NFZ - weryfikacja skierowania...

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
nusia
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 126
Na forum od: 04 sty 2012 21:04
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 4

Re: NFZ - weryfikacja skierowania...

Post autor: nusia »

Do Darek.
Witam!
Do weryfikacja nie byłam zapraszana. Pani doktor wykonała telefon do mnie, a było to przed samą Wigilią, z zapytaniem, czy nadal jestem zainteresowana wyjazdem. Na wniosku widniała tylko miejscowość. Wyraziłam wątpliwość dotyczącą pobytu w miejscowości podgórskiej. Zapytano mnie, czy rezygnuję? Nie zamierzam, więc mam sobie "załatwić" zmianę miejsca indywidualnie :) Wniosek został odesłany przez przychodnię. Aktualnie mam numer 24769. Wykonałam telefon do NFZ z zapytaniem o przybliżony termin wyjazdu i poinformowano mnie, że jesienią. Dodam, iż w międzyczasie przebywałam w szpitalu, więc wszystkie badania i wyniki mam aktualne, a lekarz rodzinny posiada wypis.
Pozdrawiam serdecznie i życzę cierpliwości w oczekiwaniu. :kwiat:
Awatar użytkownika
jacky6
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7130
Na forum od: 05 mar 2014 14:39
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

Re: NFZ - weryfikacja skierowania...

Post autor: jacky6 »

nusia pisze:

Do Darek.

Do weryfikacja nie byłam zapraszana. Pani doktor wykonała telefon do mnie, z zapytaniem, czy nadal jestem zainteresowana wyjazdem. Na wniosku widniała tylko miejscowość.
Zapytano mnie, czy rezygnuję?
Nie zamierzam, więc mam sobie "załatwić" zmianę miejsca indywidualnie :)
Wniosek został odesłany przez przychodnię.
Wykonałam telefon do NFZ z zapytaniem o przybliżony termin wyjazdu i poinformowano mnie, że jesienią.
Dodam, iż w międzyczasie przebywałam w szpitalu, więc wszystkie badania i wyniki mam aktualne, a lekarz rodzinny posiada wypis.
Pozdrawiam serdecznie i życzę cierpliwości w oczekiwaniu. :kwiat:
aczkolwiek to liścik nie miłosny do Darka...
ale przyklejam się...
jako, że z Nusią jadę tą samą linią kolejową, tyle, że parę pociągów wcześniej...
nie otrzymałem biletu na weryfikację więc sam się zweryfikowałem...
bez telefonów do mnie ale tyrkając do przychodni nabyłem wiedzę o stacji docelowej...
tudzież czasu przyjazdu...
nie zaliczałem tylko stacji przesiadkowej ( szpitala ) i nie chcę...
a ja życzę Darkowi aktualizacji wiedzy, bo cuś mi myszką pachnie ...

:mrgreen: :ugeek:
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20163
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: NFZ - weryfikacja skierowania...

Post autor: Felice »

Nusia,jeżeli w międzyczasie leżałaś w szpitalu to powinnaś kopię wypisu wysłać go NFZ z prośbą o dołączenie do wniosku..To że rodzinny ją ma niczego nie zmieni,a NFZ może zmienić ci wyjazd na szpitalny i skrócić czas oczekiwania.
Ja tak miałam i wyjechałam po roku od złożenia wniosku na 28 dniową rehabilitację szpitalną.
Awatar użytkownika
grazynamackowiak
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 23854
Na forum od: 11 maja 2014 19:33
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 5

Re: NFZ - weryfikacja skierowania...

Post autor: grazynamackowiak »

Witam skompletowana dokumentacje jaka jest potrzebna na leczenie sanatoryjne wypisana przez lekarza rodzinnego i wysłana przez ośrodek
zdrowia do NFZ Wielkopolski Poznań .Obecnie minął tydzień od wysłania dokumentacji obecnie jeszcze weryfikują nie dostałam
odpowiedzi zobaczymy czy leczenie szpitalne czy sanatoryjne pisane na skierowaniu szpitalne ksero szpitalne dołączyłam .
Czas pokaże jaka kwalifikacja czekam za odpowiedzią pozdrawiam oczekujących :roll:
Awatar użytkownika
tadek 1
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 164
Na forum od: 13 gru 2013 04:53
Oddział NFZ: Dolnośląski
Staż sanatoryjny: 6

Re: NFZ - weryfikacja skierowania...

Post autor: tadek 1 »

Na pewno czeka mnie weryfikacja. Co zrobić, a już wiem na 100% że lekarz rodzinny z mojej przychodni czyli ten kierujący odchodzi ,wyjeżdża.
Awatar użytkownika
jacky6
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7130
Na forum od: 05 mar 2014 14:39
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

Re: NFZ - weryfikacja skierowania...

Post autor: jacky6 »

tadek 1 pisze:Na pewno czeka mnie weryfikacja. Co zrobić, a już wiem na 100% że lekarz rodzinny z mojej przychodni czyli ten kierujący odchodzi ,wyjeżdża.
nie ma ludzi niezastąpionych...
zadania leczenia Twojego ( dotychczasowego ) lekarza zostaną przejęte przez innego ( wskazanego - wybranego przez Ciebie ) medyka a ten powinien w ramach swoich obowiązków przychylnie Cię potraktować...
i już ...

:mrgreen: :ugeek:
Awatar użytkownika
beab
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 395
Na forum od: 08 mar 2012 10:23

Re: NFZ - weryfikacja skierowania...

Post autor: beab »

Dzisiaj przyszła mi weryfikacja wniosku , byłam u rodzinnego i sa wypisane 3 miejscowości . Wysowa , Krynica i Muszyna . ILe się czeka od weryfikacji bo nie pamietam .
Awatar użytkownika
Ramona2
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 2008
Na forum od: 18 paź 2014 18:51
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 8

Re: NFZ - weryfikacja skierowania...

Post autor: Ramona2 »

Beab jest to różnie w różnych funduszach. Ja osobiście po weryfikacji czekałam na wyjazd 4 miesiące.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
jacky6
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7130
Na forum od: 05 mar 2014 14:39
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

NFZ - weryfikacja skierowania...

Post autor: jacky6 »

beab pisze:Dzisiaj przyszła mi weryfikacja wniosku ... ILe się czeka od weryfikacji bo nie pamietam .
Nie podałaś na jak wysokim numerze obecnie stoisz.
Wystarczyłoby podanie ilości tysiączków.
Wg moich badań pseudo-statystycznych - jeśli np. masz ich 17 to sobie podziel przez przeciętną miesięczną wynoszącą 3.000 - 3.500 i uzyskasz odpowiedź na swoje pytanie.
Bardzo się mylę z prognozą ?

:mrgreen: :ugeek:
Awatar użytkownika
Jasmina55
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 747
Na forum od: 28 cze 2014 16:26
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 2

Re: NFZ - weryfikacja skierowania...

Post autor: Jasmina55 »

:kwiat: beab Ja ostatnio czekałam 7 miesięcy od weryfikacji do wyjazdu ale to był 2013 rok.W roku 2011 startowałam z numerem 72000 a w zeszłym roku zaczynałam od 113000,więc okres oczekiwania się na pewno wydłuży.
ODPOWIEDZ