Czytacie książki?

Tu można inicjować tematy niemieszczące się w zakresie innych kategorii.
Awatar użytkownika
Yaga
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 262
Na forum od: 07 lut 2015 14:59
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 8

Re: Czytacie książki?

Post autor: Yaga »

Witajcie po dłuższej przerwie znów mogę z chęcią czytać.Po raz drugi Pielgrzym Paulo Coelho i Ostatni tom Siedem sióstr Atlas Historia Pa Salta Lucinda Riley.Narazie muszę sobie coś ciekawego upatrzec żeby przeczytać chęcią a nie po to bo muszę lub co jest modne. Lubię wracać do książek które już znam np.Anna Karenina. Itp.pozdrawiam :) :kwiat:
Bibi2
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 4141
Na forum od: 07 kwie 2021 14:26

Re: Czytacie książki?

Post autor: Bibi2 »

Historia Pa Salta czekam , cały czas , kolejka jest dość długa

Wrócę do wspomnianego przeze mnie Pielgrzyma autorstwa Terry Hayes,
książka super , wszystko jest niesamowicie realistyczne, sensacja pierwszej klasy .
posłużę się cytatem :
„Opowieść naprawdę wywołuje dreszcz: napięcie rośnie w miarę rozwoju akcji (…). Zabójcza tajemnica, szokujący rachunek współczesnej międzynarodowej polityki i niezwykły bohater – świetna, intrygująca lektura”.

W tej chwili w czytaniu innego gatunku thriller Gomora. Władza, strach i pieniądze w polskim Kościele -Artur Nowak, Stanisław Obirek
ale tej pozycji nie będę na forum oceniać
Awatar użytkownika
Lewek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 8582
Na forum od: 22 lip 2012 20:17
Oddział NFZ: Świętokrzyski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Czytacie książki?

Post autor: Lewek »

Aktualnie czytam "Historię Pa Salta", trochę się naczekałam żeby wypożyczyć, a w końcu czytam na Legimi, bo tam są dużo większe litery niz w papierkowej. Pozycja bardzo dobra. Polecam "Historię złych uczynków" Katarzyny Zyskowskiej.
Bibi2
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 4141
Na forum od: 07 kwie 2021 14:26

Re: Czytacie książki?

Post autor: Bibi2 »

No nareszcie dostałam powiadomienie, że "Historia Pa Salta" czeka na mnie , kilka miesięcy to trwało :roll:
Lewku, Twoją pozycją jestem zainteresowana , muszę sprawdzić dostępność, czyli do kolejki ;)
pozdrawiam :kwiat:
Bibi2
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 4141
Na forum od: 07 kwie 2021 14:26

Re: Czytacie książki?

Post autor: Bibi2 »

Śluby (nie)posłuszeństwa. Prawdziwe życie zakonnic autorstwa Justyny Dżbik-Kluge
Żadne wyśmiewanie , bardzo wyważona książka w formie wywiadów, przestawione różne aspekty życia zakonnego .

No i nareszcie rozpoczęłam Historię Pa Salta :D

pozdrawiam :kwiat:
Bibi2
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 4141
Na forum od: 07 kwie 2021 14:26

Re: Czytacie książki?

Post autor: Bibi2 »

Skończyłam Historię Pa Salta , hmm rozwiała wszystkie podejrzenia, kto to?, dlaczego? , ....
ale , właśnie to ale , nie sprawiła mi wielkiej przyjemności czytania .
To nie to pióro, nie ta narracja , a wręcz denerwujące było dla mnie zwracanie się autora : czytelniku .
Dobrze, że zamknięty został cykl Siedmiu Sióstr.
Awatar użytkownika
Lewek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 8582
Na forum od: 22 lip 2012 20:17
Oddział NFZ: Świętokrzyski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Czytacie książki?

Post autor: Lewek »

Jeśli ktoś lubi obyczajówki to polecam 2 tomy Mazurskiej opowieści Agnieszki Polaszek. Tom pierwszy "Twoim śladem", drugi - "Blisko ciebie".
Fajnie też się czytało "Wróżda" Agaty Kunderman, ale to trochę thriller. Nie znałam tych autorek, ale wszystkie książki pyknęłam szybciutko.
Bibi2
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 4141
Na forum od: 07 kwie 2021 14:26

Re: Czytacie książki?

Post autor: Bibi2 »

Dzięki Lewku :)
Ja zaczęłam Do raju - Yanagihara Hanya
Poprzednio wyczytałam Rzeczy, których nie wyrzuciłem - Wicha Marcin , nie wiem jak ją opisać taka trochę dziwna , a może nie :
jakie śmierć matki może wywołać wspomnienia, co zrobić z książkami , retrospekcja ? , na mnie oddziałała , dała trochę wskazówek ....
Awatar użytkownika
Lewek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 8582
Na forum od: 22 lip 2012 20:17
Oddział NFZ: Świętokrzyski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Czytacie książki?

Post autor: Lewek »

Polecam kolejną książkę Katarzyny Zyskowskiej "Nocami krzyczą sarny".
Awatar użytkownika
Lewek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 8582
Na forum od: 22 lip 2012 20:17
Oddział NFZ: Świętokrzyski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Czytacie książki?

Post autor: Lewek »

Jeśli ktoś lubi książki Anny Karpińskiej to polecam "Zasłużyć na szczęście" (obyczajowa).
Kolejna książka którą przeczytałam Magdaleny Majcher jest również warta polecenia "Taka piękna śmierć" (kryminał z elementami faktów - niebywałe do czego zdolni są ludzie...).
ODPOWIEDZ