Osteoporoza

Rehabilitacja narządu ruchu. Sanatoryjne leczenie chorób stawów, kręgosłupa, ograniczenia ruchowe, stany pourazowe stawów i kości.
Awatar użytkownika
jacky6
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7130
Na forum od: 05 mar 2014 14:39
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

Osteoporoza w uzdrowiskach

Post autor: jacky6 »

krajowe centrum leczenia osteoporozy ma mieć swoją siedzibę w Lądku Zdroju...
w sierpniu "biuro" w Jerzym jeszcze nie było czynne, ale ...
tam też jest to jeden z głównych profili ...
i tam też znakomite skutki przyniosła kuracja mojej ślubnej...

:mrgreen: to przyjemne czasami żyć marzeniami twardo stąpając po ziemi... :ugeek:
Awatar użytkownika
jacky6
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7130
Na forum od: 05 mar 2014 14:39
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Osteoporoza w uzdrowiskach

Post autor: jacky6 »

jacky6 pisze:krajowe centrum leczenia osteoporozy ma mieć swoją siedzibę w Lądku Zdroju...
w sierpniu "biuro" w Jerzym jeszcze nie było czynne, ale ...

i stało się faktem...

[link]

tyle, że na szeblu regionalnym...

PS - lnkowanie niezbyt udane ale FB profilu uzdrowiska lądeckiego jest relacja z otwarcie centrum dolnośląskiego ...

[link]

Uzdrowisko Lądek-Długopole

:mrgreen: :ugeek:
Ostatnio zmieniony 08 lis 2014 16:33 przez administrator, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: usunięto linki
forumowicz

Re: Osteoporoza

Post autor: forumowicz »

Ida pisze:Tydzień temu byłam u pani reumatolog, która specjalizuje się także w leczeniu osteoporozy i kazała mi odstawić lek na rok, potem zrobić densytometrię. W ciągu tego roku zażywać tylko Vitrum D3 forte i jeść nabiał. Pożyjemy - zobaczymy, w każdym razie chętnie odpocznę od rytuału związanego z łykaniem tych tabletek.
Tak to jest z naszym leczeniem , jeden lekarz twierdził Tobie że będziesz brać leki do końca życie , a drugi każe odstawić :roll: Ja jednak muszę brać nadal bo w wynikach ciągle postępujący ubytek masy kostnej :( Teraz zauważyłam że napisałam w jednym z postów że .......cytuje ,,co pół roku biorę Ostenil,, a miałam napisać od pół roku ,sorry :oops:
forumowicz

Re: Osteoporoza

Post autor: forumowicz »

W sanatorium na tą dolegliwość NFZ wysłał mnie do Buska , byłam w Willi Zielonej i muszę z ręką na sercu przyznać że siarka działa na mnie rewelacyjnie :D może nie wróci mi stanu moich kosteczek z przed lat ale z problemami bólowymi ze strony kręgosłupa miałam długo spokój.Raz NFZ wysyłał mnie do Solca ale ze względów rodzinnych musiałam zrezygnować i kolejne Busko niestety już tak pół na pół bo na zasadzie skierowania ambulatoryjnego , NFZ opłacił mi zabiegi o resztę musiałam sobie zadbać sama .Ostatnio z tym schorzeniem wylądowałam w Lądku ale tu zonk :roll: :roll: Sanatorium Wojskowe nie miało zabiegów na bazie wód radoczynnych i trzeba było samemu sobie wykupić w uzdrowisku Lądek -Długopole bo to są zupełnie inne firmy chociaż w jednej miejscowości , cóż pech .Ale wspomagam się specyfikami w domowych kuracjach właśnie na bazie siarki .Jeszcze nie miałam złamań przez osłabione struktury kości , ale zagrożenie jest .Tylko że bolesność ze strony kręgosłupa daje popalić :( :( Co ciekawe gdy dostałam skierowanie do Wysowej na inne schorzenie to kąpiele w wysowskich wodach mineralnych też bardzo mi pomagały 8-) Dużo jeżdżę prywatnie , bo liczyć na śląski fundusz to tragikomedia w rehabilitacji :evil: Dużo też korzystam z rehabilitacji w Goczałkowicach Zdroju ale to już z racji zamieszkiwania w okolicy .Te opisane ośrodki mogę z czystym sumieniem polecić przy tym schorzeniu .
Awatar użytkownika
jacky6
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7130
Na forum od: 05 mar 2014 14:39
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

leczenie osteoporozy w PL warunkach ...

Post autor: jacky6 »

smuga pisze: Ostatnio z tym schorzeniem wylądowałam w Lądku ale tu zonk :roll: :roll: Sanatorium Wojskowe nie miało zabiegów na bazie wód radoczynnych i trzeba było samemu sobie wykupić w uzdrowisku Lądek -Długopole bo to są zupełnie inne firmy chociaż w jednej miejscowości , cóż pech...
czyli jakiś błąd w systemie NFZ...
...
aż się nie chce wierzyć...
...
a z pewnikiem przypisywać niedoskonałości uzdrowiskowym strukturom...
...

:mrgreen: :ugeek:
forumowicz

Re: Osteoporoza

Post autor: forumowicz »

Jacku podobno firmy miały jakiś problem z dogadaniem się :!: .....ujęcie wody należy do Lądek - Długopole :roll: a wiadomo że jak nie wiadomo o co chodzi :lol: :lol: :lol: to chodzi o pieniądze :!: .To było ponad rok temu , może już :roll: się dogadali :?: :?:
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20164
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Osteoporoza

Post autor: Felice »

Kiedyś świadczyli sobie wzajemne usługi.Wymieniali się zabiegami.Uzdrowisko miało wodę i borowinę.WSZUR kriokomorę i basen.Widocznie u nich jak wszędzie coraz mniej wspólnych tematów i nie po drodze razem :evil:
Awatar użytkownika
sztani
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7043
Na forum od: 28 gru 2012 09:59
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 10

Re: Osteoporoza

Post autor: sztani »

Teraz wszędzie konkurencja i rywalizacja (oby zdrowa) :(
forumowicz

Re: Osteoporoza

Post autor: forumowicz »

Dowiedziałam się ,że przy osteoporozie dobrze jest zażywać tabletki z muszli skorupiaków .Prawdopodobnie są doskonałym wzmocnieniem kości .Czy ktoś je zna? Ciekawe czy apteki mają .Nie mam takich problemów ,ale zapytałam w kontekscie złamania kości i właśnie tę informację usłyszałam. :)
Awatar użytkownika
Sloneczko
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 24972
Na forum od: 23 kwie 2013 17:54
Oddział NFZ: Świętokrzyski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Osteoporoza

Post autor: Sloneczko »

Ja takie brałam tabletki dwa lata temu...to Ostercal 1250 D, bierze sie go w osteoporozie jak i w niedoborach wapnia i witaminy D.
Tabletki zawieraja wapń elementarny z muszli ostryg. nie zaleca sie stosowac tego leku przy kamicy nerkowej , niewydolnosci nerek i nadczynnosci przytarczyc.
Mnie pomogło na moje stawy biodrowe :D
ODPOWIEDZ