Karta seniora

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
Mignon
Posty: 4
Na forum od: 03 sie 2012 22:19

Re: Karta seniora

Post autor: Mignon »

W życiu tak jest, że nic za darmo nie ma … i tak, gdy płacimy 50% wartości za daną usługę, oznacza to że drugie 50% ktoś musi za nas zapłacić … budżet czyli cała reszta podatników.
Czy mamy sami płacić za wszystko, czy też liczyć na dotacje, przywileje, ulgi itd. ?
Osobiście wolałbym mniej państwa opiekuńczego i niższych podatków.
Serdecznie pozdrawiam Wszystkich Forumowiczów.
forumowicz

Re: Karta seniora

Post autor: forumowicz »

Mignon :shock: co ty piszesz , jaki budżet :o ....jak skorzystam z rabatowej oferty u fryzjera , jak zrobię sobie badania w prywatnej klinice , jak pojadę na turnus rehabilitacyjny ze zniżką itp.....to budżet straci :?: :?: :?: :roll: Może zostaw tą politykę :) ......Ja równiez Ciebie pozdrawiam :kwiat:
Awatar użytkownika
Leon43
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1379
Na forum od: 05 sty 2014 22:24
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 5

Re: Karta seniora

Post autor: Leon43 »

Podpowiadam, że można z rabatów korzystać z tytułu HDK. Rabaty w sklepach internetowych i punktach usługowych – aktywni dawcy krwi mogą liczyć na różne rabaty. Warto się o nie osobiście dowiadywać. Ja słyszałem o tańszym korzystaniu z niektórych basenów i siłowni. Fani turystyki górskiej mogą skorzystać z rabatów udzielanych przez partnerów akcji “Dawcom w Darze”. Od czasu do czasu także wejściówki na koncerty itp.
Awatar użytkownika
renatka11
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 296
Na forum od: 29 lis 2013 08:51
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 6

Re: Karta seniora

Post autor: renatka11 »

Popieram Mignon. Ja też wolałabym niższego podatku i państwa mniej opiekuńczego. Jestem już 10 lat na emeryturze. Z tytułu dorabiania do emerytury (muszę, aby przyzwoicie żyć) i wykonywania pewnego zawodu dużo wiem na ten temat. W naszym Kochanym Kraju są osoby (oczywiście zdrowe), które nigdy nie podjęły żadnej pracy zarobkowej i często twierdzą, że nie muszą, bo po co płacić za mieszkanie socjalne jak i tak państwo musi im dać mieszkanie, po co pracować, jak i tak otrzymają z MOPS-u na podstawowe potrzeby, a ich dzieci mówią: po co chodzić do szkoły .....itd. Taka jest prawda w naszym państwie. Pewnie mój komentarz wielu osobom się nie podoba, ale takie są moje przemyślenia. Pozdrawiam.
forumowicz

Re: Karta seniora

Post autor: forumowicz »

Witaj renatko 11 :) Bardzo dobrze że mamy takie przemyślenia , ale sądzę że intencją założycielki tego tematu było poruszanie się w obrębie informacji o Karcie Seniora :roll: jeśli jest potrzeba rozważań czy nasze państwo ma być opiekuńcze czy nie , wystarczy taki temat założyć 8-) Pozdrawiam :kwiat:
Awatar użytkownika
Narewka
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 933
Na forum od: 19 wrz 2011 19:31
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 33

Re: Karta seniora

Post autor: Narewka »

W Warszawie funkcjonuje Bilet seniora. Osoby powyżej 65 lat mogą za 50 zł korzystać przez cały rok z komunikacji miejskiej, , podmiejskiej, z metra, SKM i kolei podmiejskich.Super sprawa!
Awatar użytkownika
medi
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 8463
Na forum od: 22 lip 2011 15:26
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 6

Re: Karta seniora

Post autor: medi »

Tylko czemu od 65 roku :?: :evil: :evil: Nie wiem czy mnie się jeszcze gdzieś w tym wieku będzie chciało jeździć :evil:
Awatar użytkownika
Atina
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 11637
Na forum od: 19 sie 2011 09:29
Oddział NFZ: Pomorski

Re: Karta seniora

Post autor: Atina »

Aby byc posiadaczem karty seniora :) trzeba mieć lat ?
Awatar użytkownika
Narewka
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 933
Na forum od: 19 wrz 2011 19:31
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 33

Re: Karta seniora

Post autor: Narewka »

Oj, jeszcze będzie się chciało, sama zobaczysz.
Bez przesady, 65 lat to jeszcze nie koniec życia. Od kilku lat korzystam z takiego biletu i to bardzo intensywnie i jeszcze mi się chce.
Awatar użytkownika
Adela
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 8986
Na forum od: 12 lip 2014 15:10
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 9

Re: Karta seniora

Post autor: Adela »

Medi :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: będzie Ci się chciało :serce:
ODPOWIEDZ