Czytacie książki?

Tu można inicjować tematy niemieszczące się w zakresie innych kategorii.
Awatar użytkownika
Bogutka5
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 2251
Na forum od: 26 lis 2014 13:28
Oddział NFZ: Zachodniopomorski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Czytacie książki?

Post autor: Bogutka5 »

Wróciłam po długim czasie nieczytania do książek. Stan emocjonalny nie pozwalał na skupienie się na literkach. Podczas pobytu w sanatorium w sierpniu przeczytałam 2 książki. Po powrocie rzuciłam się, między innymi, na polecane tutaj na forum "Stulecie Winnych" - pochłonęło mnie bez reszty. Teraz zaczynam drugi tom "Osmego życia" - tez po Waszej rekomendacji. Wszystko inne poza pracą zeszło na bok, tyko czytam. A czasu wolnego jest ile jest i mało go na wszystko. A tu inne przyjemne hobby czekają.
Pozdrawiam, nadal śledząc tytuły, autorów.
Pozdrawiam
Bogutka
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20163
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Czytacie książki?

Post autor: Felice »

Zastanawiałam się gdzie to wrzucić...czy w złotych myślach? Czy tutaj...

„Podaruj sobie spokojne sny, kubek dobrej kawy o poranku, kilka chwil szczęścia. Rozgrzesz się z drobnych grzeszków. Zapomnij o tym, co boli. Nie szukaj dawnych uniesień, słów, które dzisiaj nie mają znaczenia. Daj się porwać ulubionym dźwiękom muzyki. Niech łzy zmyją cierpienie. Podaruj sobie chwile z ludźmi, których kochasz. I książkę. Książkę też sobie podaruj. Przeczytaj, obejrzyj historię, która sprawi, że zadrży Ci serce. Zacznij kolejny dzień z przytupem.”

Gabriela Gargaś
Awatar użytkownika
sztani
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7043
Na forum od: 28 gru 2012 09:59
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 10

Re: Czytacie książki?

Post autor: sztani »

jest tak ładny ,że umieścił bym go tutaj ; viewtopic.php?f=2&t=10864 :)
Tam bardziej pasuje :)
Awatar użytkownika
Bogutka5
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 2251
Na forum od: 26 lis 2014 13:28
Oddział NFZ: Zachodniopomorski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Czytacie książki?

Post autor: Bogutka5 »

Nagroda Nike dla Marcina Wichy! "Rzeczy, których nie wyrzuciłem" najlepszą książką roku - czy ktoś czytał?
Bogutka
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20163
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Czytacie książki?

Post autor: Felice »

sztani pisze: 08 paź 2018 07:35 jest tak ładny ,że umieścił bym go tutaj ; viewtopic.php?f=2&t=10864 :)
Tam bardziej pasuje :)
Szatni akurat nie jest to cytat z książki,są to przemyślenia autorki z blogu.
Tutaj tak ładnie napisała o czytaniu,stąd wybór tego działu.
forumowicz

Re: Czytacie książki?

Post autor: forumowicz »

Fragment jest piękny Felice,
pokuszę się , że nawet w temacie "Carpe diem" miałby swoje miejsce :D
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20163
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Czytacie książki?

Post autor: Felice »

Fakt...😁
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20163
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Czytacie książki?

Post autor: Felice »

Ktoś?Coś? o "Petersburskiej trylogii" autor Alla Chrzanowska?
Polecono mi w mojej bibliotece nie ma,recenzje na lubimy czytać świetne. Znów Rosja i dzieje rodzin splątane rewolucją i wojnami. Brzmi zachęcająco.
Awatar użytkownika
sztani
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7043
Na forum od: 28 gru 2012 09:59
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 10

Re: Czytacie książki?

Post autor: sztani »

Nienawiść - Stanisława Srokowskiego Czytałem kilka dni bo szybciej się nie dało ,mocne opisy . Książka na podstawie której ( stala się inspiracją) Wojciech Smarzowski nakręcił Wołyń .
Pełna dosłownej brutalności ,bestialstwa ,opisana ze szczegółami ,bardzo drastyczna . Jednym słowem mocna pozycja . Polecam . częściowo pisana z perspektywy 6 letniego chłopca jego spojrzenia na tamte czasy . czytałem sporo pozycji o Wołyniu ale ta zrobiła na mnie duże wrażenie . Dodam ,że jest to zbiór opowiadań spisanych przez autora.
Awatar użytkownika
Nutka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 31259
Na forum od: 20 lut 2015 19:53
Oddział NFZ: Świętokrzyski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Czytacie książki?

Post autor: Nutka »

Felice pisze: 14 paź 2018 15:58 Ktoś?Coś? o "Petersburskiej trylogii" autor Alla Chrzanowska?
Polecono mi w mojej bibliotece nie ma,recenzje na lubimy czytać świetne. Znów Rosja i dzieje rodzin splątane rewolucją i wojnami. Brzmi zachęcająco.
Przeczyta się 8-) ...na razie mam 2 i 3 tom :? ...pierwszy jeszcze musi poczekać,aż rzucą dobrą promocję :lol: :lol: :lol:
Ostatnio ,coś mało czytałam.... tak z doskoku bardziej ;) Adama Kaya „Będzie bolało. Sekretny dziennik młodego lekarza”
Napisana przez byłego lekarza....czasami zabawna ,poruszająca,czasami tragiczna....taki śmiech przez łzy ;)
Opowiada o brytyjskiej służbie zdrowia.....jakże to znajomo brzmi ....okazuje się, że istnieje wiele podobieństw między polską
a brytyjską służbą zdrowia ;)
ODPOWIEDZ