Gdzie i jakie zabiegi sanatoryjne na schorzenia skórne

Tu można porozmawiać o swoich schorzeniach i być może uzyskać porady innych użytkowników forum nasze sanatorium.
Awatar użytkownika
renatka11
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 296
Na forum od: 29 lis 2013 08:51
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 6

Gdzie i jakie zabiegi sanatoryjne na schorzenia skórne

Post autor: renatka11 »

Od wielu lat leczę się u dermatologów na schorzenia skórne, próbuję także leczyć się domowymi sposobami, ale skutki leczenia są niewielkie. Największy problem mam ze swędzącą, podrażnioną skórą głowy. Właściwie żaden dermatolog nie sprecyzował dokładnie co to za choroba. W większości przepisywali sterydy, różne drogie emulsje, żele, po których problem ustał na kilka tygodni, albo nawet zaostrzył chorobę. Ostatnio zaczęłam się zastanawiać, czy nie skorzystać prywatnie z zabiegów sanatoryjnych. Proszę podpowiedzieć, gdzie i najważniejsze jakie zabiegi mogłyby mi pomóc oraz namiary na dobrego dermatologa w uzdrowisku, gdzie są takie zabiegi. Pozdrawiam cieplutko.
Celina53
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 141
Na forum od: 07 kwie 2015 17:01
Oddział NFZ: Lubuski
Staż sanatoryjny: 27

Re: Gdzie i jakie zabiegi sanatoryjne na schorzenia skórne

Post autor: Celina53 »

witaj Renatka:)...aż dziwne ze jeszcze żaden lekarz Ciebie nie wysłał do sanatorium...z mojej wiedzy wynika ze dermatologie ma... Busko Zdrój, Dąbki, Iwonicz, Lądek Zdrój,Rabka , Solec , Szczawnica, Świnoujście.....pewnie jeszcze gdzieś....ale ja więcej nie wiem....tam na miejscu na pewno znajdziesz lekarza który poprowadzi Twoja kuracje. Przemyśl jednak czy nie warto postarać się o normalny turnus...leczenie dermatologiczne jest dość długie i zapewne kosztowne. Uzupełnić je prywatnie zawsze będziesz mogła jak już zorientujesz się co Ci jest potrzebne i jak na takie leczenie reagujesz:). Pozdrawiam :kwiat:
Awatar użytkownika
renatka11
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 296
Na forum od: 29 lis 2013 08:51
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 6

Re: Gdzie i jakie zabiegi sanatoryjne na schorzenia skórne

Post autor: renatka11 »

Celinko, dziękuję za informacje. To prawda, żaden dermatolog nie zaproponował mi leczenia sanatoryjnego. Mogłabym wziąć skierowanie od rodzinnego, ale biorę na schorzenia kardiologiczne i reumatologiczne, aktualnie na takie oczekuję. Mam nadzieję, że może otrzymam uzdrowisko, gdzie leczą także schorzenia skórne, to dokupiłabym zabiegi, ale do otrzymania sanatorium jeszcze daleko, bo mój nr ponad 50 tysięcy. Planuję latem zamiast na wczasy nad morzem jechać do miejscowości uzdrowiskowej i wykupić zabiegi, ale nie wiem co, gdzie itp. Pozdrawiam i oczekuję jeszcze innych podpowiedzi.
forumowicz

Re: Gdzie i jakie zabiegi sanatoryjne na schorzenia skórne

Post autor: forumowicz »

Witaj Renatko :) Schorzenia skóry to bardzo wiele chorób , od łagodnych wyprysków ( egzema ) , atopowe zapalenie skóry po groźną , uciążliwą łuszczyce , twardzinę i wiele innych .Czy miałaś wykonywane testy naskórne ( na metale) ? czy pobierano wycinki ? Sterydy nie są obojętne na nasz organizm , a takie leczenie "na wszelki wypadek" bez określenia choroby nie służy wyleczeniu a jedynie złagodzeniu objawów . Zmagam się od lat z chorobą skóry i leki ze sterydami przyjmuję jedynie przy zaostrzeniu choroby i to tylko w postaci maści i kremów .Stosuję dużo preparatów na bazie solanki siarczkowej , również sól z Morza Martwego ,jak i preparaty (szlam , ług)na bazie solanki z Ciechocinka .Oczywiście można korzystać z sanatorium na choroby skóry , polecam Busko -Zdrój , Solec Zdrój , Czerniawa czy też Horyniec w których występuje naturalna solanka siarczkowa .Dobry wpływ mają też wody radoczynne w Lądku Zdroju . Teraz właściwie w wielu ośrodkach są w ofercie kąpiele siarkowe ale są one ze sproszkowanej siarki którą można kupić również w aptekach .Najlepsza jest ta naturalna , wydobywana bezpośrednio do zabiegów bo zawiera najwyższe stężenie siarkowodoru .Dobry wpływ na skórę mają też naturalne całościowe kąpiele borowinowe .Ja wyjeżdżam od lat na kuracje i albo mam jako podstawową chorobę albo jako współistniejącą wpisywaną właśnie chorobę skóry . Skierowanie wypisuje mi lekarz rodzinny i zawsze otrzymuję przydział z NFZ.Pozdrawiam życząc przydziału :)
Awatar użytkownika
iwonina73
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 281
Na forum od: 25 gru 2014 08:22
Oddział NFZ: Kujawsko-Pomorski
Staż sanatoryjny: 6

Re: Gdzie i jakie zabiegi sanatoryjne na schorzenia skórne

Post autor: iwonina73 »

Poczytaj o sanatorium Horyniec w Horyńcu zdrój - szczególnie kąpiele w wannie (siarczkowo siarkowodorowe), ;)
Awatar użytkownika
sztani
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7043
Na forum od: 28 gru 2012 09:59
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 10

Re: Gdzie i jakie zabiegi sanatoryjne na schorzenia skórne

Post autor: sztani »

Czy ktoś z Forumowiczów wie jak długo czeka się na sanatorium z NFZ . (schorzenia skórne)
forumowicz

Re: Gdzie i jakie zabiegi sanatoryjne na schorzenia skórne

Post autor: forumowicz »

W naszym śląskim lądowałam w tej samej kolejce jak na inne schorzenia :roll:
Awatar użytkownika
grazynamackowiak
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 23857
Na forum od: 11 maja 2014 19:33
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Gdzie i jakie zabiegi sanatoryjne na schorzenia skórne

Post autor: grazynamackowiak »

Witam nie mam doświadczenia z leczeniem na schorzenia skórne skorzystam z doświadczenia wielu rozmów z koleżanką która
od urodzenia leczy na łuszczyce smaruje codziennie maściami leczy sterydami przede wszystkim wyjezdża do sanatorium raz w roku raz na NFZ
raz prywatnie z jej obserwacji długiego leczenia najlepszym efektem leczenia śą kąpiele Lądek Zdrój sanatorium
wody termalne radoczynne fluorkowo -siarczkowe okłady borowinowe .Inne wyjazdy sanatoryjne to Busko Zdrój rówież korzysta z kąpieli
wody siarczkowej jodkowo -bromowe i borowiny Następnym sanatorium do którego jeżdzi to Horyniec również korzysta z kapieli
siarczko -wodorowej w wannie ,Rozmawiając wielokrotnie widziałam jak wyjeżdzała z mocnym wypryskami zaczerwienieniem
przyjeżdzała zmiany były bardzo widoczne wybielone prawie nie widoczne pokazywała mi wielokrotnie bardzo była zadowolona
z kuracji pozdrawiam :kwiat: :roll:
Celina53
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 141
Na forum od: 07 kwie 2015 17:01
Oddział NFZ: Lubuski
Staż sanatoryjny: 27

Re: Gdzie i jakie zabiegi sanatoryjne na schorzenia skórne

Post autor: Celina53 »

Sztani witaj:)....myślę ze to zależy od NFZ....z mojego doświadczenia wynika że czeka się tyle ile na każde inne schorzenie....U nas się czeka ok 18 miesięcy...ale w innych regionach trochę dłużej....musisz się zoriętować jak to wygląda i Ciebie...pozdrawiam :kwiat:
Magdalena62
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 61
Na forum od: 03 mar 2015 19:12
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Gdzie i jakie zabiegi sanatoryjne na schorzenia skórne

Post autor: Magdalena62 »

Mam pytanie : kto jechał do sanatorium z ZUS-u? Czy jest taka możliwość?(na choroby dermatologiczne-skórne)
ODPOWIEDZ