Dolnośląski Oddział NFZ

Tu umieszczamy tematy związane z kolejką i oczekiwaniem na wyjazd do sanatorium.
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20164
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Dolnośląski Oddział NFZ

Post autor: Felice »

Już to autor postu wyjaśnił... dostał skierowanie do Podczele i zwrócił zamieniając na inne.
andrzejm1954
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 306
Na forum od: 19 paź 2012 18:35
Oddział NFZ: Dolnośląski
Staż sanatoryjny: 10

Re: Dolnośląski Oddział NFZ

Post autor: andrzejm1954 »

Tyle, że w DO NFZ obecnie na przydział czeka się ok. 9-10 miesięcy a w tym przypadku wychodzi 4,5. Coś z moją matematyką nie tak? :roll: Z poważaniem!
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20164
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Dolnośląski Oddział NFZ

Post autor: Felice »

Są skierowania do szpitala i te są szybciej. Są też ludzie, którzy mają przydział poza kolejnością.
andrzejm1954
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 306
Na forum od: 19 paź 2012 18:35
Oddział NFZ: Dolnośląski
Staż sanatoryjny: 10

Re: Dolnośląski Oddział NFZ

Post autor: andrzejm1954 »

No tak. O tym zapomniałem. Dziękuję za podpowiedź :kwiat:
Awatar użytkownika
Robeo
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 471
Na forum od: 10 sie 2012 10:56

Re: Dolnośląski Oddział NFZ

Post autor: Robeo »

Tak, to było poza kolejnością, ale nie szpital, dlatego zrobiłem zwrot. Mało kompetentnych ludzi tam ostatnio zatrudnili.
andrzejm1954
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 306
Na forum od: 19 paź 2012 18:35
Oddział NFZ: Dolnośląski
Staż sanatoryjny: 10

Re: Dolnośląski Oddział NFZ

Post autor: andrzejm1954 »

Dziękuję za odpowiedź. Teraz mam już większą wiedzę w tym temacie. A przy okazji czy Ktoś wie po jakim czasie w DO NFZ, przesłany przez lekarza wniosek na leczenie uzdrowiskowe w formie elektronicznej, zmieni statut z wystawiony na zarejestrowany? Wdzięczny będę za odpowiedź. :roll:
wrocanka
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 6
Na forum od: 20 mar 2024 17:08
Oddział NFZ: Dolnośląski

Re: Dolnośląski Oddział NFZ

Post autor: wrocanka »

Mój wniosek zmienił status na "zarejestrowany" po 3 miesiącach od przekazania do NFZ.
andrzejm1954
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 306
Na forum od: 19 paź 2012 18:35
Oddział NFZ: Dolnośląski
Staż sanatoryjny: 10

Re: Dolnośląski Oddział NFZ

Post autor: andrzejm1954 »

Bardzo dziękuję za odpowiedź. Śmiechu warte. W rozporządzeniu jest mowa o terminie 30 dni na rozpatrzenie wniosku. :lol:
andrzejm1954
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 306
Na forum od: 19 paź 2012 18:35
Oddział NFZ: Dolnośląski
Staż sanatoryjny: 10

Re: Dolnośląski Oddział NFZ

Post autor: andrzejm1954 »

W uzupełnieniu do tekstu powyżej. 30 dni to jest do wersji papierowej. Do wersji elektronicznej jest tak: Świadczeniobiorca jest niezwłocznie informowany, o dalszych etapach przetwarzania skierowania w postaci elektronicznej, w tym o jego rejestracji, dokonaniu jego oceny i o jego potwierdzeniu za pośrednictwem IKP. Na internetowym koncie pacjenta jest odnośnie skierowania tak: wszystkie, wystawione, zarejestrowane, zrealizowane. Moje jest jest jak kliknę zarówno w "wystawione" jak i w "zarejestrowane" choć statut jego jest "WYSTAWIONE". To może jest tak, że wystawione i zarejestrowane są tożsame? Nie wiem. Ważne, że jest w systemie. :roll:
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20164
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Dolnośląski Oddział NFZ

Post autor: Felice »

Status wystawione i zarejestrowane nie jest tożsame. Opcja wystawione zniknie dopiero jak zmieni się w zrealizowane.
Ze skierowaniem do sanatorium jest jak z każdym innym elektronicznym. Lekarz wystawia np skierowanie do szpitala, rejestrujesz je tam gdzie będziesz leczony. Dopiero jak dostaniesz wypis będzie zrealizowane.
W przypadku sanatorium rejestrowane jest przez NFZ. Czas oczekiwania bywa długi, bo brak jest lekarzy do kwalifikacji. Szybciej dzieje się tylko w przypadku skierowań, które mogą być szpitalne.
ODPOWIEDZ