TANIE TURNUSY REHABILITACYJNE W GÓRACH

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
AgaC
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 753
Na forum od: 04 mar 2016 22:18
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 8

Re: TANIE TURNUSY REHABILITACYJNE W GÓRACH

Post autor: AgaC »

Aha- do tablicy też nie musisz mnie wywoływać. Studia skończyłam 16 lat temu
Więc dzieki
Awatar użytkownika
Hipokryt
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 7543
Na forum od: 11 lut 2015 18:49
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 21

Re: TANIE TURNUSY REHABILITACYJNE W GÓRACH

Post autor: Hipokryt »

Cieszę się że ten temat, który odświeżyłem w lipcu po pół roku milczenia wreszcie żyje własnym życiem :D
Okazji, których szukam np. na Travelgodealla nie brakuje, lecz trzeba umieć szukać i nie zawsze przez Google i Internet.
Lepsza metoda to polecenia znajomych, którzy tak jak ja są opiekunami osób niepełnosprawnych.
Tak na marginesie zapytam Sinobrodego czy Jastrzębia Góra też zalicza się do tego tematu o turnusach w górach?
Dźwirzyno raczej jest nad morzem, więc zdecydowanie nie kwalifikuje się do naszych poszukiwań turnusów w górach.
Pozdrawiam - Marek
smakija1
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 200
Na forum od: 16 maja 2014 21:17
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 3

Re: TANIE TURNUSY REHABILITACYJNE W GÓRACH

Post autor: smakija1 »

Witam ,dawno tu nie pisałąm
,i własnie o takie chodzi ,zeby pojechac za niewielkie pieniądze ,
godzac sie oczywiście na gorszy standart,
ale z dwojga złego ,lepiej pojechac ,i miec pokój z umywalką ,niz wcale ,jak kogos nie stać .
U mnie w PCPR ,o dofinansowanie trudno ,to trzeba sobie radzic
AgaC
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 753
Na forum od: 04 mar 2016 22:18
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 8

Re: TANIE TURNUSY REHABILITACYJNE W GÓRACH

Post autor: AgaC »

Smakija, jasne że tak.
Mnie ktoś znajomy polecił Damisa, potem przeczytałam tu na forum pozytywne opinie i byłam bardzo zadowolona.
Tam turnus to 1300 zł, wg mnie cena świetna :)
Awatar użytkownika
Hipokryt
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 7543
Na forum od: 11 lut 2015 18:49
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 21

Re: TANIE TURNUSY REHABILITACYJNE W GÓRACH

Post autor: Hipokryt »

AgaC pisze:Smakija, jasne że tak.
Mnie ktoś znajomy polecił Damisa, potem przeczytałam tu na forum pozytywne opinie i byłam bardzo zadowolona.
Tam turnus to 1300 zł, wg mnie cena świetna :)
Również polecam Damis w Krynicy-Zdrój, byliśmy tam w listopadzie 2015 za 2400 zł. Cena byłaby jeszcze niższa gdyby sam ośrodek był organizatorem turnusu a nie korzystał z firmy zewnętrznej. Więcej napisałem w osobnym temacie na tym forum. Ze względu na rodzaj schorzenia mieliśmy tam szczególne względy, więc o pobycie na turnusie w tym ośrodku wiem więcej niż zwykły kuracjusz. Gdyby były zapytania - służę pomocą,
Ten ośrodek ogólnie nie jest najtańszy, lecz jesienią lubi zaskoczyć atrakcyjną promocją cenową, więc warto skorzystać.
AgaC
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 753
Na forum od: 04 mar 2016 22:18
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 8

Re: TANIE TURNUSY REHABILITACYJNE W GÓRACH

Post autor: AgaC »

Byliśmy na tym samym turnusie, Marku. Ja pamiętam Ciebie i Twojego syna, choć Ty pewnie nie wiesz kim jestem ;)
sinobrody
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 329
Na forum od: 21 lut 2014 21:19
Staż sanatoryjny: 28

Re: TANIE TURNUSY REHABILITACYJNE W GÓRACH

Post autor: sinobrody »

AgaC pisze:Sinobrody- bardzo trudno z Tobą dyskutować. I wiedziałam, że wyskoczysz z Arką;)
Powiem Ci jedno- nigdzie nie napisałam, że 8 stów to cenowy standard wakacyjny. Powiedziałam, że za tyle da się wyjechać;)
Ale ponieważ znam się co nieco na ekonomii to powiem Ci drugie- nie muszę wyszukiwać najtańszych turnusów;) Sorry- sam chciałeś:P
PS
Z tym szczęść Boże to sobie daruj. Ja jestem niewierzaca, ale są tu też katolicy, więc to trochę słabe.
Sinobrody- bardzo trudno z Tobą dyskutować
Agata i Vice Versa.

Po pierwsze zupełnie nie rozumiem tego wyskoku ze studiami??? I to 16 lat temu? Ja 40 lat temu :D ale co to ma do rzeczy?
Nie potrzeba studiów aby wiedzieć, że tzw. wywołanie do tablicy to metafora i
w tym przypadku chodziło o zaproszenie Marka do dalszej dyskusji.
Myślę, że ten temat mamy wyjaśniony.

W kwestii: Szczęść Boże to również metafora i znaczy powodzenia, ale skoro takie sformułowanie w stosunku do Ciebie uważasz za obrazę
to bardzo przepraszam.

Kontynuujmy więc dalej.
Przecież ja nikogo nie obrażałem stwierdzeniem: nie wierzę, w turnus rehabilitacyjny za 800 zł i to w lipcu.
Wolno mi wierzyć w co chcę czy nie??/

Rozumowałem w ten sposób. Wyjaśnię aby nie było nieporozumień.
Skoro Marek napisał, że miał turnus za 800 zł i to w lipcu gdy wiadomo, że ceny są najwyższe to miałem prawo przypuszczać, że w miesiącach martwych ceny muszą być o wiele niższe, a to jest nierealne.
Jeżeli zsumujesz ceny w poszczególnych miesiącach w tym Twoim Maximie to średnia wyjdzie 1220 zł.
To jednak daleko więcej niż 800 zł.

I na koniec Arka. Podałem przykład Arki ponieważ to był mój ostatni pobyt sanatoryjny, ale skoro Arka również kłuje w oczy to mogę napisać np.
Stare łazienki w Iwoniczu gdzie dopłacałem coś około 400 zł mimo, że standardem ma się nijak do Arki.

I to by było na tyle jak mawiał nasz narodowy kpiarz. :D :D :D
Awatar użytkownika
Hipokryt
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 7543
Na forum od: 11 lut 2015 18:49
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 21

Re: TANIE TURNUSY REHABILITACYJNE W GÓRACH

Post autor: Hipokryt »

AgaC pisze:Byliśmy na tym samym turnusie, Marku. Ja pamiętam Ciebie i Twojego syna, choć Ty pewnie nie wiesz kim jestem ;)
Dokładnie tak było - ku mojemu zaskoczeniu. To Forum jest małe a nawet czasem jest mały cały świat.
Wracajmy do tematu bo Szanowny Admin czuwa....

Jak wspomniałem w poprzednim poście na cenę turnusu ma wpływ pośrednik, czyli organizator. Jakiś czas temu byłem na sierpniowym turnusie rehabilitacyjnym, który kosztował 3990zł a gdyby zakupić bezpośrednio w ośrodku cena byłaby niższa prawie o połowę. Aż taka różnica w cenie to istna pazerność i szukanie łatwego zarobku na chorych ludziach.

Dla szukających okazji cenowych przypomnę, że nadchodząca jesień to tak zwany "niski sezon" i ceny bywają najniższe.
sinobrody
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 329
Na forum od: 21 lut 2014 21:19
Staż sanatoryjny: 28

Re: TANIE TURNUSY REHABILITACYJNE W GÓRACH

Post autor: sinobrody »

AgaC pisze:Smakija, jasne że tak.
Mnie ktoś znajomy polecił Damisa, potem przeczytałam tu na forum pozytywne opinie i byłam bardzo zadowolona.
Tam turnus to 1300 zł, wg mnie cena świetna :)
Agata i pewnie znowu napiszesz, że ze mną nie można dyskutować, a to nieprawda.
Lubię jedynie rzetelność i prawdziwe informacje, a to co napisałaś to delikatnie mówiąc nie jest cała prawda.
Turnusy w Damisie kształtują się od 130 zł do...1750 zł w zależności od terminu.
Ktoś kto przeczyta to co napisałaś będzie miał prawo myśleć, że te 1300 zł obowiązuje przez cały rok.
Zgodzisz się, że to nie dokładnie tak wygląda.
sinobrody
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 329
Na forum od: 21 lut 2014 21:19
Staż sanatoryjny: 28

Re: TANIE TURNUSY REHABILITACYJNE W GÓRACH

Post autor: sinobrody »

Oczywiście miało być od 1300 zł .
ODPOWIEDZ