Wysowa Zdrój-wasze wrażenia

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
Awatar użytkownika
mart 36
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 254
Na forum od: 03 kwie 2017 08:32
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 8

Re: Wysowa Zdrój-wasze wrażenia

Post autor: mart 36 »

Tak Pani Maria nadal oprowadza po Wysowej. Wracając do tematu rozrywek w trakcie turnusu to są one nawet wskazane dzięki parkoterapii człowiek jest bardziej rozluzniony. Taka formę zalecają przecież i sami rehabilitanci. Wielokrotnie słyszałam że w moim przypadku lepsza jest lampka wina niż np. Baclofen na spastyke.
forumowicz

Re: Wysowa Zdrój-wasze wrażenia

Post autor: forumowicz »

Zabiegi jak juz pisałem dla mnie jak na razie bardzo ok. Jestem po złamaniu przez-krętarzowym uda lewego plus póżniejsze cięcie i szycie uda w różnych miejscach z powodu uszkodzenia tętnicy bocznej przez lekarza w czasie zabiegu wyjęcia jednej ze śrub i własnie z powodu dużej ilości cięć przez mięsnie uda mam spore zaniki mięsni i kłopot z prawidłowym chodzeniem. Po prostu sie bujam jak kaczka. Więc mam tak... Elektrostymulację mięsni uda,,magneto,laser,rowerek, basen w Biawenie czyli cwiczenia w wodzie, podwójną "dawkę" cwiczen indywidualnych i nauki prawidłowego chodu. Bardzo pasuje mi basen bo z racji tego że jest mikroskopijny to nie ma stricte pływania tylko różne cwiczenia z przyrządami które potrafią zmęczyć człowieka jeśli sie nie ściemnia w czasie zajęć. Ale najbardziej i podobaja mi sie i daja w kość tak że niemal łzy mi leca zmieszane z potem a mięsnie az drżą z wysiłku zajęcia indywidualne. Dogaduje sie z terapeutką dobrze i stawiamy oboje na to że nie ma sciemniania i celem jest jak najwieksze wzmocnienie mięsni i wyeliminowanie tego mojego kiwania się przy chodzeniu i wchodzeniu na schody. Najważniejsze jest w tym że choć jest na to przewidziany scisle określony czas (2x30 minut) to moge cwiczyć wiecej czasu bez nerwowego spoglądania na zegar.. choć jak na razie wychodzi że po 45 minutach róznych na bieżąco wymyślanych przez A. wariantów cwiczeń jestem po prostu wypompowany tak że nic juz nie daje rady.. Od kilku dni mam okropne zakwasy w nogach i czuje to jakby mnie ktoś do przebiegnięcia maratonu zmusil... ale skoro są zakwasy to znaczy że jest praca mięsni,a jak pracują to znaczy że jest ok... Jak juz padam po tych zajęciach to i jeszcze i tak chwile rozmawiamy analizując co moge póżniej powtórzyć sam na schodach czy przed lustrem na 2 piętrze..Więc jest wiecej niż ok.
Nie mam natomiast żadnych zajęć krio. ani punktowego ani kriokomory które to zazwyczaj sie serwuje połamańcom. Ja tego nie mam z powodu tej nieszczęsnej przeciętej tętnicy... są tez niestety obowiązkowe zajęcia z psychoedukacji i relaksacyjne. Wszystkich zabiegów na turnus jest 100..Z ust innych słyszałem że czesto lekarz w czasie turnusu zmienia jakies zabiegi. więc pożyjemy zobaczymy..
ps. ten pacjent jeszcze jest.
Awatar użytkownika
mart 36
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 254
Na forum od: 03 kwie 2017 08:32
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 8

Re: Wysowa Zdrój-wasze wrażenia

Post autor: mart 36 »

Na moim turnusie zabiegi były zmieniane po pierwszym tygodniu ale tylko na wyraźne życzenie kuracjusza lub jak to miało miejsce u mnie z powodu awarii wirówki kończyn dolnych. W wysowej zwanych wirowka kolan. Domyślam się, że cwiczysz na pierwszym piętrze z Panią Anią :) fantastyczna terapeutka jak ktoś chce pracować i ma kulturę osobistą.
Awatar użytkownika
ewasz
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 24608
Na forum od: 10 mar 2014 20:44
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Wysowa Zdrój-wasze wrażenia

Post autor: ewasz »

Piękna, wyczerpująca lektura. Żeby tak wszyscy opisywali ......

Sztani nie bądź taki sztywniak jaj mój małż "oby nie tańce bo albo jest się chorym albo nie" ....
Taniec to od wieków jest terapią .......

Pozdrawiam 🙂
Awatar użytkownika
ANDY12345
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 14572
Na forum od: 26 maja 2018 11:42
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Wysowa Zdrój-wasze wrażenia

Post autor: ANDY12345 »

Na czterech nogach też? an :lol:
Petrosj
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 196
Na forum od: 14 gru 2017 07:50
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 2

Re: Wysowa Zdrój-wasze wrażenia

Post autor: Petrosj »

nauczyciel pisze: 07 cze 2011 23:45 Do Wysowej można dojechać z Warszawy zachodniej autobusem Firmy MIŚ do Gorlic, a stamtąd kursują busy, świetny dojazd lub z Krakowa bezposrednio autobusem firmy Voyadzer lub z Lublina kursuje bus. Pod koniec turnusu prywatni przewoźnicy przedstawiaja oferty w recepcji, nie ma problemu
z powrotem, bo zawwze gdzies bliżej domu dojedziemy. Pozdrawiam przyszłych kuracjuszy i życzę miłego wypocynku w Wysowej WT
Z Krakowa to autobus tłucze się blisko 3 godziny po wszystkich napotkanych miejscowościach aż do Nowego Sącza, a jak na wyjezdzie z Krakowa napotka korek to jeszcze dłużej. Po drodze żadnego postoju "na siusiu". Jak jedziesz z Krakowa to mozesz sie przygotowac lub przemeczyc, ale jak juz dojechales czyms innym do Krakowa i jestes po obiedzie z dużą ilościa picia to nie polecam. Pociągiem do Nowego Sącza tez można sie dostać, a tam juz blizej
moderator
Moderator
Posty: 431
Na forum od: 19 cze 2013 09:12

Re: Wysowa Zdrój-wasze wrażenia

Post autor: moderator »

Dalsza część dyskusji na temat rehabilitacji tańcem i basenem przeniesiona tu:
viewtopic.php?f=33&t=19862
forumowicz

Re: Wysowa Zdrój-wasze wrażenia

Post autor: forumowicz »

jak że mój post tańców nie dotyczył a przeniesiony został to pozwole sobie go wkleić jeszcze raz bo dotyczy stricte wrażeń z Wysowej.

Tak mart36, ćwiczenia indywidualne mam z Anią (od wczoraj jesteśmy na ty ;) ) i cieszę sie że to wlaśnie ona mnie prowadzi bo dzis będąc na pierwszej kontrolnej wizycie lekarskiej p. doktor [nazwisko] bardzo ją chwaliła mówiąc wprost że jesli mam parcie na solidną prace bez sciemniania i olewatorstwa to trafiłem na najlepszą osobę . A że to parcie mam i ściemnianie ani mi przez myśl nie przeleciało to ciesze sie okropnie że właśnie z nią przyszło mi sie rehabilitować.
Co do wizyty lekarskiej. Rozmawiając wczesniej z Anią wyszło że były by dla mnie dobre cwiczenia na bieżni więc w czasie wizyty u lekarza o tym powiedziałem i bez żadnego "ale" mam to już wpisane w kartę zamiast magnetoterapi którą to licząc moje prywatne sesje w domu zaliczyłem juz z 50 seansów. Poprosiłem również by eletrostymulacje mięśni mieć nie tylko na mięsnie uda ale i na pośladkowe które mocno mi zanikły i też mam to wpisane bez jakichkolwiek problemów.
A dotychczas jedynym zgrzytem który nastąpił w czasie tego mojego parodniowego pobytu była dzisiejsza wizyta u "pana referenta" który wypisuje karty zmienionych zabiegów... takiego gbura i mówiąc wprost znudzonego upierdliwca dawno w żadnym urzędzie czy przedsiębiorstwie nie spotkałem. Jakby w tej pracy był za karę a ja na złość wlazłem mu do biura... Był wprost niemiły i nieuprzejmy i w końcu spokojnym tonem grzecznie zwróciłem mu uwagę że sobie nie życzę burczenia w moim kierunku i albo zacznie sie zachowywać profesjonalnie jak na urzędnika przystało albo wezmę tę swoją kartę i pojde z tym gdzieś wyżej. W końcu dzięki takim ludziom jak ja on ma pracę i jeśli to co robi robi za kare i z musu to zawsze może sie zwolnić i pójść do innej pracy.... Burczeć przestał ale gdyby miał wzrok bazyliszka to ja juz dawno leżałbym trupem pod jego biurkiem ;)
Jutro po południu wycieczka z przewodnikiem na górę Jawor ale mimo moich najszczerszych chęci 7km (3,6 w jedną stronę) przekracza moje możliwości nawet z kijkami więc wielce niepocieszony bedę musiał ją sobie odpuscić..
Awatar użytkownika
mart 36
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 254
Na forum od: 03 kwie 2017 08:32
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 8

Re: Wysowa Zdrój-wasze wrażenia

Post autor: mart 36 »

Cieszy mnie to że tak dobrze ćwiczy Tobie się z Anią. Z tego co jeszcze pamiętam. Na niektóre lepsze zabiegi bądź przyrządy wspomagające ćwiczenia można chodzić do Biaweny wystarczy tylko się dogadać z terapeuta i. W Biawenie jest Borys równie kompetentny rehabilitant aczkolwiek bardziej pobudzony od Ani. :lol:
forumowicz

Re: Wysowa Zdrój-wasze wrażenia

Post autor: forumowicz »

Borysa jeszcze nie spotkałem :)
Więcej zabiegów niz mam juz mi nie daja bo jest 100 na pobyt i 100 ma być... Ale na razie nawet nie bedę nic kombinował z ugadywaniem bo pomału z tym co mam coraz ciężej wyrobić mi sie w terapeutycznej "dniówce". W zasadzie jedynym zabiegiem który mi trwa tyle ile mam napisane to elektrostymulacja a wszystkie inne to przeginam z czasem ile sie da.:) Cwiczenia z Anią czasem trwają i 50 minut,basen też jeszcze ani razu nie trwał przepisowe 20 minut bo przychodze wcześniej i jak tylko jest pusty to prosze o możliwość wcześniejszego wejścia do wody a że prowadzący widzi że ciągle pływam i nie ściemniam przy ćwiczeniach to po zakończeniu ćwiczeń też mnie nie wygania i pływam (z reguły sam) aż zacznie sie schodzic kolejna grupa. I tak jak naginam czas to ledwie ledwie mi dniówki styka :) ale potem padam na pysk... i o to chodzi co nie :)
ODPOWIEDZ