"Beskid"- Wysowa Zdrój

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
dzi
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 894
Na forum od: 23 lut 2012 15:56

"Beskid"- Wysowa Zdrój

Post autor: dzi »

Szpital uzdrowiskowy Beskid to ponad 120 miejsc do leczenia wielu schorzeń. M.in. jedyny w terenie
górzystym oddział dla osób dializowanych. Byłem ze schorzeniem reumatologicznym, ale mieszkając w wspólnym
pokoju z osobą oczekującą na przeszczep i drugą po przeszczepie miałem szczególną możliwość poznać ich problemy.
Uzdrowisko ciche, tak jak cała urocza miejscowość. Pokoje dwu i trzy osobowe. Wszystkie z własnym tzw. węzłem sanit.
Posiłki urozmaicone, dieta do wyboru. Całodobowa opieka medyczna. Większość zabiegów na miejscu, uzupełniające
tak jak basen, kąpiele siarczkowe- kilkadziesiąt metrów wyżej w Biawenie. Nie spotkałem narzekających. Może
nie najwyższy standard wyposażenia pokojów, ale w nich to tylko się spało :) . Czas wolny to przede wszystkim
aktywność fizyczna. A do tej warunków w Wysowej i najbliższej okolicy nie brakuje. Warto zabrać odpowiedni strój
i obuwie i do górskich wycieczek też ;) .
Awatar użytkownika
Bunia
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1392
Na forum od: 06 gru 2011 20:19
Oddział NFZ: Zachodniopomorski
Staż sanatoryjny: 20

Re: "Beskid"- Wysowa Zdrój

Post autor: Bunia »

Kąpiel siarczkowa , ?
czy aby na pewno?
forumowicz

Re: "Beskid"- Wysowa Zdrój

Post autor: forumowicz »

oj..... siarczki to chyba w proszku :o ,jako bywalec tych sanatori nie znam takich zabiegów.....może chodzi o kąpiele mineralne,bo ta woda też ma taki lekko brązowawy kolor....a może się mylę :?: to sorry :)
dzi
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 894
Na forum od: 23 lut 2012 15:56

Re: "Beskid"- Wysowa Zdrój

Post autor: dzi »

Jolu6 :kwiat: to już jutro meldujesz się na Łemkowskiej ziemi :) . Po zmroku spójrz na otoczenie uzdrowiska - leśne
zwierzęta podchodzą pod sam budynek. Przy lekarskim badaniu dostaniesz karteczkę uprawniającą do systematycznego
picia w pijalni wód - jednej z wielu wód źródlanych jak Józef I i II, Franciszek, Henryk, Bronisław itd. Przy parku
jest też dostępne źródło bez ograniczeń. Po powrocie opisz swoje spostrzeżenia. Możesz też skorzystać
z komputera przy recepcji(kiedyś nie było kolejek), albo oczekując na zabiegi w Biawenie - komputer też przy recepcji.
Miłego pobytu w Beskidzie i wielu, w kontakcie z naturą wrażeń w Wysowej.

Do piszących wyżej ;) - powinienem napisać kąpiele mineralne, bo może te wody czasem "zalatują" siarą,
ale siarczki w źródłach Wysowej występują w niewielkich ilościach, o ile pamiętam w źródle SŁONE.
Tak - bardzo cenię kąpiele siarczkowe, ale to już w innych uzdrowiskach(np. Solec, Busko :) . Pozdrawiam.
jola6
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 10
Na forum od: 05 cze 2013 14:54

Re: "Beskid"- Wysowa Zdrój

Post autor: jola6 »

Dziękuję dzi :)
Właśnie skończyłam pakowanie, ostatnie spojrzenia w internet i - ogarnięta "reisen fieber" - za godzinę będę w drodze.
Na forum jest sporo fanów Wysowej, więc mam nadzieję że mój pobyt też będzie udany. ;)
dzi
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 894
Na forum od: 23 lut 2012 15:56

Re: "Beskid"- Wysowa Zdrój

Post autor: dzi »

Jolu6 Twój turnus niestety coraz bliżej końca. Czekamy na relację i aktualne wiadomości
z Beskidu :D .jak i samej Wysowej. Pozdrawiam :kwiat: .
jola6
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 10
Na forum od: 05 cze 2013 14:54

Re: "Beskid"- Wysowa Zdrój

Post autor: jola6 »

Cóż, wróciłam. Wysowa to "koniec świata" ale okolica przepiękna - nic tylko chodzić i podziwiać. Cisza, spokój, ptaszki śpiewają, zwierzęta pozują do zdjęć :) Regionalne produkty (np. bunc z ziołami, miód) "przesmaczne" - trzeba tylko wiedzieć gdzie kupować. Wyśmienite jedzenie w "Karczmie Gościnnej". Wysowej daleko do określenia mianem kurortu, ale patrząc na to co robią, za kilka lat to może się zmienić.
Uwaga: trochę drogo.
Sam Beskid: dwójki tylko dla małżeństw, pokoje 4-osobowe, duże, z balkonem. Łazienki- standard niewystarczający. Głodni nie chodziliśmy, ale wyżywienie mało urozmaicone. Należy brać dietę cukrzycową. Wtedy dostaje się warzywa. Zabiegi dobre. Nie wszystkie na miejscu - jeszcze w Biawenie (wyżej) lub w ZPL (niżej). Ale dla osób mających kłopoty z poruszaniem - dowóz. Do obydwu blisko. Obsługa miła i pomocna. Dobrze zaopatrzony sklep na miejscu. Dużo wód leczniczych. Ze smakiem różnie bywa :D
Kuracjusze dializowani - bardzo zadowoleni.
Ogólne wrażenie: dobre.
Jeżeli ktoś chce wypocząć, wyciszyć się, oddychać dobrym powietrzem, lubi góry - region godny polecenia.
Pozdrawiam byłych i przyszłych kuracjuszy
Jola
jola6
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 10
Na forum od: 05 cze 2013 14:54

Re: "Beskid"- Wysowa Zdrój

Post autor: jola6 »

Niestety nie mogę edytować postów i dlatego dodam, że
organizują czas wolny: piesze wycieczki po okolicy z przewodnikiem, można poznać historię rdzennych mieszkańców - Łemków.
dzi
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 894
Na forum od: 23 lut 2012 15:56

Re: "Beskid"- Wysowa Zdrój

Post autor: dzi »

Dzięki Jolu6 za aktualną ocenę warunków w Beskidzie. O samej Wysowej na NS dużo
pozytywnych opinii, brakowało takich opisów konkretnego uzdrowiska jak Twoje.
Jak twierdzą specjaliści efekt samych zabiegów odczuwa się dopiero po jakimś czasie.
Myślę, że niedługo poznamy opinie kolejnych kuracjuszy z "Beskidu".
Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam życząc Ci Jolu6 udanych wakacji. Pozdrawiam.
dzi
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 894
Na forum od: 23 lut 2012 15:56

Re: "Beskid"- Wysowa Zdrój

Post autor: dzi »

Odświeżam temat, bo kolejna miła grupa wybiera się za kilka dni do "Beskidu".
To już Jolando8 tylko tydzień do wyjazdu. Jeśli masz pytania to jutro o tej porze
odpowiem :). O samej miejscowości i okolicach przeczytasz wpisując w szukaj
(okienko u góry po prawej :) )słowo Wysowa.
Pozdrawiam.
ODPOWIEDZ