Piękne fragmenty z książek przeczytanych

Tu można inicjować tematy niemieszczące się w zakresie innych kategorii.
Awatar użytkownika
Sloneczko
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 24972
Na forum od: 23 kwie 2013 17:54
Oddział NFZ: Świętokrzyski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Piękne fragmenty z książek przeczytanych

Post autor: Sloneczko »

"Najwspanialsi ludzie są zawsze najskromniejsi.
Jedynie głupcy i ubodzy duchem czują potrzebę mówienia o sobie, żeby urosnąć we własnych oczach".

Śmierć pięknych saren
Awatar użytkownika
eluunia
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 10690
Na forum od: 23 lut 2013 16:44

Re: Piękne fragmenty z książek przeczytanych

Post autor: eluunia »

"Nauczyłaś mnie co to znaczy się uśmiechać. Żyć z sercem, które czuło życie. Z każdym kilometrem wnikałaś w skałę, którą się stałem i rozbijałaś rysy i głazy mojej duszy. Jako pierwsza poskładałaś mnie z kawałeczków. W sprawach miłości nauczyłaś mnie raczkować, potem chodzić, biegać, a następnie gdzieś tam, na plaży, pod księżycem, w czasie biegu w kierunku wiatru, gdy biliśmy kolejny rekord na kilometr, obróciłaś się w moją stronę, rozcięłaś więzy, które pętały moje skrzydła i nauczyłaś mnie latać." :)
Charles Martin (z książki Pomiędzy nami góry)
Awatar użytkownika
Suzen
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3505
Na forum od: 26 kwie 2014 07:56

Re: Piękne fragmenty z książek przeczytanych

Post autor: Suzen »

„Zaraz, ale co mnie właściwie w nim tak ujmowało? Idzie o to, że człowiek, który w głębi siebie nie kryje niespodzianki, z reguły nie bywa interesujący.”
******************************************************************************************
„Wszystko będzie, jak być powinno, tak już jest urządzony świat.”
******************************************************************************************
„Ten, który kocha, powinien dzielić los tego, kogo kocha.”

"Mistrz i Małgorzata"-Michaił Bułhakow
Awatar użytkownika
biedroneczka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 4423
Na forum od: 03 sty 2012 09:40
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 8

Re: Piękne fragmenty z książek przeczytanych

Post autor: biedroneczka »

... i jeszcze kilka mądrości z na nowo, po wielu latach, odkrywanego Alchemika - Paulo Coelho

Jeśli szczęście się do nas uśmiecha, to trzeba z tego korzystać i starać się mu do­pomóc, tak jak ono pomaga nam.
:kwiat:
Zawsze na świecie ktoś na kogoś czeka, czy to na dalekiej pustyni, czy w samym sercu gwarnego miasta. I gdy w końcu skrzyżują się drogi tych dwojga i spotkają się ich spojrzenia, to wtedy znika cała przeszłość i cała przyszłość. Liczy się tylko ta chwila i owa niewiarygodna pewność, że wszystko pod niebieskim sklepieniem zostało zapisane jedną Ręką. Ręką, która obdarza miłością i stwarza bliską dusze dla każdego śmiertelnika, który w słonecznym świetle krząta się niestrudzenie, wypoczywa i szuka swego skarbu. Bo jeśliby tak nie było, to marzenie całego ludzkiego rodzaju nie miałoby najmniejszego sensu.
:kwiat:
Nawet jeśli czasem trochę się skarżę – mówiło serce – to tylko dlatego, że jestem sercem ludzkim, a one właśnie są takie. Obawiają się sięgnąć po swoje największe marzenia, ponieważ wydaje im się, że nie są ich godne, albo, że nigdy im się to nie uda. My, serca, umieramy na samą myśl o miłościach, które przepadły na zawsze, o chwilach, które mogły być piękne, a nie były, o skarbach, które mogły być odkryte, ale pozostały na zawsze niewidoczne pod piaskiem. Gdy tak się dzieje, zawsze na koniec cierpimy straszliwe męki.
Awatar użytkownika
Sloneczko
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 24972
Na forum od: 23 kwie 2013 17:54
Oddział NFZ: Świętokrzyski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Piękne fragmenty z książek przeczytanych

Post autor: Sloneczko »

"Świat jest pełen ludzi, którzy przez całe życie szukają cudu miłości i nigdy nie udaje im się go zobaczyć.
A miłość jest bardzo prosta i oczywista, ale ukryta przed tymi, którzy jej szukają. Jedyne, czego trzeba, aby ją dostrzec, to inne spojrzenie."

'Casanova'
Awatar użytkownika
malgorzatas
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 58748
Na forum od: 16 lis 2013 14:16
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 6

Re: Piękne fragmenty z książek przeczytanych

Post autor: malgorzatas »

Anię od zawsze dręczyły jej „marchewkowe” włosy. Dlatego, gdy pewnego razu Maryla wyszła, Ania kupiła od wędrownego kupca tubkę z farbą do włosów. Niestety, farba miała kolor zielony, a nie jak zapewniał kupiec- czarny. Po tym zajściu włosy Ani ścięto. Dziewczynka nigdy w życiu nie czuła się tak upokorzona jak tamtej chwili..
Ania z Zielonego Wzgórza :kwiat:
forumowicz

Re: Piękne fragmenty z książek przeczytanych

Post autor: forumowicz »

Cytat z książki "Tożsamość anioła" Lidii Heleny Zelman ......."Ale na ziemi miłość jest inna. Kochasz w bliskiej osobie jej wady, zalety, uśmiechy, gesty oraz sposób, w jaki mówi, to, jak śpi... Kochasz mimo przeciwności, nie oczekując niczego w zamian, poświęcasz się, by dać komuś szczęście, bo ono jest również twoim. I jeśli nawet przyjdzie ci cierpieć z tego powodu, to i tak tylko najcudowniejsze momenty wyryją się w twoim sercu, reszta stanie się bolesną niepamięcią. To uczucie, Rafaelu, jest potężniejsze niż jakakolwiek siła na tym świecie. Można go doświadczyć jedynie będąc człowiekiem."
Awatar użytkownika
grazynamackowiak
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 23856
Na forum od: 11 maja 2014 19:33
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Piękne fragmenty z książek przeczytanych

Post autor: grazynamackowiak »

Witam fragment z książki Virginii C .Andrews pt Kto sieje wiatr .Miłośc sprawia ,że widzisz piękno tam ,gdzie przedtem widziałeś brzydotę :kwiat:
Będziesz czuł w siebie jasnośc i szczęście ,nie wiedząc ,skad się wzięły :kwiat: Będziesz podziwiał to ,co wcześniej ignorowałeś :kwiat:
W oczach kochanej osoby dostrzeżesz odbicie swoich własnych uczuć ,własnych nadziei i pożądań :kwiat: Będziesz po prostu szczęśliwy
przebywając z tą osobą :kwiat: Nawet jej nie dotykając będziesz czuł jej ciepło ,ona będzie wypełniać wszystkie twoje myśli :kwiat:
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20164
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Piękne fragmenty z książek przeczytanych

Post autor: Felice »

"Książki są lustrem: widzisz w nich tylko to co, już masz w sobie"
~Carlos Ruiz Zafón – "Cień wiatru "

"Zapominamy, że życie jest kruche, delikatne, że nie trwa wiecznie. Zachowujemy się wszyscy, jak byśmy byli nieśmiertelni. Codziennie patrz na świat, jakbyś oglądał go po raz pierwszy."
~Eric-Emmanuel Schmitt "Oskar i Pani Róża"

"Nie żałuj umarłych, Harry, żałuj żywych, a przede wszystkim tych, którzy żyją bez miłości."
~Joanne Kathleen Rowling "Harry Potter i Insygnia Śmierci"

"Samotnym jest się wtedy, gdy ma się czas."
J. L. Wiśniewski - "Samotność w sieci"
Awatar użytkownika
Suzen
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3505
Na forum od: 26 kwie 2014 07:56

Re: Piękne fragmenty z książek przeczytanych

Post autor: Suzen »

"Mężczyzna powinien zabierać kobietę do miejsc, które jej obiecał. Szczególnie do tych, do których mieli dotrzeć nocą."
******
"Miłość. O tej dla której wszystko stawia się na jedną kartę i o tej, dla której nie robi się nic pozwalając jej umrzeć."
******
"Czekaj na właściwy moment, na tego mężczyznę, który sprawi, że twoje życie upije się miłością."
******

"188 dni i nocy". Janusz Leon Wiśniewski,Małgorzata Domagalik
ODPOWIEDZ