Zupy

Kulinarny kącik kuracjuszy. Jeśli gotowanie to Twoja pasja i chcesz się tym podzielić, pisz w tym dziale. Mile widziana posiłki, diety mogące pomóc w różnych schorzeniach.
Regulamin forum
Uwaga! Zamieszczamy osobiście sprawdzone przepisy. Jeśli wstawiacie zdjęcia, powinny to być zdjęcia samodzielnie przygotowanych potraw.
W pozostałych zasadach pisania obowiązuje jak zwykle regulamin forum http://www.forum.nasze-sanatorium.pl/vi ... p?f=2&t=10 oraz netykieta.
Awatar użytkownika
Sloneczko
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 24972
Na forum od: 23 kwie 2013 17:54
Oddział NFZ: Świętokrzyski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Zupy

Post autor: Sloneczko »

Dzisiaj u mnie zalewajka :D
Gotuję wodę z pokrojoną marchewką w talarki, ziemniaki w kostkę,daję włoszczyznę ale niepokrojoną,
Kawałki wiejskiej kiełbasy długości ok. 5-7 cm wkładam jak jest już miękka włoszczyzna.
W międzyczasie przesmażam wędzony boczek pokrojony w kosteczkę z cebulką oraz gotuję
kilka jajek na twardo. Gdy kiełbaska już jest ugotowana wlewam biały, kiszony barszcz lub żurek.
i zaprawiam kwaśną śmietaną. Doprawiam zmiażdżonym świeżym czosnkiem, solą i pieprzem.
Gotuję z 5 minut i wyłączam.
Wtedy wkładam pokrojone jajka, w zależności od humoru :D raz kroję je drobno a nieraz na ósemki,
przesmażony boczek oraz dużo drobniutko pokrojonego koperku.
Awatar użytkownika
danusia57
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 2303
Na forum od: 10 mar 2012 13:10
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 8

Re: Zupy

Post autor: danusia57 »

Ugotowałam kalafiorową z dużą ilością koperku(miałam zamrożony)
Do wody wkładam,mięsko(dowolne)po szumowaniu,dodaję warzywa jak do jarzynowej,listek laurowy,ziemniaki
pokrojone w kostkę.Jak warzywa zmiękną,dodaję kalafior(kupuję zamrożony). Na końcu pokrojony koperek,majranek
i do smaku sól i pieprz.Ja nie zabielam zupy. Smacznego :kwiat:
Cypis
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 285
Na forum od: 18 lis 2015 23:38
Oddział NFZ: Kujawsko-Pomorski
Staż sanatoryjny: 6

Re: Zupy

Post autor: Cypis »

Witam :)
Polecam zupkę "ala" gulaszową w moim wykonaniu.
Pokrojone w średnią kostkę mięso wieprzowe, (może być łopatka, karkówka, jak kto lubi), podsmażam z cebulką w wysokim garnku. Gdy lekko zbrązowieje, dodaję pieprz i sól. Wrzucam pokrojone w kostkę ziemniaki i lekko je podsmażam razem z mięsem. Zalewam wodą, dodaję startą marchew, pietruszkę i seler. Następnie liść laurowy, ziele angielskie. Wszystko gotuję do miękkości mięsa. Dodaję pokrojoną kapustę pekińską, kukurydzę, czerwoną fasolę z puszki, sos sojowy i parę kropel tabasco do smaku. Gotuję do miękkości. Można również dodać vegetę i kostki rosołowe.
Zupka jest treściwa i nadaje się w sam raz na zimowe obiadki.
Smacznego, pozdrawiam :)
forumowicz

Re: Zupy

Post autor: forumowicz »

Zrobiłam Cypis zupke dzisiaj ;) :lol: Zastapiłam mięsko w kawałkach ,zmieloną wołowinką .
Super przepis :D :kwiat:
[ obrazek zewnętrzny ]
Troszkę z daleka ;)

Nieco bliżej . :kwiat:

[ obrazek zewnętrzny ]
Cypis
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 285
Na forum od: 18 lis 2015 23:38
Oddział NFZ: Kujawsko-Pomorski
Staż sanatoryjny: 6

Re: Zupy

Post autor: Cypis »

kruszynka,cieszę się, że smakuje :) Myślę, że każde mięsko do tej zupki pasuję :) Pozdrawiam.
forumowicz

Re: Zupy

Post autor: forumowicz »

Smakuje bardzo :) :kwiat: tak tak mozna eksperymentowac mnie została wołowinka dobra :) Dodać warto paprykę ale nie wszyscy chcą papryki :o ;)
Cypis
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 285
Na forum od: 18 lis 2015 23:38
Oddział NFZ: Kujawsko-Pomorski
Staż sanatoryjny: 6

Re: Zupy

Post autor: Cypis »

Ta zupa, to ogólnie jest jeden wielki eksperyment. :) Najważniejsze, że smakuje. :)
Awatar użytkownika
Atina
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 11637
Na forum od: 19 sie 2011 09:29
Oddział NFZ: Pomorski

Re: Zupy

Post autor: Atina »

Dziewczyny ...przydałby się dobry sprawdzony i łatwy :lol: przepis na żurek :)
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20164
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Zupy

Post autor: Felice »

Atinko.... Winiary...z torebki..
Ja robię tak
Gotuję warzywka i mięsko,jakaś wędzonka np. Potem dodaję kiełbasę i białą i wędzoną - tak lubią i na koniec ukiszony żur (kiszę sama jak nie to kupuję ale tylko taki w butelce szklanej),ze 2-3 suszone grzybki,doprawiam czosnkiem,śmietaną i chrzanem. Smacznego.
Awatar użytkownika
kociu
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 4004
Na forum od: 24 sty 2013 18:51
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Zupy

Post autor: kociu »

proszę o sprawdzony przepis na strogonowa ;) ;)
ODPOWIEDZ