Świętokrzyski NFZ z jakim nr przydział

Tu umieszczamy tematy związane z kolejką i oczekiwaniem na wyjazd do sanatorium.
Awatar użytkownika
Sloneczko
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 24972
Na forum od: 23 kwie 2013 17:54
Oddział NFZ: Świętokrzyski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Świętokrzyski NFZ z jakim nr przydział

Post autor: Sloneczko »

Obywatelu :kwiat: zawsze składam wniosek 6- 7 miesięcy od dnia przyjazdu z sanatorium i czekam równe 24 miesiące,
od daty nie złożenia wniosku a od daty ostatniego pobytu w sanatorium ..... czekam cierpliwie ;) :D
Pozdrawiam serdecznie :kwiat: :kwiat:
forumowicz

Re: Świętokrzyski NFZ z jakim nr przydział

Post autor: forumowicz »

Grunt to spokój i cierpliwość.
Nie damy się :!:
Awatar użytkownika
Nutka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 31259
Na forum od: 20 lut 2015 19:53
Oddział NFZ: Świętokrzyski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Świętokrzyski NFZ z jakim nr przydział

Post autor: Nutka »

Ja składam tak około 10 m-cy po powrocie z sanatorium i czekam 14-15 miesięcy.
Raz złożyłam po 6 m-cach,ale mi odrzucili :( i musiałam składać jeszcze raz :roll:
Nie ma co narzekać....w naszym funduszu nie jest tak żle w porównaniu z innymi :D
Awatar użytkownika
Ewusia
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 121
Na forum od: 23 lut 2011 08:25
Oddział NFZ: Świętokrzyski
Staż sanatoryjny: 13

Re: Świętokrzyski NFZ z jakim nr przydział

Post autor: Ewusia »

Kochani, również jestem w Świętokrzyskim NFZ, w sanatorium byłam w XII 2013, w XII 2014 złożyłam wniosek, obecnie mam nr 10455 (kardiologia). Ale... nie czekam na termin z funduszu, zawsze biorę zwroty, a najbardziej mi pasuje na sanatorium wiosna lub jesień (jakoś wolę lato spędzić z rodziną), więc ... wrzesień lub październik (ewentualnie poczekam na marzec lub kwiecień) - biorę co będzie i jadę. Jedynym moim "wymaganiem" jest baza zabiegowa - na miejscu, w budynku sanatorium :) :) :)
forumowicz

Re: Świętokrzyski NFZ z jakim nr przydział

Post autor: forumowicz »

W świętokrzyskim o zwroty łatwo?
Awatar użytkownika
Nutka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 31259
Na forum od: 20 lut 2015 19:53
Oddział NFZ: Świętokrzyski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Świętokrzyski NFZ z jakim nr przydział

Post autor: Nutka »

Oj...tego Obywatelu to Ci nie powiem ;)
Nie korzystałam nigdy ze zwrotów....a to dlatego,że zawsze planuję sobie wyjazd ;)
Lubię jechać póżną wiosną....jak jeszcze ruchu nie ma....składam wniosek na koniec roku.....a przełom kwietnia ,maja lub maja i czerwca jest mój :D :D :D
Trzeba sobie rozplanować,kiedy chcemy jechać ;) :D :D
Awatar użytkownika
Ewusia
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 121
Na forum od: 23 lut 2011 08:25
Oddział NFZ: Świętokrzyski
Staż sanatoryjny: 13

Re: Świętokrzyski NFZ z jakim nr przydział

Post autor: Ewusia »

Obywatelu, czy łatwo.... Zawsze gdy dzwonię z zapytaniem o zwroty - coś mi proponują, tylko nie zawsze mi to coś odpowiada - jak już pisałam dla mnie najistotniejsze są zabiegi na miejscu, w budynku sanatorium. A jako, że preferuję wyjazdy raczej w porach chłodnych, jest to dla mnie istotne. Raz będąc w Rymanowie "załatwiłam się na cacy" po kąpieli solankowej przeszłam "tylko" 50m do budynku sanatorium (marzec) i ... poważna angina, prawie do końca pobytu. Więc, gdy dzwonię z zapytaniem o zwroty, po uzyskaniu info, gdzie są, sprawdzam neta, dzwonię do recepcji i dopiero oddzwaniam do NFZ (lub nie...) ;)
forumowicz

Re: Świętokrzyski NFZ z jakim nr przydział

Post autor: forumowicz »

Ewusia
Dochodzenie na zabiegi l na posiłki to jakieś nieporozumienia. W porządnym sanatorium wszystko powinno być na miejscu, a do nieporządnego nie warto jechać.
Awatar użytkownika
Ewusia
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 121
Na forum od: 23 lut 2011 08:25
Oddział NFZ: Świętokrzyski
Staż sanatoryjny: 13

Re: Świętokrzyski NFZ z jakim nr przydział

Post autor: Ewusia »

Obywatelu, nie przesadzaj, znam "porządne" sanatoria, gdzie na zabiegi jednak trzeba dojść - choćby Polanica - wszystkie zabiegi są w Pieniawie, a jak masz spanko np. w Korabie to jednak te 200 m dodreptać musisz. Niestety, pamiętać trzeba o odpowiedniej odzieży, zwłaszcza po basenie (i chwilce na ochłonięcie), co nie zawsze jest możliwe - posiłki, następne zabiegi...
A nie uważam absolutnie Koraba za nieporządne sanatorium :roll:
forumowicz

Re: Świętokrzyski NFZ z jakim nr przydział

Post autor: forumowicz »

Rusza się coś? Lecą numerki?
ODPOWIEDZ