Piękne fragmenty z książek przeczytanych

Tu można inicjować tematy niemieszczące się w zakresie innych kategorii.
Awatar użytkownika
grazynamackowiak
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 23854
Na forum od: 11 maja 2014 19:33
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Piękne fragmenty z książek przeczytanych

Post autor: grazynamackowiak »

Witam - cytat z książki Robin .S. Sharma pt Mnich który sprzedał swoje ferarri . :kwiat:
W życiu nie ma błędów ,są tylko lekcje :kwiat: Nie istnieje coś takiego jak złe doswiadczenie ,jest okazja żeby sie rozwijać :kwiat:
Uczyć i czynić postępy na drodze do samodoskonalenia w walce rodzi sie siła :kwiat:
Nawt ból może być znakomitym nauczycielem :kwiat:
Awatar użytkownika
Suzen
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3505
Na forum od: 26 kwie 2014 07:56

Re: Piękne fragmenty z książek przeczytanych

Post autor: Suzen »

"Zawsze już na początku każdej znajomości chciałam wiedzieć, co mogę dostać - na przykład ciepłą dłoń na spacerze. Chciałam prawdy.
A w tę wpisane jest przecież ryzyko rozczarowania. Trzeba wiedzieć, czy na spacerze może zabraknąć nie tylko dłoni, ale i tożsamej duszy. Być może powie Pan, że jest w tym coś z asekuranctwa. Być może, zwłaszcza, że na początku każdej znajomości karne punkty, które zdobywa kandydat na kochanka, czy męża, właściwie nie bolą.
Nie ma więc i mowy o klęsce. Łatwo sobie powiedzieć wówczas: To nie ten. Było i nie będzie. Adieu! Dopiero po przebiegnięciu takiej ścieżki zdrowia i już z tą ręką w ręce, można z beztroską założyć na nos różowe okulary miłości.
Skoczyć z trampoliny uczuć na główkę do morza uczuciowego szaleństwa."

"188 dni i nocy."-Janusz Leon Wiśniewski,Małgorzata Domagalik
Awatar użytkownika
grazynamackowiak
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 23854
Na forum od: 11 maja 2014 19:33
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Piękne fragmenty z książek przeczytanych

Post autor: grazynamackowiak »

WItam cytat z książki S .King pt Lśnienie :kwiat:
Świat to trudne miejsce ,jemu nie należy :kwiat: Chodz nie żywi nienawidzi do Ciebie i do mnie ,nie darzy nas też miłością :kwiat:
Dzieją się na nim rzeczy straszne ,których nie można wytłumaczyć :kwiat: Świat Cię nie kocha ,pamiętaj żebyś robił swoje :kwiat
Takie masz zadanie na tym trudnym świecie , musisz podtrzymywać swoją miłość i robić swoje choćby nie wiem co :kwiat:
forumowicz

Re: Piękne fragmenty z książek przeczytanych

Post autor: forumowicz »

...To nic nie daje - powiada. Przemoc, nienawiść, historia, to wszystko ! . To nie jest życie dla mężczyzn i kobiet, zniewagi i nienawiść. I wszyscy wiedzą przecież, że jest to czymś wręcz przeciwnym do tego, czym życie jest naprawdę...... Czym ? - powiada Alf.......Miłością - powiada Bloom. Mam na myśli przeciwność nienawiści...Fragment z powieści Jamesa Joyce'a "Ulisses"
Awatar użytkownika
eluunia
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 10690
Na forum od: 23 lut 2013 16:44

Re: Piękne fragmenty z książek przeczytanych

Post autor: eluunia »

"Tak naprawdę mamy tylko ten wieczór,tę minutę.Nie ma wczoraj,bo już minęło,ani jutra,bo nie wiadomo czy nadejdzie.Jest tylko dziś.Cała reszta to wspomnienie albo marzenie".
Diana Palmer - Pokonać samotność
forumowicz

Re: Piękne fragmenty z książek przeczytanych

Post autor: forumowicz »

" Żeby ja ciebie nie pokochał, byłby ja wolny jak wiatr w polu i na sercu swobodny, i na duszy swobodny..."

Bohun w " Ogniem i mieczem "
Awatar użytkownika
eluunia
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 10690
Na forum od: 23 lut 2013 16:44

Re: Piękne fragmenty z książek przeczytanych

Post autor: eluunia »

"Możesz mi robić, co chcesz, tylko nie rań mi serca. Do tej pory wiele przecierpiałam, już więcej nie chcę. Chcę być szczęśliwa".
Haruki Murakami - Norwegian Wood
Awatar użytkownika
anusia153
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3923
Na forum od: 08 gru 2013 08:04
Staż sanatoryjny: 4

Re: Piękne fragmenty z książek przeczytanych

Post autor: anusia153 »

Kochać to chyba chcieć chronić drugiego człowieka. Kochanie to egoizm, bo po cóż nam bezpieczeństwo tego kochanego? Tylko po to, by mieć go wciąż przy sobie, by nas nie opuścił, nie zachorował, nie umarł. Ale wiesz co myślę? Miłość jest nam potrzebna po prostu do życia. Kochanie napędza nas do wielkich czynów, bez niego nie mielibyśmy w życiu celu.

Katarzyna Archimowicz (z książki Miłość w Burzanach)
Awatar użytkownika
Sloneczko
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 24972
Na forum od: 23 kwie 2013 17:54
Oddział NFZ: Świętokrzyski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Piękne fragmenty z książek przeczytanych

Post autor: Sloneczko »

„Czy Maryla wyobraża sobie zaszczyt,jakiego dostąpiłaby sierota Ania śpiąc w łóżku przeznaczonym dla gości?”
Ania z Zielonego Wzgórza
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20163
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Piękne fragmenty z książek przeczytanych

Post autor: Felice »

Ani spojrzenie na świat,mimo przeżytych przeze mnie już wielu lat niezmiernie mnie zdumiewa :roll:
ODPOWIEDZ