Skierowania

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
kasiula
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 598
Na forum od: 13 mar 2012 11:16
Staż sanatoryjny: 6

Re: Skierowania

Post autor: kasiula »

Wielkopolska niby 6 miesięcy po powrocie....czy to prawda to nie wiem....ale czas oczekiwania 16 miesięcy..to wiem bo czekam ....... ;) Pozdrawiam wszystkch
Awatar użytkownika
malgorzatas
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 58748
Na forum od: 16 lis 2013 14:16
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 6

Re: Skierowania

Post autor: malgorzatas »

Ja oddałam skierowanie po 10 miesiącach od ostatniego pobytu i tez przyjęli...pozdrawiam oczekujących :kwiat:
Awatar użytkownika
Selene
W naszej pamięci
W naszej pamięci
Posty: 5125
Na forum od: 16 maja 2010 11:51
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 12

Re: Skierowania

Post autor: Selene »

Ela46 pisze:Ja jestem Kujawsko-Pomorski :kwiat:
Elu :kwiat: moja przyjaciółka jest z Kujawsko-Pomorskiego i wniosek składa tuż po powrocie. W roku ubiegłym wróciła 26-10 ze Szczawnicy a w listopadzie złożyła wniosek i ma już akceptację. :)
Awatar użytkownika
Ela46
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 179
Na forum od: 06 paź 2012 23:45
Oddział NFZ: Kujawsko-Pomorski
Staż sanatoryjny: 20

Re: Skierowania

Post autor: Ela46 »

Dziękuję za informację Selene »,,Pozdrawiam cię serdecznie;) :kwiat: :kwiat: :kwiat: :kwiat:
Awatar użytkownika
grazynamackowiak
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 23855
Na forum od: 11 maja 2014 19:33
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Skierowania

Post autor: grazynamackowiak »

Witam skierowanie wysłałam z Wielkopolski NFZ po upływie 6 miesięcy licząc od ostatniego pobytu zweryfikowali
pozytywnie ale tak naprawdę nie wiem od kiedy można piszcie dalej zapewnie będzie temat nam wszystkim
wyjeżdzającym informacje bardzo przydatne pozdrawiam :kwiat: :roll:
henryk44
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 127
Na forum od: 28 lut 2014 17:20
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Skierowania

Post autor: henryk44 »

Wniosek na skierowanie do santorium można złożyć zaraz po powrocie pod warunkiem,że go tobie lekarz wypisze.I tu jest problem bo lekarze się w jakimś celu asekurują i stosują ,każdy wlasną interpretację przepisów podchlebiając się niejako swoim pracodawcom lub ulegając zaleceniom poszczególnych NFZ.I tak w śląskim NFZ wniosek może wypisać po okresie 1roku od pobycie w sanatorium.Pozdrawiam!
wojtek11
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 614
Na forum od: 14 gru 2012 14:45
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 15

Re: Skierowania

Post autor: wojtek11 »

W lubelskim wniosek składałem zaraz po powrocie nie było żadnych problemów numerek dostałem po miesiącu oczekiwania życzę takiego tępa w innych NFZ pozdrawiam :) :)
forumowicz

Re: Skierowania

Post autor: forumowicz »

Według jawnych przepisów lekarz może wystawić wniosek, kiedy uzna to za stosowne.
Inna sprawa, że poszczególne odziały NFZ sugerują lekarzom stosowanie dłuższej lub krótszej karencji (przerwy po przyjeździe z ostatniego leczenia uzdrowiskowego).
Generalnie można złożyć wniosek nawet w kilka dni po powrocie z sanatorium (mam na myśli wyjazd z NFZ).
ODPOWIEDZ