Ciasta-sprawdzone przepisy

Kulinarny kącik kuracjuszy. Jeśli gotowanie to Twoja pasja i chcesz się tym podzielić, pisz w tym dziale. Mile widziana posiłki, diety mogące pomóc w różnych schorzeniach.
Regulamin forum
Uwaga! Zamieszczamy osobiście sprawdzone przepisy. Jeśli wstawiacie zdjęcia, powinny to być zdjęcia samodzielnie przygotowanych potraw.
W pozostałych zasadach pisania obowiązuje jak zwykle regulamin forum http://www.forum.nasze-sanatorium.pl/vi ... p?f=2&t=10 oraz netykieta.
Awatar użytkownika
malgorzatas
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 58748
Na forum od: 16 lis 2013 14:16
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 6

Re: Ciasta-sprawdzone przepisy

Post autor: malgorzatas »

Danusia...ja ten przepis mam od mojej babci...ona wszystko dodawała...nawet laskę wanilii...ser kiedyś się mieliło...ja nie mielę tylko kupuję gotowca ;)
rodzynek..i tych ulepszaczy ..olejków też uważam jak dodaję...tylko cytrynę...budyń...cukier waniliowy...jakis olejek...najprościej jak tylko można
ale na forum musiałam podać przepis oryginalny ...masło tez topię wcześniej żeby ostygło.....jedna uwaga....wszystko można robić mikserem...mikser odkładamy jak na końcu wlewamy pianę z białek i mieszamy to łyżką drewnianą....życzę smacznego....nawet dziecko to upiecze...
jak lekko ostygnie obkrawam dookoła i odwracam żeby równo opadł...bo wiadomo...sernik opadnie...ale jest pyszny.........smacznego :kwiat: :kwiat:
Awatar użytkownika
Fionka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 9386
Na forum od: 09 mar 2015 18:09
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 2

Re: Ciasta-sprawdzone przepisy

Post autor: Fionka »

Jak po niedzieli zaczne wcielać w życie te przepisy to z kuchni nie wyjdę.Czy ktoś zna przepis na gotowany sernik :?: Te z netu jakieś dziwaczne.
Awatar użytkownika
malgorzatas
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 58748
Na forum od: 16 lis 2013 14:16
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 6

Re: Ciasta-sprawdzone przepisy

Post autor: malgorzatas »

Nie ja nie posiadam takiego przepisu....piekę tylko ten ....lub z kartoflami czyli wiedeński...bo tez go piekę...
u mnie nie może być nic w środku....bo zaraz dłubią :D
Awatar użytkownika
danusia57
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 2303
Na forum od: 10 mar 2012 13:10
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 8

Re: Ciasta-sprawdzone przepisy

Post autor: danusia57 »

Ja też ułatwiam sobie życie,używam miksera,kupuję ser w wiaderku, mak w puszce z bakaliami,a do szarlotki jabłka kupuję w słoiku :lol: i wiecie wychodzi pyszna :D :D Sekret ciasta kruchego jest taki że robię jak najkrócej,ono nie lubi ciepłych rąk,ciasto wrzucam do lodówki,a Wy jak robicie :?
Awatar użytkownika
malgorzatas
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 58748
Na forum od: 16 lis 2013 14:16
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 6

Re: Ciasta-sprawdzone przepisy

Post autor: malgorzatas »

No ja nie robię ciasta kruchego...nie dlatego ze nie lubię...czy nie umiem...ale dla dwóch osób mi się nie opłaca piec ;)
A domownicy lubią mokre ciasta...typu...serniki...i serniki na zimno...brzdące... :)
Awatar użytkownika
danusia57
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 2303
Na forum od: 10 mar 2012 13:10
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 8

Re: Ciasta-sprawdzone przepisy

Post autor: danusia57 »

To mam przepis na ciasto z bananami,robiłam-dobre :D

4 banany dojrzałe(80dag)
1 szkl i 1/2szkl mąki + 1 łyżeczka sody oczyszczonej
1 szklanka cukru,szczypta soli,
1/4 kostki masła,5 dag rodzynek, 1 jajko

Banany rozgnieść widelcem,wsypać cukier,przenieść do drugiej wyższej miski.Mieszać mikserem,dodać mąkę z sodą,
jajko,sól,roztopione masło,sparzone rodzynki(jak ktoś lubi)
Piec w keksówce na papierze do pieczenia 1h20min 180 stopni do suchego patyka.
Awatar użytkownika
danusia57
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 2303
Na forum od: 10 mar 2012 13:10
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 8

Re: Ciasta-sprawdzone przepisy

Post autor: danusia57 »

Jakoś nie miałam serca do ciasta drożdżowego, jak to moja mama mówiła trzeba,,pieścić'' ciasto :lol: :lol:
Znalazłam przepis dla mnie :D i robię różne z niego warianty,w keksówce,bułeczki z cynamonem, z dżemem,z rodzynkami,co kto lubi.

DROŻDŻÓWKA Z RODZYNKAMI
3dag drożdży,2 jajka, 1 szklanka ciepłego mleka,
1/2 szkl cukru,cukier waniliowy,
3 szkl mąki, 1/2 kostki margaryny, 4 łyżki rodzynek

Do miski wkrusz drożdże,wlej ok 1/4 szkl ciepłego mleka,dodaj 1czubatą łyżkę cukru i tyle mąki aby miało
konsystencję gęstej śmietany.Odstaw na 20 min w ciepłe miejsce.Masło stop,przestudź,resztę mąki przesiej do dużej miski,dodaj pozostały cukier,cukier waniliowy,mleko,jajka,rodzynki.Zagnieć ciasto,odstaw na godzinę i znowu zagnieć.Piec w keksówce(a nawet w dwóch) 180stopni ok 45min.Bułeczki piekę na blasze od piekarnika
Smacznego :kwiat:
Awatar użytkownika
Asik
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 1858
Na forum od: 18 wrz 2012 16:05
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Ciasta-sprawdzone przepisy

Post autor: Asik »

Ciasto makowe

4 łyżki bułki tartej
1 ½ szkl. maku
7 jajek
1 szkl. cukru
bakalie
kilka kropli olejku migdałowego

Mak sparzyć w mleku i zmielić dwukrotnie. Żółtka utrzeć z cukrem, dodać mak (w 2-3 porcjach ciągle mieszając), bułkę tartą, bakalie i olejek. Wszystko dokładnie wymieszać. Na koniec dodać pianę ubitą na sztywno i delikatnie ale dokładnie wymieszać. Od razu przelać do foremki wysmarowanej tłuszczem i wysypanej mąką. Piec 40 – 45 min. w 170°C. Po upieczeniu od razu wyjąć z piekarnika aby się nie wysuszyło. Ciasto urośnie tylko troszkę ale za to będzie równiutkie. :)

Ostudzone ciasto posypać cukrem pudrem lub polać polewą czekoladową.

W ubiegłym roku z tego ciasta zrobiłam świąteczne babeczki. :D

[ obrazek zewnętrzny ]
anezobk
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 209
Na forum od: 22 sie 2010 20:48

Re: Ciasta-sprawdzone przepisy

Post autor: anezobk »

Jaki ,ładny talerz. :roll:
Awatar użytkownika
danusia57
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 2303
Na forum od: 10 mar 2012 13:10
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 8

Re: Ciasta-sprawdzone przepisy

Post autor: danusia57 »

a na talerzu,pyszne ciasto :kwiat:
ODPOWIEDZ