Rehabilitacja ogólnoustrojowa

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
Awatar użytkownika
antenetka
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 118
Na forum od: 16 maja 2014 20:29
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 6

Re: Rehabilitacja ogólnoustrojowa

Post autor: antenetka »

Czy rehabilitacja ogólnoustrojowa to to samo co rehabilitacja szpitalna 28 dniowa w ramach zwolnienia lekarskiego?
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20164
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Rehabilitacja ogólnoustrojowa

Post autor: Felice »

Nie to nie to samo.
forumowicz

Re: Rehabilitacja ogólnoustrojowa

Post autor: forumowicz »

Felice oczywiście ma rację. To nie to samo, poczynając już od samego druku skierowania. Całą reszte też inaczej sie załątwia.
Awatar użytkownika
antenetka
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 118
Na forum od: 16 maja 2014 20:29
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 6

Re: Rehabilitacja ogólnoustrojowa

Post autor: antenetka »

Możecie mnie uświadomić? Albo podesłać jakieś linki, bo się pogubiłam
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20164
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Rehabilitacja ogólnoustrojowa

Post autor: Felice »

Na rehabilitację ogólnoustrojową kieruje specjalista wypisując skierowanie do szpitala na odpowiednim druku. Skierowanie to składasz w wybranym przez ciebie szpitalu.
Na 28 dniową rehabilitację kieruje ciebie NFZ jeżeli wcześniej złożysz u nich wniosek i na taki wyjazd zostaniesz zakwalifikowana.
Awatar użytkownika
Atina
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 11638
Na forum od: 19 sie 2011 09:29
Oddział NFZ: Pomorski

Re: Rehabilitacja ogólnoustrojowa

Post autor: Atina »

Mam nadzieję, że nikomu nie przyjdzie do głowy tę firmę rehabilitacji zlikwidować :roll:...czekam już 2 lata -Busko Zdrój jeszcze 8 :P
forumowicz

Re: Rehabilitacja ogólnoustrojowa

Post autor: forumowicz »

Może ściślej. Skierowanie na rehabilitację ogólnoustrojową wypisuje lekarz w zasadzie specjalista, często od razu po pobycie w szpitalu, a skierowanie to przesyłasz bezpośrednio do wybranego przez ciebie ośrodka, który oczywiście ma taką w swojej ofercie. Wada - bardzo długi okres czekania, nawet kilka lat.
28 dniowa rehabilitacja jest to forma leczenie uzdrowiskowego - uzdrowiskowa rehabilitacja w szpitalu uzdrowiskowym. Skierowanie wypisuje nawet lekarz rodzinny, przesyłasz je do swojego oddziału NFZ, Tam balneolog ocenia zasadność skierowania i leczenia i jeżeli nie odrzuci tu wstawiają Cię w kolejkę oczekujących. W zależności od profilu leczenia i województwa w jaki mieszkasz czas oczekiwania też jest różny, ale w zasadzie jako że rehabilitacja w szpitalu uzdrowiskowym to nie powinien przekroczyć 6 miesięcy.
Jest też 28 dniowa rehabilitacja w sanatorium uzdrowiskowym- wszystko jak powyżej, tylko jako, że w sanatorium uzdrowiskowym to czas oczekiwania jest już od kilkunastu miesięcy do nawet jak to można poczytać 30 miesięcy i troche więcej.
Awatar użytkownika
Bunia
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1392
Na forum od: 06 gru 2011 20:19
Oddział NFZ: Zachodniopomorski
Staż sanatoryjny: 20

Re: Rehabilitacja ogólnoustrojowa

Post autor: Bunia »

Ja też do Buska :D
i też 8 ale ..... miesięcy :D
Awatar użytkownika
ANDY12345
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 14563
Na forum od: 26 maja 2018 11:42
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Rehabilitacja ogólnoustrojowa

Post autor: ANDY12345 »

Atina pisze: 27 maja 2019 13:15
Atina pisze: 19 sie 2017 17:31 Złożyłam skierowanie do Buska Zdroju na rehabilitację ogólnoustrojową ,dostałm pozytywną kwalifikację...czas oczekiwania minimum 108 m-cy czyli 9 lat :roll: :lol: :roll: :lol:
Odświeżamy temat ....to czekam już niespełna 2 lata jeszcze tylko ....7 :roll:
Atinko właśnie wczoraj dzwoniłem do Buska do "Krystyny" na ORO i zapisują "już"na 2024 :shock:... a gdzie tam jeszcze 7 :roll:
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20164
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Rehabilitacja ogólnoustrojowa

Post autor: Felice »

Za Krystynę to ja serdecznie podziękuję.
ODPOWIEDZ