po jakim czasie złożyć wniosek do sanatorium?

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
Awatar użytkownika
ania
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 277
Na forum od: 07 kwie 2013 09:29
Staż sanatoryjny: 4

po jakim czasie złożyć wniosek do sanatorium?

Post autor: ania »

Witam!
Pytanie jak w tytule :) Po jakim czasie ( od ostatniego leczenia uzdrowiskowego ) można złożyć wniosek do sanatorium , aby został on zaakceptowany przez lekarza balneologa? Są jakieś terminy, wytyczne. paragrafy , ustawy itp?. Moje pytanie wzięło się stąd, że skierowanie na leczenie uzdrowiskowe ( od lekarza rodzinnego) wysłałam do NFZ po 6-ciu miesiącach od powrotu z takiego leczenia. Otrzymałam odpowiedź odmowną. Lekarz balneolog stwierdził, ze nie ma podstawy do kolejnego leczenia, gdyż skutki poprzedniego widoczne są dopiero po upływie pół roku i więcej.Nadmieniam, że leczę się już kilkanaście lat na przewlekłą chorobę płuc.Pozdrawiam :kwiat:
forumowicz

Re: po jakim czasie złożyć wniosek do sanatorium?

Post autor: forumowicz »

Jedna wielka bzdura .Wniosek mozna składać zaraz po powrocie z sanatorium .Przecież sanatorium należy się nie cześciej niż raz na 18 miesięcy.Powinnas się oodwołać od takiej decyzji. :shock:
Awatar użytkownika
Princi
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 27712
Na forum od: 17 cze 2014 16:28
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 8

Re: po jakim czasie złożyć wniosek do sanatorium?

Post autor: Princi »

Aniu :kwiat: ja wniosek składam zawsze 30dni po powrocie z sanatorium :) nigdy nikt mi nie odrzucił wniosku :kwiat: nie ma nigdzie napisane kiedy można a kiedy nie można składać wniosku :roll:
forumowicz

Re: po jakim czasie złożyć wniosek do sanatorium?

Post autor: forumowicz »

Aniu :) Chętnie bym Ci odpowiedziała ale .....jak z wieloma gałęziami naszego życia w Polsce tak i z tymi naszymi wyjazdami nie zawsze mieścimy się w przepisach które niby istnieją a i tak nie zawsze są stosowane.Jedni napiszą Ci że składają wnioski zaraz po powrocie , inni że po 12 miesiącach.Tak , tak ....przepisy niby jedne a interpretacje w poszczególnych funduszach różne :roll: :roll:To co na papierze ni jak się nie ma do życia .Są przepisy a i tak wszystko jest ostatecznie zależne od funduszu i lekarza balneologa który opiniuje wniosek :( i chyba jeszcze ....szczęścia :lol: :lol:
forumowicz

Re: po jakim czasie złożyć wniosek do sanatorium?

Post autor: forumowicz »

Nie ma formalnego przepisu, który zabraniałby złożenia kolejnego wniosku tuż po powrocie z poprzedniego turnusu w sanatorium uzdrowiskowym lub w szpitalu uzdrowiskowym. :)
forumowicz

Re: po jakim czasie złożyć wniosek do sanatorium?

Post autor: forumowicz »

Kruszynko :) może w waszym funduszu :roll: spróbuj to zastosować w śląskim :lol: :lol: my to chyba w innej Polszy żyjemy :(
forumowicz

Re: po jakim czasie złożyć wniosek do sanatorium?

Post autor: forumowicz »

Oj tak oj tak jeden kraj a jak podzielony ;) :lol: :lol:
krzysztof100
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 421
Na forum od: 07 kwie 2013 11:38
Staż sanatoryjny: 5

Re: po jakim czasie złożyć wniosek do sanatorium?

Post autor: krzysztof100 »

Wiem ze po uzdrowiskowym leczeniu szpitalnym można składać wniosek następnego dnia po powrocie z leczenia a zwykle leczenie sanatoryjne to zależy od wewnętrznych rozporządzeń funduszu.
ewiko
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 2427
Na forum od: 10 lut 2013 07:07
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 8

Re: po jakim czasie złożyć wniosek do sanatorium?

Post autor: ewiko »

Porażka z tymi przepisami. Każda instytucja (NFZ) rządzi się własnymi prawami , natomiast w moim mniemaniu jest to BEZPRAWIE. Na szczęście w mazowieckim wnioski są przyjmowane od razu po powrocie z sanatorium. Niestety okres oczekiwania na następną kurację jest bardzo długi bo ostatnio wyjechałam po 24 miesiącach :cry:
Awatar użytkownika
niebieskookii
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 184
Na forum od: 27 kwie 2013 14:01
Oddział NFZ: Podkarpacki
Staż sanatoryjny: 5

Re: po jakim czasie złożyć wniosek do sanatorium?

Post autor: niebieskookii »

witam,przepisy stanowia tylko ze nastepny pobyt w sanatorium nie moze byc wczesniej niz 18 miesiecy liczac od ostatniego dnia pobytu w sanatorium.Wiec wystarczy mniej wiecej sobie wyliczyc sredni czas czekania w swoim odzziale NFZ na wyjazdy i mozna zaraz po powrocie nawet składac podanie.A jesli nr kolejkowy by wypadł wczesniej niz te utawowe 18 miesiecy,wówczas wyjazd zostanie i tak przesuniety do okreslonego terminu.Sam tak miałem,ze złozyłem pismo miesiac po powrocie,dostałem przydział a srednio w Podkarpackim czekanie 13 miesiecy,wiec musieli mi przesuwac wyjazd ..
ODPOWIEDZ