Rehabilitacja ogólnoustrojowa

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
Awatar użytkownika
Mirabella
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 455
Na forum od: 25 lut 2012 20:55
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 10

Re: Rehabilitacja ogólnoustrojowa

Post autor: Mirabella »

wiesniaczkaela pisze:Oro czy na to leczenie wniosek wypelnia specjalista czy lekarz POz, czy ma znaczenie jednostka chorobowa , od jakiego lekarza najlepiej miec skierowanie.Moze jest jakas strona na ktorej sa podane wyczerpujace informacje.Dziekuje Ela
Byłam na takiej rehabilitacji w Neptunie w Jantarze
Skierowanie wystawia tylko specjalista.... jest wystawiany wtedy gdy rehabilitacja w miejscu zamieszkania nie daje pozytywnych efektów.
Wysyłając wniosek musisz dołączyć dokumentację medyczną.
Awatar użytkownika
Fionka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 9386
Na forum od: 09 mar 2015 18:09
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 2

Re: Rehabilitacja ogólnoustrojowa

Post autor: Fionka »

Czyli jezeli w miejscu zamieszkania nie chodze na rehabilitacje to nie mam szans na taki pobyt .Moj lekarz reumatolog lub ortopeda albo endokrynolog bez problemu wypisza mi skierowania -tylko co dalej robic zeby nie odeslali z kwitkiem .Czy takie skierowanie musi byc w jakis szczegolny nsposob poparte jakimis dokumentami wynikami pobytami w szpitalu .Prosze o podpowiedz.Ela :)
Awatar użytkownika
Mirabella
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 455
Na forum od: 25 lut 2012 20:55
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 10

Re: Rehabilitacja ogólnoustrojowa

Post autor: Mirabella »

Jest tak jak piszesz.......wypis ze szpitala musi być.

Komisja lekarska rozpatruje zasadność rehabilitacji.
Dostajesz pisemną odpowiedź czy i kiedy cię zaproszą.
Awatar użytkownika
Fionka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 9386
Na forum od: 09 mar 2015 18:09
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 2

Re: Rehabilitacja ogólnoustrojowa

Post autor: Fionka »

Mirabella pisze:Jest tak jak piszesz.......wypis ze szpitala musi być.

Komisja lekarska rozpatruje zasadność rehabilitacji.
Dostajesz pisemną odpowiedź czy i kiedy cię zaproszą.
Zaprosza? nic nie kumam :shock:
Awatar użytkownika
Mirabella
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 455
Na forum od: 25 lut 2012 20:55
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 10

Re: Rehabilitacja ogólnoustrojowa

Post autor: Mirabella »

Tak zaprasza.......jak zwolni się miejsce.
A że długo czeka to inna sprawa.
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20162
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Rehabilitacja ogólnoustrojowa

Post autor: Felice »

Mirabella pisze:Jest tak jak piszesz.......wypis ze szpitala musi być.

Komisja lekarska rozpatruje zasadność rehabilitacji.
Dostajesz pisemną odpowiedź czy i kiedy cię zaproszą.
Mirabella po raz kolejny piszesz coś na przykładzie tylko jednego ośrodka,który na dodatek rządzi się swoimi prawami.
Skierowanie od specjalisty
Nie musisz być po szpitalu,ważna jest jednostka chorobowa.
Kwalifikacja w danym miejscu na tryb pilny lub stabilny.
Zresztą ze szczegółami to niejednokrotnie było opisywane.
Awatar użytkownika
Fionka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 9386
Na forum od: 09 mar 2015 18:09
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 2

Re: Rehabilitacja ogólnoustrojowa

Post autor: Fionka »

Zapewne bylo opisywane tylko takie szukanie po omacku to troszke upierd. wiec z tego wynikala moja prosba o info.Ja mam stwiedzone zmiany zwyrodnieniowe wielostawowe i z powodu calkowitej resekcji tarczycy i przytarczek odwapnienie i nietolerancje prep. wapniowych-nery.Tak w pigulce co mam.Czy jest jakis sens aby starac sie o taka rehabilitacje?Teoretycznie to moje glownea bolaczka to endokrynologia ale nie bede miala problemu z wypiska od ortopedy lub reumatologa Jesli komus sie chce i bedzie mial czas to prosze podpowiedzcie :) :) :)
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20162
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Rehabilitacja ogólnoustrojowa

Post autor: Felice »

Rehabilitacja ogólnoustrojowa jest ukierunkowana głównie na schorzenia narządu ruchu - ortopedyczne,neurologiczne,reumatyczne.
Jeżeli ortopeda wypisze ci skierowanie ot tak sobie może nie przejść.Wszystko zależy od schorzenia,w każdym razie na pewno nie zostanie potraktowane jako tryb pilny,a na stabilny kilka lat czekania.
Pilne przypadki to głównie leczenie po urazach,operacjach,RZS,ŁZS,stwardnienie rozsiane.to tak w skrócie.
Awatar użytkownika
Fionka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 9386
Na forum od: 09 mar 2015 18:09
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 2

Re: Rehabilitacja ogólnoustrojowa

Post autor: Fionka »

Felice pisze:Rehabilitacja ogólnoustrojowa jest ukierunkowana głównie na schorzenia narządu ruchu - ortopedyczne,neurologiczne,reumatyczne.
Jeżeli ortopeda wypisze ci skierowanie ot tak sobie może nie przejść.Wszystko zależy od schorzenia,w każdym razie na pewno nie zostanie potraktowane jako tryb pilny,a na stabilny kilka lat czekania.
Pilne przypadki to głównie leczenie po urazach,operacjach,RZS,ŁZS,stwardnienie rozsiane.to tak w skrócie.
Dzieki serdeczne.Prosciutko i na temat.Na szczescie nie nadaje sie na tryb pilny.Chcieli mi wmowicRZS ale wyniki wykazaly ze to nie to, mimo podobnych objawow.Wysle wniosek i jezeli wogole przyjma to poczekam sobie a co papier jest cierpliwy.Teraz wlasnie wrocilam z sanatorium i bardzo mi sie to spodobalo , szczegolnie ta roznica miedzy turnusami ze jest to wyjazd 7 dni wiecej i wiecej zabiegow.Felice w bardzo prosty sposob dotarlas do mojego toku myslenia a mianowicie idzie o to ze znam ludzi? -co roku wyjezdzaja do Buska cala rodzinka wielopokoleniowa i to dwa razy w roku .Raz zima na 2 tyg. a latem w okresie wakacji na 4 tyg.Nikt tam nie jest naprawde chory.Nie moglam sie polapac jak to dziala.Ja od 13 lat skladalam wnioski do NFZ-tu i dostawalam odmowe ze wzgledu na zly stan zdrowia , dopier w 2013 r kiedy zabrano mi po 14 latach rente dostalam sanatorium.W zwiazku z tym ze tacy ludzie bycza sie przez kilka tygodni naprawde chorzy nie maja szans na rehabilitacje , i to nie chodzi o mnie tylko o innych.Ja przez caly czas od kiedy zachorowalam wyjezdzalam po kilka razy w roku nad moze-prowadzilam z jednego z lodzkich b. podrozy Turnusy reh.Mysle ze musza miec tzw.wtyki w tych sanatoriach,bo jesli sie nie myle to wladze placowki decyduja o przyjeciu .Jesli sie myle to prosze o sprostowanie .To by wyjasnialo sprawe.Ps. co to jestLZS?.Jeszcze raz dzieki Ela
forumowicz

Re: Rehabilitacja ogólnoustrojowa

Post autor: forumowicz »

wiesniaczkaela pisze:W zwiazku z tym ze tacy ludzie bycza sie przez kilka tygodni naprawde chorzy nie maja szans na rehabilitacje...
Święta prawda :mrgreen:
ODPOWIEDZ