Centrum rehabilitacyjno - medyczne Wellnes Grębiszew

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
Awatar użytkownika
Hipokryt
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 7543
Na forum od: 11 lut 2015 18:49
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 21

Re: Centrum rehabilitacyjno - medyczne Wellnes Grębiszew

Post autor: Hipokryt »

Jak już wspomniałem, na podstawie krótkiej wizyty ten ośrodek sprawia bardzo dobre wrażenie, lecz nie wszystko jest takie idealne z mojego punktu widzenia jako gościa. Na pewno minusem jest położenie obok wsi wśród lasów i pól, lecz zapewne są zwolennicy takiego usytuowania. Według mnie gdyby taki piękny ośrodek znajdował się w bardziej atrakcyjnym miejscu (np. w górach czy nad morzem) to byłby wręcz idealnym miejscem do wypoczynku czy rehabilitacji.
Inna sprawa to dojazd samochodem, który może być dość kłopotliwy. Jadąc z południa np. trasą S7 i w Grójcu skręcając na DK 50 na Mińsk Mazowiecki należy liczyć się z korkami spowodowanymi dużym ruchem TIR-ów, budową obwodnicy Góry Kalwarii i innymi mniejszymi sezonowymi remontami. Nie jest możliwe ominięcie tych korków gdyż i tak trzeba dostać się na most na Wiśle i czekać w długiej kolejce. Podobnie jak przed słynnym wiecznie zakorkowanym rondem w Kołbieli.
Będąc już w tamtych okolicach warto śledzić sytuację na drogach np. w Google Traffic.
Być może łatwiej będzie dojechać z południa S7 do samej Warszawy a dalej dojechać trasą DK2 do obwodnicy Mińska Maz. i stamtąd w prawo do Grębiszewa ?
Anita0101
Posty: 2
Na forum od: 26 sie 2018 21:23

Re: Centrum rehabilitacyjno - medyczne Wellnes Grębiszew

Post autor: Anita0101 »

Witam. Wybiera sie ktos z woj. swietokrzyskiego na turnus rehabilitacyjny do Grebiszewa 10 wrzesnia?? Jestem chetna zabrac sie z kims oczywiscie odplatnie gdyz mam problem z dojazdem
Marika1962
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 51
Na forum od: 20 maja 2017 14:07
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 1

Re: Centrum rehabilitacyjno - medyczne Wellnes Grębiszew

Post autor: Marika1962 »

Moze ktos jescze opisze jakie sa zabiegi oprocz basenu z gory dziekuje :kwiat:
Zofija
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 8
Na forum od: 30 lip 2018 17:36
Oddział NFZ: Kujawsko-Pomorski

Re: Centrum rehabilitacyjno - medyczne Wellnes Grębiszew

Post autor: Zofija »

Również o to proszę. Dzwoniłam w sprawie spisu zabiegów do ośrodka dwa razy, obiecano przysłać i cisza. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Hipokryt
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 7543
Na forum od: 11 lut 2015 18:49
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 21

Re: Centrum rehabilitacyjno - medyczne Wellnes Grębiszew

Post autor: Hipokryt »

Anita0101 pisze: 26 sie 2018 21:28 Witam. Wybiera sie ktos z woj. swietokrzyskiego na turnus rehabilitacyjny do Grebiszewa 10 wrzesnia?? Jestem chetna zabrac sie z kims oczywiscie odplatnie gdyz mam problem z dojazdem
Życzę udanej podróży zwłaszcza, że (jak piszesz) masz problemy z dojazdem. Z Twoich podkieleckich stron jedzie się do Grębiszewa trasą S7 a w Grójcu skręca się na DK 50 a tam oprócz utrudnień, które opisałem doszedł jeszcze remont wiaduktu kolejowego w Ostrówku i ruch wahadłowy na tamtym odcinku.
Awatar użytkownika
Hipokryt
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 7543
Na forum od: 11 lut 2015 18:49
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 21

Re: Centrum rehabilitacyjno - medyczne Wellnes Grębiszew

Post autor: Hipokryt »

Potwierdzam, że moja krótka wizyta w ośrodku EKWOS w Grębiszewie nastawiła mnie bardzo pozytywnie do tego miejsca, co opisałem w moich poprzednich wpisach. Jednocześnie dodałem, że:
Maarek36 pisze: 23 sie 2018 09:08 Jak jest tam z punku widzenia kuracjusza nic nie wiem, więc jako Hipokryt dodam, że to pytanie jest dla osób będących tam na turnusie. To ich relacja i opinia będzie najbardziej cenna dla innych.
Jeśli nie jest tam aż tak różowo będąc na pobycie 3-tygodniowym to trzeba się będzie zastanowić czy warto tam wybrać się na turnus? Gdzieś trzeba podreperować zdrowie, wybrać miejsce a niekoniecznie jadąc bardzo daleko. Plusem Grębiszewa jest odległość bo to zaledwie godzinka jazdy od mojego domu a w góry czy nad morze jest ok 500km.
Dlaczego skoro na parkingu były auta z całego kraju to chyba ludzie nie jechaliby aż tak daleko aby tylko narzekać? Jeśli jest tam dużo gości to dlaczego do nich nie dołączyć choćby na kilka dni? Być może ten ośrodek dopiero rozwija działalność sanatoryjną i wszelkie uwagi gości wezmą sobie do serca właściciele aby było tylko coraz lepiej na kolejnych turnusach? A może kuracjusze nie mogli się zintegrować, więc nie byli do końca zadowoleni z pobytu w tym ośrodku? Nie zawsze wszystko musi nam zapewnić ośrodek i organizator, czasem wystarczy mieć własne dobre pomysły jak miło spędzić czas.
Awatar użytkownika
wiktor64
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1258
Na forum od: 17 sty 2017 20:42
Oddział NFZ: Dolnośląski
Staż sanatoryjny: 7

Re: Grebiszew

Post autor: wiktor64 »

No właśnie same minusy dzięki za opinie
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20089
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Centrum rehabilitacyjno - medyczne Wellnes Grębiszew

Post autor: Felice »

zbigniew165 pisze: 30 sie 2018 09:46 Maarek36 oni nie rozwijają działalności sanatoryjnej, tylko hotelową i rehabilitacyjną. To nie jest sanatorium :shock:
Zbigniew ale ZUS ma zapewnić rehabilitację,a nie wczasy nad morzem tudzież w górach.
Awatar użytkownika
Hipokryt
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 7543
Na forum od: 11 lut 2015 18:49
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 21

Re: Centrum rehabilitacyjno - medyczne Wellnes Grębiszew

Post autor: Hipokryt »

zbigniew165 pisze: 30 sie 2018 09:46 Maarek36 oni nie rozwijają działalności sanatoryjnej, tylko hotelową i rehabilitacyjną. To nie jest sanatorium :shock:
Jeżeli byłeś tam i znasz lepiej ten ośrodek i masz konkretne informacje o rozwijaniu działalności to podziel się z zainteresowanymi Forumowiczami. W języku potocznym określeniem "sanatorium" nazywamy miejsce, do którego udajemy się na turnus rehabilitacyjny. Tak również nawała ten ośrodek założycielka tego tematu jako posiadaczka skierowania:
Goska206 pisze: 13 cze 2018 12:14Jadę pierwszy raz do sanatorium z ZUS, dzisiaj dostałam skierowanie od 17.08 do centrum rehabilitacyjno - medyczne w Grębiszewie.
Aby już nie mieć wątpliwości, że NIE JEST TO SANATORIUM a tylko ośrodek prowadzący działalność rehabilitacyjną i hotelową zróbmy podsumowanie naszej wiedzy i przypomnijmy sobie, że:
zbigniew165 pisze: 29 sie 2018 14:29 .... że jest to hotel z Domem Opieki dla Seniorów, to niech nikt nie pisze, że jedzie do sanatorium w Grębiszewie, bo takiego sanatorium nie ma na mapie Polskich Uzdrowisk i nigdy nie będzie.
Skąd masz takie konkretne informacje co będzie w przyszłości?
zbigniew165 pisze: 10 sie 2018 15:11 ... o tym ośrodku/nie mylić z sanatorium/ jest już dużo negatywnych wpisów. (...)
zbigniew165 pisze: 01 sie 2018 13:23 (...) Podobnie jak Grębiszew obiekty, które wymieniłem nigdy nie były sanatoriami i nigdy nie będą. Wystarczy przeczytać stronę w internecie o Grębiszewie i wszystko jest wiadome, co tam było i co jest obecnie.
zbigniew165 pisze: 01 sie 2018 08:32 (...) Grębiszew to nie jest nowe sanatorium, bo to nie jest sanatorium.Jest to tylko obiekt z bazą zabiegową z którym ZUS zawarł umowę na rehabilitację w ramach prewencji rentowej. (...)
zbigniew165 pisze: 03 lip 2018 23:06 To nie jest obiekt sanatoryjny. W tym obiekcie jest Dom Opieki dla Seniorów. Można to sprawdzić na ich stronie internetowej. Jest tam tylko rehabilitacja i nic więcej. Pozdrawiam.
A czy ich strona www jest najlepsza aby obiektywnie poznać miejsce i tamtejsze warunki? Raczej stanowi reklamę dla odwiedzających. Można również czegoś dowiedzieć się z innych stron, jak np. że ten sam ośrodek pod nazwą Dom Opieki Veni Vidi Vici ma uprawnienia państwowe do organizacji turnusów rehabilitacyjnych do 4.08.2019 r.
Czy jednak nie lepiej realnie odwiedzić i zapytać u źródła?
Być może zajrzę tam w najbliższy weekend aby dowiedzieć się czegoś więcej. Czy byłbyś chętny dołączyć?
Malini
Posty: 3
Na forum od: 19 sie 2018 10:42

Re: Centrum rehabilitacyjno - medyczne Wellnes Grębiszew

Post autor: Malini »

Witam czy ktos jedzie do Grebiszewa 10.09 z opolskiego lub slaskiego
Zablokowany