Rehabilitacja ogólnoustrojowa

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
Awatar użytkownika
Selene
W naszej pamięci
W naszej pamięci
Posty: 5125
Na forum od: 16 maja 2010 11:51
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 12

Re: Rehabilitacja ogólnoustrojowa

Post autor: Selene »

Ida :kwiat: a którym z ośrodków złożyłaś wniosek :?:
Awatar użytkownika
Ida
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 218
Na forum od: 21 sie 2010 11:08
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 13

Re: Rehabilitacja ogólnoustrojowa

Post autor: Ida »

Wysłałam na główny adres : Uzdrowisko Połczyn Zdrój z dopiskiem "rehabilitacja ogólnoustrojowa", bo tak mi przekazano w czasie rozmowy telefonicznej. Na dzień dzisiejszy nie umiała mi pani powiedzieć, czy będę w Gryfie, czy tez w Podhalu, bo te dwa wchodzą w grę. W Połczynie jest chyba najwyższa opłata uzdrowiskowa, aż 4 zł i nie ma żadnych zniżek, no, ale czego się nie robi dla zdrowia :D
Awatar użytkownika
Selene
W naszej pamięci
W naszej pamięci
Posty: 5125
Na forum od: 16 maja 2010 11:51
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 12

Re: Rehabilitacja ogólnoustrojowa

Post autor: Selene »

Ida :kwiat: serdecznie dziękuję. :kwiat:

Ponieważ temat rehabilitacji ogólnoustrojowej jest mało znany zatem najwyższy czas przyjrzeć mu się bliżej. :mrgreen:
Okres oczekiwania w przypadkach stabilnych w większości znanych nam ośrodków sanatoryjnych jest zbliżony do czasu oczekiwania na sanatorium z NFZ.
NEPTUN w Jantarze, Cieplice, Bałtyk w Świnoujściu to ok 2 lat, w Szpitalach Wojskowych to ok 5 lat. Natomiast w Połczynie jest najkrócej bo... 10 miesięcy :D

Osoby czynne zawodowy a chcące skorzystać z takiej formy rehabilitacji pobyt mogą pokryć zwolnieniem lekarskim, urlopem lub zmiksować: zwolnienie lekarskie/urlop. Czas trwania rehabilitacji od 3 do 6 tygodni.
Awatar użytkownika
medi
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 8463
Na forum od: 22 lip 2011 15:26
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 6

Re: Rehabilitacja ogólnoustrojowa

Post autor: medi »

komputer pisze:technika szybko mknie do przodu to i komputery będą dłużej wytrzymywać :-D ,a czas płynie szybko :-D :-D :-D
Masz rację jeszcze wiele przed Tobą ;) :D Mój staruszek-komputer skończył chyba 15 lat na gwiazdkę i ...nadal ma się dobrze :D :D
Awatar użytkownika
ewa11
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 494
Na forum od: 11 lis 2011 19:27
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 5

Re: Rehabilitacja ogólnoustrojowa

Post autor: ewa11 »

Czy ktoś może mi wyjaśnić na czym polega rehabilitacja ogólnoustrojowa? Kto wystawia skierowanie? Czy oczekując na wyjazd do sanatorium z NFZ mogę się ubiegać o taką rehabilitację? Jaki jest koszt?
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20162
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Rehabilitacja ogólnoustrojowa

Post autor: Felice »

Na wszystkie Twoje pytania odpowiedzi już były.Mogę je powielić,albo poczytaj i dowiesz się sama.
Awatar użytkownika
grazynamackowiak
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 23850
Na forum od: 11 maja 2014 19:33
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Rehabilitacja ogólnoustrojowa

Post autor: grazynamackowiak »

Witam o rehabilitacji ogólnoustrojowej dowiedziałam się będać w szpitalu uzdrowiskowym 23 wojskowym pawilon 2 na kuracji
więć zrobiłam sobie zapis wiedząc że będzie hospitalizacja kliniczna operacyjna ciąg dalszy leczenia pielęgniarka oddziałowa
zrobiła mi zapis więć czekałam Po upływie około 2 lat był następny zabieg operacyjny skierowanie dostałam z oddziału klinicznego
na rehabilitacje dokumentacje wysłałam do 23 wszur Lądek Zdrój celem weryfikacji Rtg kolejka moja już była
Zakwalifikowali na rehabilitacje ogólnoustrojową ale w pawilonie 3 5 zabiegów dziennie i tym skomplikowanym sposobem
byłam na rehabilitacji ogólnoustrojowej pozdrawiam piszcie dalej każda informacja cenna :kwiat: :)
.
Awatar użytkownika
Fionka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 9386
Na forum od: 09 mar 2015 18:09
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 2

Re: Rehabilitacja ogólnoustrojowa

Post autor: Fionka »

Co sie dziwimy ze w Busku czeka sie 5 lat ,skoro sa tacy co jezdza co rok cala rodzinka tylko pieska nie biora i to w okresie wakacji, bo wnuki , juz chodza do szkoly .Takie darmowe coroczne rodzinne pokolenoowe wakacje .Wiem co pisze ale co z tym zrobic tego nie wiem .Ja znam ten przypadek, ale recze ze nie jest to pojedynka.My szaraczki musimy czekac .Walka nic nie daje, bo to walka z wiatrakami :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :( :( :( :(
komputer
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 104
Na forum od: 12 cze 2013 10:13
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 9

Re: Rehabilitacja ogólnoustrojowa

Post autor: komputer »

Był ktoś z Was na rehabilitacji ogólnoustrojowej w Międzywodziu ,bardzo proszę o opinię ?
Awatar użytkownika
Fionka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 9386
Na forum od: 09 mar 2015 18:09
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 2

Re: Rehabilitacja ogólnoustrojowa

Post autor: Fionka »

Oro czy na to leczenie wniosek wypelnia specjalista czy lekarz POz, czy ma znaczenie jednostka chorobowa , od jakiego lekarza najlepiej miec skierowanie.Moze jest jakas strona na ktorej sa podane wyczerpujace informacje.Dziekuje Ela
ODPOWIEDZ