Walizka kurierem?

Inne tematy okołosanatoryjne, nie mieszczące się w powyższych działach.
Awatar użytkownika
lubelanka64
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 929
Na forum od: 08 wrz 2015 17:23
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 10

Re: Walizka kurierem?

Post autor: lubelanka64 »

wysłałam wiadomość na prv do -grzegorz-, do mariimagdaleny nie mam kontaktu. Pozdrawiam
forumowicz

Re: Walizka kurierem?

Post autor: forumowicz »

jeżeli możesz jeszcze raz to poproszę. :)
forumowicz

Re: Walizka kurierem?

Post autor: forumowicz »

Dziękuję wszystkim za info priv.
Pozdrawiam.
BabciaNatki
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 30
Na forum od: 26 lip 2015 18:22
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 3

Re: Walizka kurierem?

Post autor: BabciaNatki »

Witam. :) Skorzystałam z rad w niniejszym wątku i powiem wam, że to super sprawa. Podróżowałam sobie tylko z niewielką torbą podróżną, a walizka bezpiecznie kursowała z kurierem w obie strony. Leczę kręgosłup, wiec dźwiganie 25 kg byłoby samobójstwem. Koszt wysyłki 18,70 zeta, a wygoda niesamowita. Właśnie wróciłam z Polanicy i byłam jedyną osobą w ośrodku, która tak swój bagaż potraktowała. :lol: Nawet taksówkarz był zdziwiony, że ja z sanatorium wracam bez bagażu. Panie w recepcji bez problemu dopilnowały wszystkiego (oczywiście wcześniej poprosiłam o odebranie walizki). Kurierzy spisali się na medal. Polecam wszystkim taki pomysł na bagaż. :)
Niania
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 763
Na forum od: 11 paź 2016 10:00
Staż sanatoryjny: 10

Re: Walizka kurierem?

Post autor: Niania »

BabciaNatki pisze:Witam. :) Skorzystałam z rad w niniejszym wątku i powiem wam, że to super sprawa. Podróżowałam sobie tylko z niewielką torbą podróżną, a walizka bezpiecznie kursowała z kurierem w obie strony. Leczę kręgosłup, wiec dźwiganie 25 kg byłoby samobójstwem. Koszt wysyłki 18,70 zeta, a wygoda niesamowita. Właśnie wróciłam z Polanicy i byłam jedyną osobą w ośrodku, która tak swój bagaż potraktowała. :lol: Nawet taksówkarz był zdziwiony, że ja z sanatorium wracam bez bagażu. Panie w recepcji bez problemu dopilnowały wszystkiego (oczywiście wcześniej poprosiłam o odebranie walizki). Kurierzy spisali się na medal. Polecam wszystkim taki pomysł na bagaż. :)
Witam.
Napisz jak to firma kurierska i czy bagaż musiałaś czymś zawinąć np, streczem .I w jaki sposób załatwiłaś tę sprawę.
Ta wiadomość przyda się i innym co będą chcieli skorzystać z takiego sposobu.
Ja zaś wysyłałam pocztą ale to trochę cenowo się różni płaciłam 25 zl.i jeszcze trza samemu ten bagaż zatachać na pocztę.
forumowicz

Re: Walizka kurierem?

Post autor: forumowicz »

jak będziesz drugi raz jechała wybierz raczej usługę "od drzwi do drzwi" - kurier przyjeżdża do mieszkania i zabiera przesyłkę, nigdzie nie musisz nosić ciężkich toreb. I dostarcza na wskazane miejsce. To jest naprawdę bardzo wygodna forma.
Bagaż raczej trzeba zabezpieczyć bo nie mogą wystawać żadne elementy które mogą się o coś zahaczyć - .
A sterczem warto zabezpieczyć cała torbę i to w trosce o torbę bo firmy przewozowe przewożą i chronią zawartość torby a samą torbę traktują jako opakowanie.
No i zanim się wybierze firmę warto przeczytac wymagania - niektóre wymagają zapakowania bagażu w karton :o
BabciaNatki
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 30
Na forum od: 26 lip 2015 18:22
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 3

Re: Walizka kurierem?

Post autor: BabciaNatki »

Witajcie. Kuriera zamówiłam przez stronę [link] Dodatkowo ubezpieczyłam przesyłkę. Walizę owinęłam folią streczową. Tylko uchwyt zostawiłam wolny, żeby kurier miał za co chwycić. Trzeba też najczęściej samemu wydrukować list przewozowy (1 kartka A4), a kurier już ją sam przyklei do walizki. Życzę wszystkim milej i lekkiej podróży i owocnej kuracji bez zmartwień o bagaż. :kwiat:
Ostatnio zmieniony 23 kwie 2017 19:10 przez administrator, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: usunięto link
forumowicz

Re: Walizka kurierem?

Post autor: forumowicz »

[link] dpd, usługa od drzwi do drzwi, nic nie trzeba drukować, kurier przyjeżdża z wydrukowanym listem przewozowym, zabezpieczyć torbę żeby nie wystawało nic co może haczyć o transporter ew. inny bagaż.
ubezpieczenie chyba w cenie, już nie pamiętam.
Opłata niecałe 19zł
Ostatnio zmieniony 23 kwie 2017 19:10 przez administrator, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: usunięto link
Awatar użytkownika
Dzia_dek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3433
Na forum od: 26 cze 2013 07:55

Re: Walizka kurierem?

Post autor: Dzia_dek »

Brawo! No wreszcie. Ciekaw byłem kto w końcu napisze to oficjalnie na Forum. 8-)
Może w końcu zakończy się "śmieszne" przekazywanie wiadomości w "podziemiu". :lol:
Do powyższego postu dodam jeszcze, że bagaż najlepiej zabezpieczyć folią stretch.
Owijamy wszystko razem z kółkami i uchwytami (rączkami) nic nie trzeba zostawiać
dla kuriera. Poradzi sobie bez problemu. Dodatkowo w firmie DPD można skorzystać
z takiej usługi jak opóźnienie dostawy (o 24 godz.) co jest szczególnie ważne jeśli
sami nadajemy i odbieramy bagaż. (brak możliwości odbioru przez sanatorium).
Nie ma też większego problemu z uzyskaniem nr telefonu do kuriera, który odbiera
lub dostarcza dla nas przesyłkę. (zawsze można umówić się na konkretną i dogodną
dla nas porę odbioru lub nadania). Ubezpieczenie (do 1000 zł) jest wliczone w cenę.
Koszt też się zgadza. Jest to opłata za jedną przesyłkę o wadze do 30 kg i wielkości
mniejszej jak 300 cm. (300 cm. to suma: długości, szerokości i wysokości bagażu).
Oczywiście usługę należy zamówić przez serwis: przesyłarka.pl., a nie bezpośrednio
w firmie kurierskiej, a to ze względu na znaczną różnicę w opłatach za przewóz. :shock: :)
forumowicz

Re: Walizka kurierem?

Post autor: forumowicz »

przekazywanie wiadomości w podziemiu wynika z tego ze admin zazwyczaj kasuje szczegóły dotyczące konkretnych firm w postach . Ja nie robię tajemnicy z jakiej firmy korzystam - wszystkim, którzy chcieli napisałam na priva. Teraz napisałam na forum i ciekawe jaki będzie los szczegółów mojego postu.
ODPOWIEDZ