Podziękowania za posty (plusiki)

W tym miejscu piszemy o sprawach związanych z funkcjonowaniem Forum od strony technicznej.
Awatar użytkownika
Dzia_dek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3436
Na forum od: 26 cze 2013 07:55

Re: Podziękowania za posty (plusiki)

Post autor: Dzia_dek »

Felice pisze:(...)Może skończy się "pisanie dla pisania" w działach gdzie ten plusik był brany pod uwagę i będą pojawiać się tyko konkretne informacje.
Nic bardziej mylnego. "Pisanie dla pisania" było, jest, i będzie. Na pewne nie będzie też konkretnych informacji.
Do tej pory jeśli post się komuś podobał stawiał plusa i ok. Teraz trzeba napisać kilka słów co będzie tworzyło
jeszcze większe zamieszanie w "poważnych" tematach niż było dotychczas. Chyba, że sprawa polega na tym, aby
tych postów było jak najwięcej, a ich "jakość" to już sprawa drugorzędna.
jacky6 pisze:(...) Czy zniesienie plusików coś zmieni to przekonamy się dość szybko...

Moim zdaniem na pewno zmieni. Ludzie będą zdecydowanie mniej pisać. Nie będą też wkładać
w to pisanie "wysiłku". Powoli wkradnie się w pisanie "bylejakość".
chetny pisze:Tu się zgadzam , parę osób za punkt honoru mieli dawanie minusów (...)
Tu nie chodzi o punkt honoru. Trzeba mieć odrobinę taktu jak się coś pisze na ogólnym forum.
Jak ktoś nie wie gdzie są granice i przegina, to minus mu się należy jak "psu micha".
administrator pisze:Zgodnie z zapowiedziami, nastąpiło wyłączenie systemu oceny postów/użytkowników czyli popularnych "plusików".
Osobiście uważam, że to duży błąd. Nie trzeba było wyłączać systemu oceny postów tylko go zmodyfikować,
np. przez to żeby nie zliczał sumy postów u danego forumowicza. Powinna być tylko ocena (suma) za konkretny post.
Oczywiście z minusami również.
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20164
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Podziękowania za posty (plusiki)

Post autor: Felice »

Nic bardziej mylnego.
Na szczęście nie masz patentu na nieomylność i pozwólmy że życie pokaże jak będzie.
Awatar użytkownika
Dzia_dek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3436
Na forum od: 26 cze 2013 07:55

Re: Podziękowania za posty (plusiki)

Post autor: Dzia_dek »

Oczywiście, że nie mam takiego patentu. Napisałem tylko swoje zdanie w tym temacie.
A Twój post powyżej to właśnie potwierdza. To taki klasyczny przykład: "pisania dla pisania",
albo wręcz jak u niektórych tu piszących: "moje musi być ostatnie i na wierzchu".
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20164
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Podziękowania za posty (plusiki)

Post autor: Felice »

"Często najmądrzejszą odpowiedzią jest milczenie"
Lew Tołstoj
forumowicz

Re: Podziękowania za posty (plusiki)

Post autor: forumowicz »

Dzia_dek pisze:
Felice pisze:(...)Może skończy się "pisanie dla pisania" w działach gdzie ten plusik był brany pod uwagę i będą pojawiać się tyko konkretne informacje.
Nic bardziej mylnego. "Pisanie dla pisania" było, jest, i będzie. Na pewne nie będzie też konkretnych informacji.
Do tej pory jeśli post się komuś podobał stawiał plusa i ok. Teraz trzeba napisać kilka słów co będzie tworzyło
jeszcze większe zamieszanie w "poważnych" tematach niż było dotychczas. Chyba, że sprawa polega na tym, aby
tych postów było jak najwięcej, a ich "jakość" to już sprawa drugorzędna.
jacky6 pisze:(...) Czy zniesienie plusików coś zmieni to przekonamy się dość szybko...

Moim zdaniem na pewno zmieni. Ludzie będą zdecydowanie mniej pisać. Nie będą też wkładać
w to pisanie "wysiłku". Powoli wkradnie się w pisanie "bylejakość".
chetny pisze:Tu się zgadzam , parę osób za punkt honoru mieli dawanie minusów (...)
Tu nie chodzi o punkt honoru. Trzeba mieć odrobinę taktu jak się coś pisze na ogólnym forum.
Jak ktoś nie wie gdzie są granice i przegina, to minus mu się należy jak "psu micha".
administrator pisze:Zgodnie z zapowiedziami, nastąpiło wyłączenie systemu oceny postów/użytkowników czyli popularnych "plusików".
Osobiście uważam, że to duży błąd. Nie trzeba było wyłączać systemu oceny postów tylko go zmodyfikować,
np. przez to żeby nie zliczał sumy postów u danego forumowicza. Powinna być tylko ocena (suma) za konkretny post.
Oczywiście z minusami również.
Plusik :D :D :lol: ]

Plusiki były miłym akcentem wielu osobom poprawiały humorek na cały dzień.
Czy my nie jeteśmy czasem bufoniastym narodzikiem? Jesteśmy jak widać ,słychać ,nie cieszy nas to ,że inni się cieszą a szkoda :(
A ja sobie będę stawiała plusiki . :D :lol: :lol:
forumowicz

Re: Podziękowania za posty (plusiki)

Post autor: forumowicz »

Dzień Dobry :)
Pozwolę sobie wyrazić swoje zdanie w tym temacie .
I może zacznę od przykładu jaki może mieć miejsce ,to tylko moja wyobrażnia więc proszę o wyrozumiałość .
Załóżmy że w wątku "Kącik sanatoryjnych poetów " jakaś osoba napisze piękny wiersz .Pierwszą rzeczą o której w takiej chwili pomyślę to nagrodzenie takiej osoby .Nie pozostanie mi nic innego jak tylko słowne podziękowanie ,tyle że co się stanie jeśli ten wiersz spodoba się powiedzmy 20-stu osobom .
Jeśli każdy w ten sposób będzie chciał nagrodzić Naszego poetę dojdzie do tzw."zaśmiecania " wątku .Oczywiście mogę także wkleić kwiatuszka ,serduszko czy uśmiech ,ale jeśli zrobi to te 20 osób przeze mnie wymyślonych będziemy mieli spory bałagan .
Nie pozostanie nic innego jak osobiste podziękowanie na PW ,tylko na to czasem potrzeba więcej czasu .
Przykre jest dla mnie to że czytam o zawiści ,zazdrości jaka się pojawia w związku z nagradzaniem .przyznam że tego nie rozumiem ,ale jest to na pewno smutne i niepotrzebne .
Odnośnie minusów to ja osobiście postawiłem go dosłownie dwa razy osobom które według mojej oceny zachowały się powiedzmy to delikatnie "mało kulturalnie " w stosunku do innych .
Czy system nagradzania lub karania wróci w jakiejkolwiek innej formie nie zależy ode mnie ,uważam jednak że miłe byłoby aby móc w taki sposób uhonorować tych którzy na to zasługują :) :kwiat:
Przedstawiłem swój punkt widzenia z którym oczywiście nikt nie musi się zgadzać ,to tylko moje osobiste odczucia :)
Pozdrawiam serdecznie :kwiat:
forumowicz

Re: Podziękowania za posty (plusiki)

Post autor: forumowicz »

Janusz63 pięknie ,mądrze i potrzebnie ,napisane.
  • Plusik :kwiat: :D
Awatar użytkownika
Nutka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 31259
Na forum od: 20 lut 2015 19:53
Oddział NFZ: Świętokrzyski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Podziękowania za posty (plusiki)

Post autor: Nutka »

Dziadku...Janusz....to ja się dołączę do plusika Kruszynki i jeszcze dam Wam po kwiatuszku...no może po dwa ;)
:kwiat: :kwiat: :kwiat: :kwiat:
forumowicz

Re: Podziękowania za posty (plusiki)

Post autor: forumowicz »

Miłe Dziewczyny :kwiat: dziękuję za siebie ....Dziadek pewnie też tak zrobi ,a z jego zdaniem się ja także zgadzam :)
Awatar użytkownika
maria123
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 1596
Na forum od: 04 lis 2013 21:03
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Podziękowania za posty (plusiki)

Post autor: maria123 »

Janusz63! Należy Ci się duży PLUS. :kwiat:
Zablokowany