Rehabilitacja ogólnoustrojowa

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20162
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Rehabilitacja ogólnoustrojowa

Post autor: Felice »

Ela,ale oni głównie byczą się za własną kasę i to nie małą,w wojskowym doba prywatnie to ponad 200 zł.A ci prywatni też już czekają w kolejce.
ŁZS łuszczycowe zapalenie stawów.
Awatar użytkownika
Fionka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 9386
Na forum od: 09 mar 2015 18:09
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 2

Re: Rehabilitacja ogólnoustrojowa

Post autor: Fionka »

Felice pisze:Ela,ale oni głównie byczą się za własną kasę i to nie małą,w wojskowym doba prywatnie to ponad 200 zł.A ci prywatni też już czekają w kolejce.
ŁZS łuszczycowe zapalenie stawów.
W tym caly szkopul ze nie za kase tylko z CALKOWITA darmoche pisze to z pelna odpowiedzialnoscia.No moze minusujac inne koszty o ktorych sie glosno nie mowi.Nie sa to moi znajomi ale jeszcze raz potwierdzam a wiem co mowie .Ida do lekarza a nastepnie ustalaja telefonicznie termin i juz wiedza kiedy jada .Przez przypadek mam do czynienia z takimi ludzmi wyniklo to z obowiazkow zawodowych .Ludzie sa chwilami zbyt pewni i mlaskaja jezorkami.Ja odpuszczam to ORO.Chyba sie nie lape. Powolutku jedynie poczekam na swoja kolej.Na kolejce 2015 napisalam o moich planach z ZUS-emW koncu cale zycie placilam skladki , nawed bedac na rencuinie pracujac placilam 2 razy. Po raz pierwszy w tym roku wyjechalam z NFZ-tu do sanatorium i postanowilam dosc wypasania innych moim kosztem :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20162
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Rehabilitacja ogólnoustrojowa

Post autor: Felice »

Z RZS-em moga nawet 4 razy w roku......ale nie zazdroszczę im pobytów....i choroby z nimi związanej.
Awatar użytkownika
Fionka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 9386
Na forum od: 09 mar 2015 18:09
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 2

Re: Rehabilitacja ogólnoustrojowa

Post autor: Fionka »

Felice pisze:Z RZS-em moga nawet 4 razy w roku......ale nie zazdroszczę im pobytów....i choroby z nimi związanej.
Felice jestes wspaniala osoba wnioskuje to z twoich wpisow .Starasz sie znalesc pozytywy -bardzo fajnie, ale na litosc nie wierze ze mama .babcia dziadek wnuki 15 , 21, 38, 40, lat i prawnuki , tesciowa i wujek cierpia nata sama chorobe .Naprawde to co pisze wynika ze zlosci , bo jak wspominalam naprawde nie chodzi o mnie .Mnie los pomogl i wielokrotnie w roku jezdzilam nad morze, biorac jeszcze za to wynagrodzenie.Pracuje i co roku dostaje spora kase na turnus rehab.Mam szanse na wyjazd w ramach prewencji, (zabrano mi rente isprawa w sadzie), wiec dadza bardzo , bardzo.Mysle o ludziach z SM, ludziach po wypadkach ludziach naprawde chorych .Turnusy ktore prowadzilam zapelniali wlasnie ci ludzie.Oni w obecnym czasie majac np. tak jak ja grupy inwalidzkie dostaja marne dofinansowania do turnusow raz na 2 lata albo i wcale jesli maja umiarkowany st. niep. a na sanatorium czekaja w takiej samej kolejce jak my.Dlatego tak sie wsciekam na to bezprawie i krew mnie zalewa na moja bezsilnosc .Dlatego daje upust emocja na forum i moze wiedza o takich nieuczciwych praktykach troche powstrzyma te dzialania .Jestem niepoprawna optymistka. :serce: :serce: :serce:
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20162
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Rehabilitacja ogólnoustrojowa

Post autor: Felice »

Bądź tą optymistką.
Mówią,że kropla wody drąży skałę....ale chyba to nie tutaj trzeba dawać upust emocjom ;) Niewiele to da,a dzień smutniejszy będzie.Moja siostra ma to samo schorzenie,co Ty i jeszcze RZS do tego.Uśmiechnij się i pomyśl,że inni mają gorzej.Ona cieszy się,że żyje bo trzecia nasza siostra niestety nie miała tego szczęścia. :cry:
Awatar użytkownika
Fionka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 9386
Na forum od: 09 mar 2015 18:09
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 2

Re: Rehabilitacja ogólnoustrojowa

Post autor: Fionka »

Felice pisze:Bądź tą optymistką.
Mówią,że kropla wody drąży skałę....ale chyba to nie tutaj trzeba dawać upust emocjom ;) Niewiele to da,a dzień smutniejszy będzie.Moja siostra ma to samo schorzenie,co Ty i jeszcze RZS do tego.Uśmiechnij się i pomyśl,że inni mają gorzej.Ona cieszy się,że żyje bo trzecia nasza siostra niestety nie miała tego szczęścia. :cry:
Felice dzieki za wiad. na Pw.Nie martw sie ja tak sobie pisze bo martwie sie o innych.Wydaje mi sie ze sobie to ja daje rade i to calkiem niezle .wygralam z tym sukinkotem rakiem to jest najwiekszy moj sukces, a na dodatek z pelna odpowiedzialnoscia moge powiedziec ze otaczaja mnie w wiekszosci dobrzy ludzie .Ta reh ogol. to tak na wszelki wypadek , a co tam niech sobie poczeka moze kiedys bedzie jak znalazl. :kwiat: :kwiat: :kwiat: :kwiat: Ela
mady
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 110
Na forum od: 03 kwie 2013 11:10
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 4

Re: Rehabilitacja ogólnoustrojowa

Post autor: mady »

Witam, czy ktoś był na rehabilitacji ogólnoustrojowej w Uzdrowisku Połczyn zdrój ? Proszę o informację, warunki ,czas oczekiwania itd. :kwiat:
Awatar użytkownika
syrenka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 1049
Na forum od: 29 paź 2009 17:53
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 15

Re: Rehabilitacja ogólnoustrojowa

Post autor: syrenka »

mady pisze:Witam, czy ktoś był na rehabilitacji ogólnoustrojowej w Uzdrowisku Połczyn zdrój ? Proszę o informację, warunki ,czas oczekiwania itd. :kwiat:
Mady ,,,,,wejdż na Gryf Połczyn Zdrój ....tam masz wszystko opisane ...byłam w Gryfie ...jest dobrze ....czas oczekiwania od złożenia wniosku to podobno teraz jakieś 2 lata ....Pokoje różna ale skandalicznych nie ma .Jedna niespodzianka która cię może spotkać to ta że umywalki są w kabinie prysznicowej ...hi hi ....nawet płatni tak mają ...sprawdzone ..Ale jest czysto ..panie wskakują do pokoju prawie co dziennie ...Pralka za darmo ...a suszarkę jak poprosisz dostaniesz od pań sprzątających ...Nie ma dużego tarasu ....jest tylko taki mały od podwórza na pierwszym piętrze ...Ale za to duży park ..miejsce jest ,fajne .Wiadomo że jedzenie jednym pasuje drugim nie .....Jeśli chcialabyś coś jeszcze wiedzieć daj znać odpowiem w miarę możliwości.Ale dziewczyny dobrze opisały gryfa ....Pokoje na ogólnoustrojówce są 2 i 3 osobowe .Na miejscu kaplica ....biblioteka gdzie śmiga WIFI ....Chociaż ja byłam na 1,5 piętrze i też był .Pozdrawiam z Warszawy ...B....
Awatar użytkownika
Ida
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 218
Na forum od: 21 sie 2010 11:08
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 13

Re: Rehabilitacja ogólnoustrojowa

Post autor: Ida »

Byłam w kwietniu na rehabilitacji w Podhalu. Jest tam bardziej kameralnie niż w Gryfie, no i cały budynek po remoncie. Co prawda nikt mnie nie pytał do którego obiektu chcę jechać, ale wydaje mi się, że dobrze trafiłam. Pokoje są głównie 3 osobowe, na parterze. Zabiegów miałam 98 w turnusie, ale ok. 10-ciu to psychoedukacja, relaksacja i terapia zajęciowa. Nie ma natomiast w tym pakiecie borowiny i musiałam sobie dokupić. Kolejka wydłużała się z tygodnia na tydzień i po dwóch dekadach kwietnia zrobiło się już półtora roku, więc teraz pewnie tak jak pisze moja poprzedniczka, jest już 2 lata mimo,że w Połczynie jest dopłata do pobytu. Ja czekałam tylko pół roku. Wyżywienie dobre, sprzątanie codziennie, wymiana ręczników na życzenie, personel kompetentny.
mady
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 110
Na forum od: 03 kwie 2013 11:10
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 4

Re: Rehabilitacja ogólnoustrojowa

Post autor: mady »

Dziękuję bardzo za odpowiedż, tak teraz na rehabilitację w Połczynie w trybie planowym czeka się ok.2 lat .Takie uzyskałam informacje u żródła, będę cierpliwie czekała, bo skierowanie wysłałm w czerwcu tego roku. Połczyn znam ,byłam tam ale w Marcie.Miło wspominam. :kwiat:
ODPOWIEDZ