BAŁTYK w Kołobrzegu

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
sinobrody
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 329
Na forum od: 21 lut 2014 21:19
Staż sanatoryjny: 28

Re: BAŁTYK w Kołobrzegu

Post autor: sinobrody »

darek pisze:Felice

Znajomy z firmy ma tzw 3 grupę i NIE może dlatego lepiej skonultowac się ze ew doradcą
Dokładnie tak jak pisze Felice.

Wystarczy przeczytać przepis który mówi:
Warunkiem korzystania z ulgi na rehabilitację jest posiadanie przez osobę, której dotyczy wydatek, jednego z poniżej wymienionych dokumentów:

Orzeczenia o zakwalifikowaniu przez organy orzekające do jednego z trzech stopni niepełnosprawności wydanego przez powiatowy (lub wojewódzki) zespół ds. orzekania o stopniu niepełnosprawności,
Wszystko :lol:
Awatar użytkownika
Fionka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 9386
Na forum od: 09 mar 2015 18:09
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 2

Re: BAŁTYK w Kołobrzegu

Post autor: Fionka »

Swięta racja :!: odpisy dotyczą wszystkich niepełnosprawnych należących do jednej z trzech grup. :!: Jednak nie mylmy dofinansowania z odpisami.Wtedy kuracjusz może się przeliczyć.Dokładnie wczoraj byłam na zebraniu i np. w łodzkim na dofinansowanie do turnusów rehabilitacyjnych jest o wiele mniej kasy .Znaczny z grupa specjalną czyli P i O-4 raz na dwa lata plus marny dodatek dla opiekuna, znaczny bez specjalnych co trzy lata , umiarkowany plus O-4co dwa lata, umiarkowany jak wystarczy pieniędzy.Oczywiście do 16 roku życia co rok.Rozpatrywane jest zlikwidowanie oświadczeń o dochodach a w zamian Pity za poprzedni rok.Czyli w skrócie brak kasy.Jeszcze jedno , niektóre PCPR mają tak malo pieniędzy ze rozpatrują tylko dzieci do 16 roku życia , bo nie wystarcza na pampersy :shock: :shock: :shock: :shock: Mało co mnie wczoraj :twisted: :twisted: :twisted: nie wzieli :evil: :evil: :evil: :evil:
Rachel
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 1617
Na forum od: 05 kwie 2013 19:16
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 2

Re: BAŁTYK w Kołobrzegu

Post autor: Rachel »

Wg mnie interpretując logicznie przepis przytoczony przez Felice czy Sinobrody to pobyt w jakimkolwiek uzdrowisku powinno odliczać się od dochodów (zakwaterowanie oraz zabiegi). Zbytki typu parking, dojazd czy też widok na morze pozostawiamy sobie czyli "zbytkom" :)
Znając jednak różne interpretacje przepisów przez różne urzędy lepiej chyba zasięgnąć opinii urzędu skarbowego, który nas rozlicza
:)
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20163
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: BAŁTYK w Kołobrzegu

Post autor: Felice »

Zakwaterowanie jeżeli nie będzie miało w fakturze określenia "pobyt rehabilitacyjny " jest tylko usługą hotelową,a tej odpisać nie możesz.A z kolei tego wpisu zrobić nie mogą hotele,czy pensjonaty nie posiadające bazy zabiegowej.Jak mieszkałam prywatnie odliczałam tylko faktury za zabiegi,basen i.t.p.
Rachel
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 1617
Na forum od: 05 kwie 2013 19:16
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 2

Re: BAŁTYK w Kołobrzegu

Post autor: Rachel »

Jednym słowem pobyt komercyjny się nie opłaca, bo jeśli mam wydać horrendalne koszty za zakwaterowanie i nie mniejsze za zabiegi a odliczyć będę mogła tylko zabiegi to bez sensu...
Felice, rozumiem, że gdy pojadę do uzdrowiska jako osoba prywatna to kwaterując mnie nie będę traktowana jako kuracjuszka? W końcu to ja na kurację pojadę (lub nie) i skoro wybiorę typowe sanatorium to powinni mnie zakwaterować na pobyt rehabilitacyjny a nie wypoczynkowy (ale czort ich tam wie)
Awatar użytkownika
Fionka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 9386
Na forum od: 09 mar 2015 18:09
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 2

Re: BAŁTYK w Kołobrzegu

Post autor: Fionka »

Pobyty rehabilitacyjne nie są objęte 8% stawką podatku.To pozwala na odliczenie .Np. jeżeli wykupisz sobie pakiet Senior i będzie zwolniony z podatku(bo będą zabiegi i ośrodek będzie miał zezwolenie na ich wykonywanie) to wtedy spokojnie możemy odliczać.
Awatar użytkownika
Fionka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 9386
Na forum od: 09 mar 2015 18:09
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 2

Re: BAŁTYK w Kołobrzegu

Post autor: Fionka »

Rachel zły tok myślenia :) Jeżeli pojedziesz do ośrodka sanatoryjnego, sanatoryjno rehabilitacyjnego , lub wypoczynkowo reh. to otrzymasz fakturę np. o treści Pobyt rehabilitacyjny i wyszczególniona cena za pobyt.Warunkiem jest aby placówka miała uprawnienia do organizowania pobytów rehabilitacyjnych.Będąc zainteresowanym danym obiektem , po prostu zapytaj czy maja taki wpis do rejestru i jakiej treści otrzymasz fakturę.
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20163
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: BAŁTYK w Kołobrzegu

Post autor: Felice »

W typowym sanatorium fakturę dostaniesz jako pobyt leczniczy czy tez rehabilitacyjny.
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20163
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: BAŁTYK w Kołobrzegu

Post autor: Felice »

Warunkiem jest aby placówka miała uprawnienia do organizowania pobytów rehabilitacyjnych
Moim zdaniem nie musi do zwykłych pobytów.Na dofinansowanie PFRON już tak.
Awatar użytkownika
Fionka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 9386
Na forum od: 09 mar 2015 18:09
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 2

Re: BAŁTYK w Kołobrzegu

Post autor: Fionka »

Za chwile Admin .da nam po łapach i przeniesie :lol:
ODPOWIEDZ