Ścięgno mięśnia nadgrzebieniowe barku

Rehabilitacja narządu ruchu. Sanatoryjne leczenie chorób stawów, kręgosłupa, ograniczenia ruchowe, stany pourazowe stawów i kości.
Awatar użytkownika
ewa11
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 494
Na forum od: 11 lis 2011 19:27
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 5

Ścięgno mięśnia nadgrzebieniowe barku

Post autor: ewa11 »

Witam :) Czy ktoś miał problem ze ścięgnem mięśnia nadgrzebieniowego barku? Czy konieczna jest operacja?
Awatar użytkownika
Princi
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 27711
Na forum od: 17 cze 2014 16:28
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 8

Re: Ścięgno mięśnia nadgrzebieniowe barku

Post autor: Princi »

witaj Ewa11 :kwiat: mam problem ze ścięgnem mięśnia podgrzebieniowego :shock: i jeden lekarz powiedział,że obejdzie się bez operacji a drugi,że trzeba będzie wykonać zabieg :twisted: pozostałam przy opcji nieoperacyjnej , cały czas się rehabilitujemy i mam nadzieję ,że to pomoże :) pozdrawiam :kwiat:
Awatar użytkownika
airin56
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 31
Na forum od: 15 lut 2016 13:14
Oddział NFZ: Warmińsko-Mazurski
Staż sanatoryjny: 19

Re: Ścięgno mięśnia nadgrzebieniowe barku

Post autor: airin56 »

Miałam trzy skierowania na operację, uszkodzenie pełnej grubości mięśnia nadgrzebieniowego, Zmiany wysiękowe, zmiany artrotyczne. Uszkodzenie SST. Zamrożony bark. Cieśń barkowa. Nie zgodziłam się na operację, tylko rehabilitacja miesiąć prywatnie zabiegi i miesiąć prywatnie sanatorium . Ból okropny, ale było warto dzisiaj już zapominam powoli, że coś mi nie pozwalało spać. :kwiat: ;)
henrys66
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 422
Na forum od: 30 cze 2013 20:56
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 13

Re: Ścięgno mięśnia nadgrzebieniowe barku

Post autor: henrys66 »

ewa11 pisze:Witam :) Czy ktoś miał problem ze ścięgnem mięśnia nadgrzebieniowego barku? Czy konieczna jest operacja?
Witam.Pisałem już częściowo na ten temat w poprzednim poście, ale opiszę mój przypadek raz jeszcze.Rozpoznanie brzmiało cyt.Zespół ciasnoty przestrzeni podbarkowej lewej z uszkodzeniem ścięgna mięśnia nadgrzebieniowego .Również obawiałem się zabiegu ale pan doktor stwierdził że bez wykonania artroskopii bark nie wróci do pełnej sprawności.We wrześniu wykonałem zabieg polegający na dekompresji przestrzeni podbarkowej i założeniu( mówiąc potocznie) czterech kotwic i doszyciu mięśnia.Zalecenia po artroskopii , orteza barku i po czterech tygodniach wykonywanie określonych ćwiczeń.Po dwóch miesiącach zacząłem wykonywać we własnym zakresie ćwiczenia w basenie.Pan doktor stwierdził że są to trzy zabiegi w jednym krio,ćwiczenia w odciążeniu i płynność ruchów.W styczniu minęło cztery miesiące od zabiegu i zapomniałem o bólu.Obecnie jestem dwa razu w tygodniu na basenie.Podobnie było trzy lata temu po operacji kręgosłupa w odcinku lędźwiowym .... basen najlepszy na rehabilitację w takich schorzeniach , polecam i życzę zdrówka. :D
Awatar użytkownika
airin56
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 31
Na forum od: 15 lut 2016 13:14
Oddział NFZ: Warmińsko-Mazurski
Staż sanatoryjny: 19

Re: Ścięgno mięśnia nadgrzebieniowe barku

Post autor: airin56 »

Mi też w dużej mierze pomógł basen solankowy w Ciechocinku. Dziennie 1 godzina intensywnych ćwiczeń, było warto. :kwiat:
Awatar użytkownika
anusia153
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3923
Na forum od: 08 gru 2013 08:04
Staż sanatoryjny: 4

Re: Ścięgno mięśnia nadgrzebieniowe barku

Post autor: anusia153 »

Mam też problem z barkiem: ścięgnem mięśnia dwugłowego (LHBT), ścięgnem mięśnia nadgrzebieniowego (SSP) , ściegnem mięśnia podłopatkowego (SSC) i ciasnota podbarkowa. Jak na razie operacja nie jest możliwa . Za kilka dni zaczynam terapię u masażysty , podobno masaże są bardzo bolesne :( Do tego czasu jak sobie radzić z bólem ? Przepisane przez lekarza tabletki p bólowe nie wiele pomagają . Może jakieś maści , ochładzanie albo rozgrzewanie już sama nie wiem co robić .
Awatar użytkownika
Princi
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 27711
Na forum od: 17 cze 2014 16:28
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 8

Re: Ścięgno mięśnia nadgrzebieniowe barku

Post autor: Princi »

Anusia :kwiat: mnie pomagały zimne żelowe okłady i siedzenie w basenie kiedy ręka swobodnie sobie "dyndała" :roll: oczywiście łapka na temblaku i z podusią :?
Mogę potwierdzić,że pierwsze "macanie" łapki przez rehabilitanta było niezbyt sympatyczne ale przetrzymałam. Z prawym barkiem jest już ok chociaż może nie do końca osiągnęliśmy pełny zasięg ale za to nie boli. Teraz pracujemy nad lewym barkiem który pan doktor chciał pokroić :twisted: Boli ale jakoś zaciskam zęby i ciężko pracujemy razem z rehabilitantem żeby uniknąć skalpela. Anusiu bądź dobrej myśli a wszystko dobrze się skończy.Życzę zdrowia i mniej bólu .Pozdrawiam :) :kwiat:
Awatar użytkownika
anusia153
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3923
Na forum od: 08 gru 2013 08:04
Staż sanatoryjny: 4

Re: Ścięgno mięśnia nadgrzebieniowe barku

Post autor: anusia153 »

Dzięki Princi :kwiat: Właśnie zrobiłam sobie zimny okład żelowy , faktycznie troszkę ulżyło , jak na długo ,zobaczymy. Pozdrawiam :kwiat:
Awatar użytkownika
maria123
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 1596
Na forum od: 04 lis 2013 21:03
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Ścięgno mięśnia nadgrzebieniowe barku

Post autor: maria123 »

Pozdrawiam anusia153! Dawno Ciebie nie było na forum. :ugeek:
Awatar użytkownika
anusia153
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3923
Na forum od: 08 gru 2013 08:04
Staż sanatoryjny: 4

Re: Ścięgno mięśnia nadgrzebieniowe barku

Post autor: anusia153 »

Tak Mario mało mnie na forum , zaglądam od czasu do czasu .Ostatnio siedzenie przed komputerem ograniczam do niezbędnego minimum.
Pozdrawiam :kwiat:
ODPOWIEDZ