Jak załatwia się sanatorium z NFZ

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
nikol1703
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 29
Na forum od: 05 wrz 2014 16:19
Oddział NFZ: Mazowiecki

Jak załatwia się sanatorium z NFZ

Post autor: nikol1703 »

Witam jak należy załatwić sanatorium z NFZ, długo się czeka na termin i komisje, skąd wziąć wniosek, czy po rekonstrukcji ACL dostanie, wniosek lepiej jak wypełni ortopeda który operował czy lekarz pierwszego kontaktu :(
nikol1703
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 29
Na forum od: 05 wrz 2014 16:19
Oddział NFZ: Mazowiecki

Re: Jak załatwia się sanatorium z NFZ

Post autor: nikol1703 »

Mam wyznaczony termin przez ZUS w listopadzie ale np czemu nie spróbować np z NFZ jechać w przyszłym roku hehe.Można tak?
Agnes
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 321
Na forum od: 09 maja 2011 11:27
Staż sanatoryjny: 5

Re: Jak załatwia się sanatorium z NFZ

Post autor: Agnes »

Oczywiście, że można ;) wniosek do NFZ może wypisać Ci lekarz pierwszego kontaktu. Jak tylko będziesz miała nadany numerek od razu możesz ubiegać się o wyjazd z tzw. zwrotów (rozumiem, że jedziesz pierwszy raz z NFZ) także nie cykaj się tylko do dzieła :D powodzenia życzę :kwiat:
nikol1703
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 29
Na forum od: 05 wrz 2014 16:19
Oddział NFZ: Mazowiecki

Re: Jak załatwia się sanatorium z NFZ

Post autor: nikol1703 »

Dziękuje. W listopadzie jade z zusu i pierwszy raz do sanatorium. ale tak sobie pomyślalam ze na przyszły rok postaram się z nfz- tu. A skąd wziąć wniosek? A do zusu to wypełniał mi ortopeda który mnie operował i wniosek wzielam ze strony zusu
iwcia
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 814
Na forum od: 15 mar 2012 13:55
Oddział NFZ: Dolnośląski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Jak załatwia się sanatorium z NFZ

Post autor: iwcia »

Witaj :)
Wniosek do NFZ wypelnia lekarz pierwszego kontaktu.Zarejestruj sie na wizyte i powinnas to zalatwic odrazu, pamietajac o przedstawieniu lekarzowi wszystkich wynikow badan i ewentualnych wypisow ze szpitala.Lekarz wypisuje wniosek do sanatorium i śa dwie opcje: albo sam wysyła albo Ty zabierasz i odwozisz osobiscie lub przez pocztę.Ja zawsze wolę to sama zalatwic.Bastepnie czekasz na pisemnko z NFZ, w ktorym poinformuja Cie jaki masz numer i jaki jest okres oczekiwania.Potem mozesz sledzic w przegladarce internetowej jak schodzą numerki.
Powodzenia :) :kwiat:
iwcia
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 814
Na forum od: 15 mar 2012 13:55
Oddział NFZ: Dolnośląski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Jak załatwia się sanatorium z NFZ

Post autor: iwcia »

Zapomniałam dodac,że nie musisz miec formularza wniosku, to jest w gestii lekarza kierujacego. :)
forumowicz

Re: Jak załatwia się sanatorium z NFZ

Post autor: forumowicz »

Nkol 1703 :) Nie czekaj na przyszły rok tylko juz składaj wniosek NFZ-towski .ZUS i NFZ są niezależnymi instytucjami i nie sprawdzają wyjazdów pacjentów.A na NFZ poczekasz minimum 18 miesiecy albo dłuzej nawet.PO co czekać do nastepnego roku ze złożeniem wniosku?
Agnes
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 321
Na forum od: 09 maja 2011 11:27
Staż sanatoryjny: 5

Re: Jak załatwia się sanatorium z NFZ

Post autor: Agnes »

Kruszynko,
jadąc pierwszy raz z NFZ nie trzeba czekać 18 miesięcy :lol: jak tylko przydzielą numerek to od razu można dzwonić o zwroty. Bynajmniej tak jest w mazowieckim, tylko nie wszyscy o tym wiedzą :o na numerek czekałam 7 m-cy, a potem ze zwrotów pojechałam do Krynicy do Wojskowego i to w okresie wakacyjnym ;) tak więc NIKOL1703 powodzenia i do dzieła :kwiat:
forumowicz

Re: Jak załatwia się sanatorium z NFZ

Post autor: forumowicz »

Agnes pisze:Kruszynko,
jadąc pierwszy raz z NFZ nie trzeba czekać 18 miesięcy :lol: jak tylko przydzielą numerek to od razu można dzwonić o zwroty. Bynajmniej tak jest w mazowieckim, tylko nie wszyscy o tym wiedzą :o na numerek czekałam 7 m-cy, a potem ze zwrotów pojechałam do Krynicy do Wojskowego i to w okresie wakacyjnym ;) tak więc NIKOL1703 powodzenia i do dzieła :kwiat:
Witaj Agnes ciekawe to co piszesz ,czyli rozumiem że w mazowieckim dostajesz pismo z NFZ o zarejestrowaniu go i nie otrzymujesz info iż oczekiwanie to ,np 18 ,17 itp miesiecy? Tylko pismo zawiera nr ? Ja otrzymuje pismo które ma nr np 30 parę tyś i okres oczekiwania w kolejnym zdaniu to......17 miesiecy.I dopiero po ok roku od pobytu w sanatorium ,nie od daty zarejestrowania wniosku w NFZ moge dzwonić po zwroty. :)
Pozdrawiam serdecznie :)
Agnes
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 321
Na forum od: 09 maja 2011 11:27
Staż sanatoryjny: 5

Re: Jak załatwia się sanatorium z NFZ

Post autor: Agnes »

Oj, nie Kruszynko,
my w mazowieckim jesteśmy traktowani tak jak wszyscy tzn. ja również dostałam pismo z numerkiem i przewidywanym czasem oczekiwania ok. 20 m-cy :roll: ale jadąc pierwszy raz do sanatorium z NFZ nie jest wymagany czas oczekiwania 18 m-cy. Można ubiegać się o zwrot jak tylko otrzyma się pismo z upragnionym numerkiem :) myślę, że ta zasada działa we wszystkich oddziałach trzeba tylko pytać. Przypominam, że chodzi tu tylko o pierwszy wyjazd później już niestety tak jak wszyscy ustawiamy się w mega długiej kolejce :| :kwiat:
ODPOWIEDZ