RWA BARKOWA

Rehabilitacja narządu ruchu. Sanatoryjne leczenie chorób stawów, kręgosłupa, ograniczenia ruchowe, stany pourazowe stawów i kości.
Awatar użytkownika
ewasz
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 24608
Na forum od: 10 mar 2014 20:44
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

Re: RWA BARKOWA

Post autor: ewasz »

Jeśli są osteofity, naczyniaki i przepukliny to jest kategoryczny zakaz masażu :!: Można skazać się na wózek lub łóżko do grobowej deski :twisted:
Awatar użytkownika
medi
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 8463
Na forum od: 22 lip 2011 15:26
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 6

Re: RWA BARKOWA

Post autor: medi »

Ooo to ja nie wiedziałam że toto można odłamać ,...ale z drugiej strony :roll: Gdyby nie masaże w wykonaniu wspaniałego rehabilitanta w Garwolinie to do dziś bym o własnoręcznym zapięciu biustonosza mogła tylko pomarzyć ;) :oops: ...A proszenie za każdym razem kogoś o pomoc mi się wcale nie uśmiecha :evil: :evil: Jak to mówią ...jest ryzyko ,jest zabawa ;) :twisted: :lol: :lol:
forumowicz

Re: RWA BARKOWA

Post autor: forumowicz »

Medi :lol: wolę zaryzykować ..............co innego .W sanatorium dokumentację czyta np ...ginekolog i zleca Tobie masaż ,a rehabilitant ma na zleceniu tylko ilośc sztuk .To ja bardzo dziękuję za jego wiedzę. :evil:
Nigdy tego tak nie rozważałam aż do Kolobrzegu ,jak masażysta poustwaiał mi na koniec kregosłup. :shock: Dobrze że ten akurat nie posadził mnie na wózek. :kwiat:
Jak to to to? osteofity? to to to? :lol:
forumowicz

Re: RWA BARKOWA

Post autor: forumowicz »

Dobrze Medi ,że nie poustawiał mi tak kręgosłupa, jak poustawiane są moje literki w wyrazie powyżej :roll: poustawiał :lol: :lol: :lol:
Awatar użytkownika
Zbigniew- I
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1176
Na forum od: 20 sie 2013 12:53
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 11

Re: RWA BARKOWA

Post autor: Zbigniew- I »

Mój kręgarz przy ustawianiu kręgosłupa nawet nie dotyka w jego pobliżu, a rozgrzewając mięśnie przykręgosłupowe przed nastawianiem, masuje je , też nie dotykając kręgosłupa. Mimo to, nie dotyka się do pacjenta bez zdjęcia lub rezonansu.
Awatar użytkownika
medi
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 8463
Na forum od: 22 lip 2011 15:26
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 6

Re: RWA BARKOWA

Post autor: medi »

A ja nie wiem i nie chcę wiedzieć jak to zrobił mój masażysta ..dla mnie ważne jest to że po czwartym masażu nareszcie własnoręcznie po 9 miesiącach :shock: zapięłam swój biustonosz :D :D
forumowicz

Re: RWA BARKOWA

Post autor: forumowicz »

E tam Medi :lol: :lol: :lol: lepiej przyznaj sie jaki to był masaż ? :o ;) :lol:
Ostatnio zmieniony 26 paź 2014 17:40 przez forumowicz, łącznie zmieniany 1 raz.
forumowicz

Re: RWA BARKOWA

Post autor: forumowicz »

Kolego ja Ciebie rozumiem ,ale nie dam się dotknąć juz żadnemu masażyście.....no może jak będzie to mój :oops: osobisty to co innego :o :lol: :lol:
Awatar użytkownika
Suzen
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3505
Na forum od: 26 kwie 2014 07:56

Re: RWA BARKOWA

Post autor: Suzen »

Podczas jednego z pobytów w sanatorium masażysta ,zbyt "agresywnie "potraktował mój kręgosłup.Nacisnął zbyt mocno odcinek kręgosłupa.Był to pierwszy z serii zabiegów i niestety ...ostatni.Odczuwałam dość silny ból .Byłam zaniepokojona czy nic nie uszkodził. :? Całe szczęście ból minął,ale "najadłam się "strachu.
Awatar użytkownika
Zbigniew- I
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1176
Na forum od: 20 sie 2013 12:53
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 11

Re: RWA BARKOWA

Post autor: Zbigniew- I »

Drogie koleżanki, mamy po prostu inne doświadczenia i trafiliśmy na różnych "fachowców". Jestem chory na ZZSK i każdy lekarz w Polsce powie, że chiropraktyka czy kręgarstwo grozi mi wózkiem lub łóżkiem do końca życia. Jeśli by oni zobaczyli, jak mój kręgarz, skręca mnie jak śrubę, część umarła by na zawał, pozostali odeszli by od zmysłów. A ja, jako chyba jedyna osoba w Polsce, na złość im nie zesztywniałem i obywam się bez prochów, co przy tej chorobie jest możliwe tylko na krótką metę.
ODPOWIEDZ