Karta seniora

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
Awatar użytkownika
jacky6
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7130
Na forum od: 05 mar 2014 14:39
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

Karta seniora - pic na wodę - fotomontaż...

Post autor: jacky6 »

a nie wystarczy dowód osobisty / legitymacja emeryta ?
a tak zaś i tony plastyku produkuje się...
iluś tam biurokratom daje się pensyjkę - bo w końcu ktoś to musi rejestrować i porządku pilnować...
:roll: :roll: :roll: :roll:
...
:mrgreen: :ugeek:
forumowicz

Re: Karta seniora

Post autor: forumowicz »

Karta Seniora to jeden z projektów w ramach Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych , dlatego skierowany jest dla osób w wieku 60 + .Inne zniżki mamy na zielone legitymacje a inne ( czasem się pokrywają ) na Kartę Seniora :) Jacku teraz do emeryturki czekamy troszkę ;) dłużej , a tak już po 60 można skorzystać z wielu ciekawych ofert . Przecież 60 lat to jeszcze nie starość :lol: :lol: :lol:
wojtek11
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 614
Na forum od: 14 gru 2012 14:45
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 15

Re: Karta seniora

Post autor: wojtek11 »

Smuga :) 60 lat to przedsionek starości :?:
Awatar użytkownika
Mirabella
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 455
Na forum od: 25 lut 2012 20:55
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 10

Re: Karta seniora

Post autor: Mirabella »

Tu macie wszystko o Karcie seniora i ulgach dla osób starszych
[link]
Ostatnio zmieniony 23 kwie 2015 22:41 przez administrator, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: usunięto link
forumowicz

Re: Karta seniora

Post autor: forumowicz »

wojtek11 pisze:Smuga :) 60 lat to przedsionek starości :?:
Nie odpowiem Ci na to pytanie ;) znam 35 letnich starców :oops: jak i 60 letnich młodzieniaszków :lol: :lol: :lol: ( starość to nie metryka , to samopoczucie ) Na takie pytanie trzeba sobie samemu odpowiedzieć ;)
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20163
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Karta seniora

Post autor: Felice »

Starość to oczywiście nie pesel...to stan ducha.Jaką starą duszę trzeba mieć,żeby na wszystko narzekać,na urzędników,na pensje,na podatki,na sąsiada,na pogodę,........
A tak w kwestii przywilejów dla seniorów....W świecie jesteśmy bardzo daleko za wieloma krajami,które dbają o seniorów,naprawdę dbają.Na przykład w Danii na osiedlach zamieszkiwanych przez seniorów nie można hałasować.I nikt tego nie egzekwuje,to naród od dziecka ma we krwi.
Wiele przykładów można by podawać.Kto tu pisze o państwie opiekuńczym? Polska niby takim?
Jedynym "przywilejem" dla seniorów w naszym kraju jest stanie w autobusach przy miejscach dla nich wyznaczonych zajmowanych przez młodych ludzi. ;)
Przeciętnego seniora nie stać na wejściówkę na basen,czy na bilet do kina.I cóż żałować by choć raz w tygodniu bilet był dla nich tańszy? Bo co? Bo system podatkowy się zawali :shock: :shock: :shock:
Awatar użytkownika
ewasz
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 24608
Na forum od: 10 mar 2014 20:44
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Karta seniora

Post autor: ewasz »

Sprawdzałam jak u mnie wygląda karta seniora.
Otóż jest ona od 65 roku życia a np. w Katowicach od 60. Z tego wynika, że każde miasto rządzi się własnymi prawami.
Wszystko zależy od partnerów, którzy podejdą do takich programów.
U mnie nie wygląda to najlepiej bo wachlarz i zniżki nie są zachęcające. Może to się jeszcze zmieni bo to młoda inicjatywa bo zaledwie roczna :)
Pozdrawiam :kwiat: :kwiat:
Awatar użytkownika
grazynamackowiak
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 23855
Na forum od: 11 maja 2014 19:33
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Karta seniora

Post autor: grazynamackowiak »

Witam czytam wasze wpisy nawet nie wiedziałam o takiej karcie jeszcze zostało wiele lat się nie interesowałam
weszłam w stronę internetową jak jest w Wielkopolsce wiek 60 lat podam link do tej strony
http://www.se.pl/kobieta/kobieta-porady ... 94004.html pozdrawiam :roll: :kwiat:
ODPOWIEDZ