Sałatki - różne

Kulinarny kącik kuracjuszy. Jeśli gotowanie to Twoja pasja i chcesz się tym podzielić, pisz w tym dziale. Mile widziana posiłki, diety mogące pomóc w różnych schorzeniach.
Regulamin forum
Uwaga! Zamieszczamy osobiście sprawdzone przepisy. Jeśli wstawiacie zdjęcia, powinny to być zdjęcia samodzielnie przygotowanych potraw.
W pozostałych zasadach pisania obowiązuje jak zwykle regulamin forum http://www.forum.nasze-sanatorium.pl/vi ... p?f=2&t=10 oraz netykieta.
Awatar użytkownika
MaKa1
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 4157
Na forum od: 12 mar 2013 20:06
Oddział NFZ: Opolski

Re: Sałatki - różne

Post autor: MaKa1 »

SAŁATKA ŚLEDZIOWA Z BURACZKAMI

[ obrazek zewnętrzny ]

SKŁADNIKI:
- 4 łyżki majonezu
- 2 łyżki kwaśnej śmietany 12%
- 4 filety śledziowe z tacki
- 2 ziemniaki ugotowane w mundurkach
- 1 mała czerwona cebula
- 1 mały słoik tartych buraczków (wiórki)
- 2 gruszki
- garść suszonej żurawiny
- 1 czerwona cebula pokrojona w kostkę
- 1 łyżka oleju
- sól, pieprz, cukier.

PRZYGOTOWANIE:
Filety śledziowe, ziemniaki, cebulę i obrana jedną gruszkę pokrój w kostkę. Dodaj majonez i śmietanę, wymieszaj, dopraw pieprzem. Buraczki odsącz z nadmiaru soku. Drugą gruszkę obierz i pokrój w kostkę. Przesmaż na oleju z żurawiną, duś razem 2-3 minuty. Dodaj buraczki i czerwoną cebulę. Dopraw do smaku solą, pieprzem i cukrem. Sałatkę układaj kolorami na przemian obok siebie. Udekoruj natką pietruszki.
Wychodzą dwie takie porcje.
forumowicz

Re: Sałatki - różne

Post autor: forumowicz »

Dziewczyny proszę o przepis na pyszną sałatkę oraz jakieś danie obiadowe WEGETARIAŃSKIE :kwiat: :kwiat: :kwiat: chcę ugościć moją przyszłą synową :lol: :lol: :lol: i nie może być wpadki. :kwiat: :kwiat: :kwiat:
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20163
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Sałatki - różne

Post autor: Felice »

Marylko,ale czy synowa nie jada mięsa,czy jest wegetarianką z przekonań? Czy jada ryby? Niektórzy jedzą?
forumowicz

Re: Sałatki - różne

Post autor: forumowicz »

Feli- nie jada wędliny ,mięsa a nawet kurczaka. Rybka tak ale nie w panierce, osobiście prowadzę kuchnie zdrową i chyba smaczną (tak inni mówią) ale w tym przypadku jestem bezsilna. Jest dużo przepisów ,ale ja proszę o takie sprawdzone :P :P
forumowicz

Re: Sałatki - różne

Post autor: forumowicz »

Lecę do pracy, jutro się odezwę pa :kwiat:
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20163
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Sałatki - różne

Post autor: Felice »

Ok,do jutra.Ja mam wegetariankę na co dzień i trochę już przećwiczyłam.
Awatar użytkownika
danusia57
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 2303
Na forum od: 10 mar 2012 13:10
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 8

Re: Sałatki - różne

Post autor: danusia57 »

Marylka :kwiat: poszukaj na ,,potrawach i ciastach wegetariańskich''. Jak chcesz zabłysnąć przed przyszłą synową to upiec pasztet warzywny-super dobry :D
Awatar użytkownika
MaKa1
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 4157
Na forum od: 12 mar 2013 20:06
Oddział NFZ: Opolski

Re: Sałatki - różne

Post autor: MaKa1 »

Marylka ,zrób pasztet Danusi57....jest pyszny :)
forumowicz

Re: Sałatki - różne

Post autor: forumowicz »

Dzień dobry, Danusiu ten pasztecik brzmi ciekawie :) tylko powiedz podać go na kolację czy w porze obiadowej :kwiat: :kwiat: :kwiat: zrobię go, Może jeszcze Feli coś pysznego podrzuci. ;)
forumowicz

Re: Sałatki - różne

Post autor: forumowicz »

Witam MaKa1 a te śledziki z buraczkami dobre są - apetycznie wyglądają :lol: :lol: :lol:
ODPOWIEDZ