownika
administrator
Administrator
Posty: 1528
Na forum od: 28 lis 2008 22:27
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 1

Re: Dlaczego ?

Post autor: administrator »

Darku, ruszył ZIP (więcej tu http://www.forum.nasze-sanatorium.pl/vi ... =13&t=6368) sprawdziłem, że w końcu skończą się niedomówienia ile fundusz zapłacił za nasz pobyt. W ZIP jest widoczne gdzie byliśmy i za ile oraz jakie zabiegi otrzymaliśmy. Można więc w prosty sposób porównywać koszty z cennikami komercyjnymi ale także sprawdzić czy rzeczywiście otrzymaliśmy takie zabiegi za jakie zapłacił fundusz.
Zobaczymy jak system sprawdzi się w praktyce.
forumowicz

Re: Dlaczego ?

Post autor: forumowicz »

ZIP jeśli tylko będzie działał i nie zawieszał się (bo różnie to bywa ze stronami funduszu) to na pewno świetna sprawa.Podzwoniłem do funduszu i tu zonk :shock: aby się zalogować trzeba osobiście odebrać login i hasło w funduszu.Dobrze że pracuję blisko siedziby bo inaczej nie wiem czy specjalnie chciało by mi się jechać 45km .Rozumie ochrona danych ale czy nie można by tego wykonać samodzielnie na stronie ZIP-u,tak jak np.w ZUSie .
Awatar użytkownika
darek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7823
Na forum od: 16 lut 2012 20:21
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Dlaczego ?

Post autor: darek »

administrator pisze:Darku, ruszył ZIP (więcej tu http://www.forum.nasze-sanatorium.pl/vi ... =13&t=6368) sprawdziłem, że w końcu skończą się niedomówienia ile fundusz zapłacił za nasz pobyt. W ZIP jest widoczne gdzie byliśmy i za ile oraz jakie zabiegi otrzymaliśmy. Można więc w prosty sposób porównywać koszty z cennikami komercyjnymi ale także sprawdzić czy rzeczywiście otrzymaliśmy takie zabiegi za jakie zapłacił fundusz.
Zobaczymy jak system sprawdzi się w praktyce.
Do Administratora

System ,ktorym tutaj piszesz i ktory powstal DZIEKUJEMY!! -bez ironi i tak nie poprawy tego co JEST.
Kwota z pobyt jest ujednolicona OFERENT nie pokaże kupującemu TYCH najgorszych lokali pokazuje TYLKO te z Gornej pólki z pełnym wyposazeniem i mozliwymi opcjami, po pokazaniu oferent zaprasza na lunch i toczy dalsze rozmowy i juz WTEDY kupuje -Kupujacego.
Mnie chodzi o standartd ktory jest oferowany dla tych z NFZ chyba ,że Fundusz kupuje Najtańsze -Najgorsze uslugi.
Bo jeżeli bylo by tak wtedy należalo by juz zawiadomić Nik bo wtedy to juz była by NIEGOSPODARNOŚĆ..
ODPOWIEDZ