Wysowa Zdrój-wasze wrażenia

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
forumowicz

Re: Wysowa Zdrój-wasze wrażenia

Post autor: forumowicz »

Dzia_dek pisze: 27 wrz 2016 14:55
heniek61 pisze:(...)Proszę o wskazówki dojazdu komunikacją.(...)
Heniek z Będzina do Wysowej nie masz bezpośredniego połączenia.
Poniżej masz kilka z minimalną ilością przesiadek. W pozostałych jest ich więcej.

Wyjazd 11.10.
1.) Katowice (D.A. ul P. Skargi)- wyjazd 11;30 === Kraków (D.A.) - przyjazd 12;50.
Kraków (D.A.) - wyjazd 13;00 === Wysowa Zdrój ("Biawena") - przyjazd 16;45.

2.) Będzin (D.A.) - wyjazd 12;10 === Kraków (D.A.) - przyjazd 13;50.
Kraków (D.A.) - wyjazd 14;00 === Gorlice (D.A.) - przyjazd 16;20.
Gorlice (D.A.) - wyjazd 17;15 === Wysowa Zdrój ("Beskid") - przyjazd 18;15.

3.) Będzin (D.A.) - wyjazd 15;00 === Kraków (D.A.) - przyjazd 16;45.
Kraków (D.A.) - wyjazd 16;55 === Gorlice (D.A.) - przyjazd 19;15.
Gorlice (D.A.) - wyjazd 19;40 === Wysowa Zdrój ("Beskid") - przyjazd 20;40.

4.) Katowice (D.A. ul P. Skargi)- wyjazd 17;30 === Kraków (D.A.) - przyjazd 18;50.
Kraków (D.A.) - wyjazd 19;00 === Wysowa Zdrój ("Biawena") - przyjazd 22;30.

Będąc na Twoim miejscu rozważyłbym wyjazd o jeden dzień wcześniej i nocleg na miejscu.
Jadąc do sanatorium zdecydowanie warto być wcześnie rano na miejscu.
ludzie pytają , a potem znikają .... życie :mrgreen:
Awatar użytkownika
andrzej1955
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 19424
Na forum od: 27 sty 2011 16:52
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 10

Re: Wysowa Zdrój-wasze wrażenia

Post autor: andrzej1955 »

Ludzie pytają-dostają wyczerpujące odpowiedzi i...znikają nie mówiąc przysłowiowego-całujcie mnie w d..pę i to raczej nie jest normalne w normalnym świecie...NIESTETY :!:
Awatar użytkownika
Ataneriona
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 52
Na forum od: 25 lip 2017 13:23
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Wysowa Zdrój-wasze wrażenia

Post autor: Ataneriona »

To ja zadam kolejne ale wpadę po odpowiedzi i podziękuję teraz i potem;-).Chodzi mi o wcześniejszy przyjazd.Drogo?I czy jest taka opcja? ja z Krakowa tym o 13 ,więc troche późno bym była na miejscu Pozdrawiam. :DI dziękuję;-)
Awatar użytkownika
andrzej1955
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 19424
Na forum od: 27 sty 2011 16:52
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 10

Re: Wysowa Zdrój-wasze wrażenia

Post autor: andrzej1955 »

Witam-najlepiej sprawdzić u źródła-zadzwoń i zapytaj o taką możliwość,Pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
Ataneriona
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 52
Na forum od: 25 lip 2017 13:23
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Wysowa Zdrój-wasze wrażenia

Post autor: Ataneriona »

Dziękuję zrobię to na pewno.Pozdrawiam :D
Petrosj
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 196
Na forum od: 14 gru 2017 07:50
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 2

Re: Wysowa Zdrój-wasze wrażenia

Post autor: Petrosj »

A ja jadę 28 listopada a to bedzie juz na pewno pora zimowa bo teraz zimy wczesnie sie zaczynają, wiec te porady juz pewnie nie dla mnie bo wszystko bedzie zasypane, oblodzone itp. Z takiej "dziury" to ciezko die gdzies ruszyc by wrocic na kolacje autobusem ktory moze nie zabierac lub po prostu nie przyjechac. A nie wiem czy jakies wycieczki sa w ogole organizowane stamtad ?
forumowicz

Re: Wysowa Zdrój-wasze wrażenia

Post autor: forumowicz »

za co Cie tak pokarali ?
Awatar użytkownika
mart 36
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 254
Na forum od: 03 kwie 2017 08:32
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 8

Re: Wysowa Zdrój-wasze wrażenia

Post autor: mart 36 »

W Wysowej Zdrój jestem od kilku dni. Fakt jest to dziura. Ale odpocząć chociaż można. Wycieczki są organizowane. Dopóki było słońce to spacerować można było. W deszcz niestety nudy. Czytanie książek i tv. Wszystko jak wszędzie zależy od ekipy ;)
Awatar użytkownika
ANDY12345
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 14311
Na forum od: 26 maja 2018 11:42
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Wysowa Zdrój-wasze wrażenia

Post autor: ANDY12345 »

Cześć Matra podobno od jutra pogoda się poprawi oby nie na drugi bok, ja już w realu. an :(
Awatar użytkownika
mart 36
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 254
Na forum od: 03 kwie 2017 08:32
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 8

Re: Wysowa Zdrój-wasze wrażenia

Post autor: mart 36 »

Od kilku dni jestem w domu i już tęsknie za spokojem w wysowej.Byłam na turnusie z ZUS w ośrodku Beskid.Jest to fila macierzystej Biaweny,w której odbywaja sie gimnastyka w basenie i kriosauna,także na te zabiegi trzeba tam dojsc.Beskid jest dość małym budynkiem,trzy piętrowym,na parterze odbywa się większość zabiegów,tylko na 1 piętrze jest salka,mini salka do gimnastyki indywidualnej,tam też jest stacja dializ,gabinety lekarskie i pielegniarski,Ja mieszkałam w dwójce na pierwszym,mam wrażenie że największym pokoju 122 w ośrodku,pokoje tutaj są o różnym standardzie,tzn w niektórych są lodówki,a w każdym jest czajnik,telewizor za cały turnus to koszt 88 zł.Winda jedna.Rehabilitanci fantastyczni,posiłki urozmaicone aczkolwiek wystarczające.Pokoje sprzątane są 3 razy w tygodni,wówczas też każdy z kuracjuszy dostaje malutką buteleczkę wysowianki(wg.mnie nie nadającej sie do picia)Dansingi najlepsze w tej miejscowosci odbywają sie w kawiarni Instytutu,ośrodku obok.W Biawennie również są ale od beskidu jest tam dalej,Do ośrodka trzeba wrócic maxymalnie na 22,15,Na zewnątrz są wyznaczone miejsca dla palaczy.Przy znacznym stopniu otrzymuje się tzw przywileje więc warto wcześniej zadzwonic do recepcji z taką informacją.Na zabiegi chodzimy z magnetyczną wersją i papierową karty zabiegowej. :)
ODPOWIEDZ