NFZ - weryfikacja skierowania...

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
Awatar użytkownika
jacky6
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7130
Na forum od: 05 mar 2014 14:39
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

NFZ - weryfikacja skierowania...

Post autor: jacky6 »

wróciłem do przeglądarki...
jutro detale ...

:mrgreen: :ugeek:
Awatar użytkownika
jacky6
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7130
Na forum od: 05 mar 2014 14:39
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

NFZ - weryfikacja skierowania...

Post autor: jacky6 »

jacky6 pisze:

wróciłem do przeglądarki...
a teraz detale ...
po 3 miesięcznej ( bez 1 tygodnia ) absencji...

podczas wędrówki papierów na szlaku NFZ => POZ => NFZ ubyło prawie 8.000 numerów...

kończąc swoje refleksje i obserwacje z tego etapu - stwierdzam, że podczas owej obiegówki młynek numerowy się kręcił...
tym samym zwracam honor, bo czyniłem brzydkie przypuszczenia, że w okresie weryfikacyjnym odliczanie zostało zamrożone...

:mrgreen: :ugeek:
Awatar użytkownika
Narewka
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 933
Na forum od: 19 wrz 2011 19:31
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 33

Re: NFZ - weryfikacja skierowania...

Post autor: Narewka »

Z wyliczenia wynika, , że w śląskim NFZ dają sanatorium raz na 7 lat, możliwe to???I dlaczego nie można składać nowego wniosku zaraz po powrocie....??
Awatar użytkownika
jacky6
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7130
Na forum od: 05 mar 2014 14:39
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

NFZ - weryfikacja skierowania...

Post autor: jacky6 »

Narewka pisze:Z wyliczenia wynika, , że w śląskim NFZ dają sanatorium raz na 7 lat, możliwe to???I dlaczego nie można składać nowego wniosku zaraz po powrocie....??
1. w okresie 6 - 7 lat można / jak się dożyje - skorzystać max dwa razy
2. czas odczekiwania - wprowadzony został prawem zwanym drzewiej "powielaczowym"...

:mrgreen: :ugeek:
Awatar użytkownika
Narewka
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 933
Na forum od: 19 wrz 2011 19:31
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 33

Re: NFZ - weryfikacja skierowania...

Post autor: Narewka »

Czyli między kuracjami może być czas około 36 miesięcy, a nie 74.albo czegoś nie doczytałam. No to prawie jak wszędzie, raz na 3 lata można pojechać.
forumowicz

Re: NFZ - weryfikacja skierowania...

Post autor: forumowicz »

Narewko ja obserwując wpisy na NS widzę że takie 36 miesięczne przerwy w wyjazdach to zdarzają się w śląskim funduszu i mam na myśli tylko i wyłącznie skierowania na te tzw. zwykłe sanatoria ( pozostałe wyjazdy rządzą się swoimi prawami ).Chociaż znalazłam wpis " Na szczęście w mazowieckim wnioski są przyjmowane od razu po powrocie z sanatorium. Niestety okres oczekiwania na następną kurację jest bardzo długi bo ostatnio wyjechałam po 24 miesiącach" Bo jeśli fundusz zezwala na złożenie wniosku np. 6 miesięcy od powrotu i następnie przydziela wyjazd np. po 18 miesiącach to wychodzi 24 , a to już tylko 2 lata przerwy .Widzę tu też wpisy że co niektórzy mogą złożyć w swoim funduszu zaraz po powrocie .Nie mnie oceniać te wpisy , jeśli takie są to z pewnością jest to prawda .Np. cytuje forumowiczów : .... "w NFZ Wielkopolskim czas oczekiwania 18 miesięcy "...i następny wpis z łódzkiego :.... "Obecnie czas oczekiwania na sanatoryjne leczenie uzdrowiskowe wynosi około 18-19 miesięcy, licząc od dnia wpływu skierowania " i z pomorskiego .... "czas oczekiwania na wyjazd do sanatorium wydłużył się do 18 m-cy ".Nie ma co sobie zawracać tym głowę .......ludzie piszą i widać że jest różnie , trzeba brać pod uwagę tylko swój fundusz i :roll: czekać 8-)
ewiko
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 2427
Na forum od: 10 lut 2013 07:07
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 8

Re: NFZ - weryfikacja skierowania...

Post autor: ewiko »

Tak dokładnie , ja składam wniosek od razu po powrocie z sanatorium i ....czekam. Do tej pory czekałam ok.2 lat . Z tego co wiem od innych znajomych kuracjuszy okres oczekiwania wydłużył się do 2.5 roku. I niestety każdy NFZ rządzi się własnymi prawami.
henryk44
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 127
Na forum od: 28 lut 2014 17:20
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 4

Re: NFZ - weryfikacja skierowania...

Post autor: henryk44 »

W śląskim NFZ lekarz może wypisać wniosek dopiero po 12m-cach od powrotu z sanatorium.Obecnie czas oczekiwania wynosi 26 m-cy,a startuje się z nr.116000.Zgodnie z tym prawdopodobny wyjazd nastąpi nie wcześniej jak za 38 m-cy.Pozdrawiam i życzę cierpliwości!
Awatar użytkownika
Ramona2
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 2008
Na forum od: 18 paź 2014 18:51
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 8

Re: NFZ - weryfikacja skierowania...

Post autor: Ramona2 »

Witam
A ja analizując wpisy kuracjuszy z różnych funduszy doszłam do wniosku , że czas oczekiwania na wyjazd do sanatorium uzależniony jest od ilości składanych wniosków w danym funduszu i od ilości zawartych umów między funduszem a sanatoriami . Nie wiem czy słuszne są moje spostrzeżenia.
Pozdrawiam
ewiko
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 2427
Na forum od: 10 lut 2013 07:07
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 8

Re: NFZ - weryfikacja skierowania...

Post autor: ewiko »

Mnie zweryfikują.... za dwa lata... oby. :evil:
ODPOWIEDZ