Sopot- uzdrowisko?

Opis miejscowości uzdrowiskowych. Fotografie. Otoczka pobytów w sanatoriach. Nieco rozrywkowo, nieco turystycznie. Co warto zobaczyć, gdzie się rozerwać.
danka
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 279
Na forum od: 16 gru 2010 12:40

Re: Sopot- uzdrowisko?

Post autor: danka »

Ja również serdecznie pozdrawiam i zapraszam do Sopotu. :kwiat:
forumowicz

Re: Sopot- uzdrowisko?

Post autor: forumowicz »

Niestety od wielu lat jest dyskusja by odebrać Sopotowi statut uzdrowiska ,takie fakty.Chodzi głównie o przekroczenie norm hałasu i jakieś inne jeszcze sprawy.Sopot piękny wiadomo i popularny(byłem w sanatorium) nie mniej jako uzdrowisko hm no coś jest na rzeczy że faktycznie zabudowa itd nie zachęca.Pozostaje walor samego morza,spacery,rowery itd,pozdrawiam.
forumowicz

Re: Sopot- uzdrowisko?

Post autor: forumowicz »

milenista pisze:Niestety od wielu lat jest dyskusja by odebrać Sopotowi statut uzdrowiska ,takie fakty.Chodzi głównie o przekroczenie norm hałasu i jakieś inne jeszcze sprawy.Sopot piękny wiadomo i popularny(byłem w sanatorium) nie mniej jako uzdrowisko hm no coś jest na rzeczy że faktycznie zabudowa itd nie zachęca.Pozostaje walor samego morza,spacery,rowery itd,pozdrawiam.
Podobnie dzieje się w wielu innych polskich uzdrowiskach. Za duży hałas, za brudne powietrze, za brudna woda, za bardzo zachłanne budowanie domów i dróg oraz wkraczanie przemysłu, zanikanie wyraźnych stref uzdrowiskowych oddzielonych od pozostałych części miejscowości...
Zatem korzystajmy z uzdrowisk puki są :)
Awatar użytkownika
Bogutka5
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 2250
Na forum od: 26 lis 2014 13:28
Oddział NFZ: Zachodniopomorski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Sopot- uzdrowisko?

Post autor: Bogutka5 »

Kudowa Zdrój dwa lata temu .... nóż w kieszeni mi się otwierał na zadymienie z kominów domostw wieczorami, ja z utrudnionym oddychaniem miałam kłopot. A opłata uzdrowiskowa najwyższa.
Bogutka
forumowicz

Re: Sopot- uzdrowisko?

Post autor: forumowicz »

Ciechocinek również jet zadymiony i coraz bardziej zapchany samochodami :(
forumowicz

Re: Sopot- uzdrowisko?

Post autor: forumowicz »

NO właśnie a powieka im nie drgnie żeby nie pobrać opłat klimatycznych, ludziska sami z czasem zweryfikują pewne miejscowości i chyba tylko "wygonienie" z NFZ czy KRUs do tych że coś im da inaczej dla pełnopłatnego nie ma żadnej zachęty. Jest jak piszecie dym ,smród i ceny z kosmosu a ile pięknych ośrodków (w sensie zdrowotnym)padło już dawno ,wielka szkoda.
Awatar użytkownika
Asik
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 1858
Na forum od: 18 wrz 2012 16:05
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Sopot- uzdrowisko?

Post autor: Asik »

A tymczasem w Sopocie powstaje nowoczesne sanatorium :) "...z bazą zabiegową balneologiczną oraz rehabilitacyjną, wykorzystującą m.in. solankę ze Zdroju św. Wojciecha. Ośrodek będzie dysponował 123 miejscami dla kuracjuszy. Inwestor planuje nazwać obiekt "Sopotarium".
Sanatorium - według zapisów oferty - będzie ukierunkowane na profilaktykę, leczenie i rehabilitację chorób: narządu ruchu, układu krążenia i nadciśnienia, dróg oddechowych, reumatologicznych, a także osteoporozy i chorób skóry. Atrakcją obiektu będzie także zewnętrzny ogród tematyczny związany z ziołolecznictwem. Z sanatorium będą mogli korzystać zarówno kuracjusze, jak i mieszkańcy Sopotu..." (cyt. trojmiasto.pl)

Budowa rozpoczęła się jesienią ubiegłego roku i, jeżeli będą mieli tempo takie jak dotychczas, to za rok mogą pojawić się pierwsi kuracjusze. :)
forumowicz

Re: Sopot- uzdrowisko?

Post autor: forumowicz »

Co nie zmienia faktu, że ja jak ktoś podpadnie władzy zabiorą Sopotowi status uzdrowiska i gość pójdzie z tzw. torbami ,chodź raczej biedni za budowę się nie biorą ,piękna to miejscowość ale droga to inna sprawa no ale morze robi swoje ,dobrego wypoczynku w Sopocie :)
ODPOWIEDZ