Wspolny wyjazd malzonkow

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
Awatar użytkownika
darek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7823
Na forum od: 16 lut 2012 20:21
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Wspolny wyjazd malzonkow

Post autor: darek »

Archibald pisze: 18 lut 2024 15:19
darek pisze: 18 lut 2024 09:36

Gieniu

Kolejki Nie przyśpieszyły z powodu naglego powiększenia się obiektow

Powod JEST calkowicie inne o czym Malo Ludzi wspomina

Otóż od stycznia tego roku jest aneks i Zwiększono liczbę schorzeń na ktore system informatyczny NFZ nie zezwala na wypisanie wniosku stąd
Mniejsza liczba Osób ,ktore wchodzą do kolejki


Jest podany oficjalnie na strona Portalu ten wykaz i tutaj dochodzi do smiesznych Informacji

Nadciśnie tętnicze ELIMINUJE
Cukrzyca -Eliminuje

Oczywiście wystarczy wpisać Kod ,ktory nie pozwala aby skierowanie utknęlo i zazwyczaj doktor juz nie powiela wypisaniu wniosku
Wspominalem ci o moim przypadku

Okazuje się ,ze coraz więcej Doktorow poddaje się i zaprzestało wypisywać wnioski sanatoryjne

Oczywiście sa schorzenia ,ktore przechodzą ale Musza Mieć odpowiedni Kod schorzenia
To nic nowego, wymienione przez Ciebie przeciwwskazania do leczenia uzdrowiskowego albo rehabilitacji uzdrowiskowej już dawno były na liście. Należy jednak zwrócić uwagę, że choroby, o których napisałeś muszą być w szczególnym stadium lub mieć dyskwalifikujące objawy.
Ale to Co Wg Ministra Zdrowi z aneksami Cukrzy Nie Ma prawa Na Rehabilitację
Bo Ktoś ubzdurał sobie że CUKRZYCA to......

Na Mily Bóg od ponad 40 lat Slysze w Polsce ,że mając Cukrzyce najlepiej Bylo by GDYBYM Zmarł
Bo...

A 3 lata temu lecialem samolotem tej wrednej Lufthansy na Cubę i Pilot mial Cukrzyće 5 lat dłużej Niż ja

Mnie Ktos nawet Powiedział i zrobil donos na Policję ,że Mam Cukrzyce

Pewien profesor stwierdził że jest dobrz Prowadzona i nie widzi Problemu aby pozbawiać mnie


Mam prawie 60 lat cukier na Insulinie prawie 40 lat
I co teraz Nagle Mam Być Pozbawiony rehabilitacji Sanatorium na Cukrzycę bo ktos sobie coś ubzdural

A co z tymi ktorzy mają zamontowany Sytem Libre 2 Tak reklamowany i osiagają zadawalające wyniki q zakresie HBa1C ???

Jedno drugiemu przeczy

Podobnie z DYSKRYMINAVCJĄ Ludzi z nadciśnieniem
90% ludzi powyżej 50 roku życia ma nacisnie


czyli Towatrzysz minister zdrowia zrobil aneks w sierpniu 2023 z wejściem od 01-01- 2024
I teraz ludzie mają się

czyzby Taka Zemsta na Ludkach bo za poprzedniej wladzy Nie było a teraz sa OBOSTRZENIA ?
Awatar użytkownika
Atina
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 11637
Na forum od: 19 sie 2011 09:29
Oddział NFZ: Pomorski

Re: Wspolny wyjazd malzonkow

Post autor: Atina »

Cukrzyca ,nadciśnienie to choroby cywilizacyjne ,,norma,, jak można pozbawiać ludzi rehabilitacji...odiotyzm :?
Mam nadzieję że ktoś mądry teraz to zmieni :roll:, oby
Awatar użytkownika
Archibald
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 311
Na forum od: 16 paź 2021 13:53
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Wspolny wyjazd malzonkow

Post autor: Archibald »

A tak konkretnie to wygląda:
"IV. Choroby kardiologiczne i nadciśnienie (kardiologia)
I11 - nadciśnienie tętnicze III stopnia nieunormowane farmakologicznie z chwiejnym przebiegiem oraz z co najmniej dwoma czynnikami ryzyka powikłań sercowo-naczyniowych;
I11 - nadciśnienie tętnicze złośliwe;
[...........................................]
IX. Cukrzyca (diabetologia)
E10, E11 - cukrzyca typu 1 albo typu 2 w okresie kwasicy, stan przedśpiączkowy;
R02 - zespół stopy cukrzycowej ze zgorzelą wymagający interwencji chirurgicznej;
Z89 - stany po amputacji kończyn z niezagojoną raną operacyjną;
E10, E11, N18 - cukrzyca z nefropatią w okresie mocznicy;
I79, I70 - cukrzyca z makroangiopatią kończyn dolnych w okresie III albo IV choroby naczyniowej;
E10, E11, I50 - cukrzyca z niewydolnością krążenia w klasie niewydolności serca III albo IV według NYHA;
E10, E11, Z74 - pełna niezdolność do samoobsługi z powodu powikłań cukrzycy lub chorób towarzyszących."
Awatar użytkownika
darek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7823
Na forum od: 16 lut 2012 20:21
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Wspolny wyjazd malzonkow

Post autor: darek »

Tak PODAŁEŚ i DZIĘKUJĘ Ci

SYMBOLE dot np Cukrzycy które Wpisują WSZYSCY Doktorzy we wnioskach

Wystarczy że masz Wpisany Symbol E10 po za tym gdy jeszcze będzie dopisany symbol E11 a nie daj Boże I50
I już po temacie
To jest podstawowy symbol Osoby Chorej na cukrzycę

Dotychczas w weryfikowałem moje wnioski od 20 lat gdy pojawiły się SYMBOLE
Doktor wpisywał te Numerki
Teraz nagle po weryfikacji okazuje się ,że raczej Powinienem raczej szukać miejsca Nie w SANATORIUM tylko w

Miałem przyjemność pośredni zgłosić tą informację Osobie ,która już to zweryfikowała i obiecała że Przyglądną się temu ...
ZAGUBIONY
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1906
Na forum od: 27 mar 2022 15:30
Oddział NFZ: Śląski

Re: Wspolny wyjazd malzonkow

Post autor: ZAGUBIONY »

Witam ja obstawiam że jeszcze tak z 10 lat i nikt z żyjących nie będzie się kwalifikował do sanatorium z NFZ :oops: :cry: ale prywatnie jak na bardziej :o :lol: .
Kleinehexe
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 4489
Na forum od: 20 mar 2020 22:12

Re: Wspolny wyjazd malzonkow

Post autor: Kleinehexe »

Słuchajcie, ja się nie znam na tych kodach, ale czytać ze zrozumieniem potrafię i z tego co umieścił Archibald, wg mnie wynika, że cukrzyca czy też nadciśnienie nie dyskwalifikują z leczenia uzdrowiskowego, pod warunkiem, że te choroby są ustabilizowane, podleczone, że nie występuje stan ostry. Osobiście uważam, że jest to bardzo logiczne. A fakt, że to choroby cywilizacyjne i większość ludzi na nie choruje, nie jest dobrym argumentem. Może należałoby zastanowić się dlaczego tak jest i spróbować zadbać o zdrowie na co dzień, bo wyjazd do sanatorium nie jest remedium na wsztstko.
Awatar użytkownika
Archibald
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 311
Na forum od: 16 paź 2021 13:53
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Wspolny wyjazd malzonkow

Post autor: Archibald »

Kleinehexe podpisuje się pod tym co napisałaś obiema rękami :kwiat:
Chciałbym tylko zauważyć, ze nadal wielu z nas nadal nie dba o zdrowie i może to truizmy, ale pomimo edukacji prozdrowotnej prowadzonej wszelkimi kanałami wciąż mamy złe nawyki żywieniowe (spożywanie dużej ilości fast foodu, przetworzonej żywności i słodkich napojów, brak warzyw i owoców w diecie),brak aktywności fizycznej(siedzący tryb życia, spędzanie dużej ilości czasu przed ekranem komputera lub telewizora,brak regularnych ćwiczeń fizycznych,używanie samochodu do poruszania się na krótkich dystansach), nadużywanie używek(palenie papierosów, nadmierne spożywanie alkoholu, używanie narkotyków), zaniedbanie profilaktyki zdrowotne(brak regularnych badań kontrolnych,ignorowanie objawów chorobowych, samoleczenie),stres ( chroniczny stres może negatywnie wpływać na zdrowie fizyczne i psychiczne,brak umiejętności radzenia sobie ze stresem), brak snu (niedobór,nieregularne pory snu, używanie urządzeń elektronicznych przed snem).
Dbanie o zdrowie to długotrwały proces, który wymaga zaangażowania i systematyczności. Nawet małe zmiany w stylu życia mogą mieć duże znaczenie dla naszego zdrowia.
Tak wiem, że użytkownicy tego Forum przynajmniej się starają, inaczej by nas tu nie było.
Kleinehexe
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 4489
Na forum od: 20 mar 2020 22:12

Re: Wspolny wyjazd malzonkow

Post autor: Kleinehexe »

Archibald :kwiat: , a ja pod Twoim się podpiszę wszystkimi kończynami. :D Lepiej zapobiegać niż leczyć, a jak już się choróbsko przytrafi to nie polegać wyłącznie na farmacji, która owszem jest potrzebna, ale często nie leczy, a tylko usuwa objawy. Szukać przyczyn, alternatyw, bo wiem z własnego doświadczenia, że można wyleczyć choroby ponoć nieuleczalne, zmieniając styl życia. :)
Awatar użytkownika
darek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7823
Na forum od: 16 lut 2012 20:21
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Wspolny wyjazd malzonkow

Post autor: darek »

WSZYSTKO co Piszecie to PRAWDA

Ale to właśnie w sanatorium w kołobrzeskiej Mewie tak przęsmiewanej gdzie były Naprawdę warunki SPARTAŃSKIE

Nauczyłwm się jak Walczyć z cukrzycą
nie przeszkadzało mi ,że na całe piętro ponad 50 ludków był 1 SŁOWNIE JEDEN Dolek ,że był tez 1 prysznic
Że Wszyscy podczas pomiaru moczu pod łózkamiMieliśmy Dzbany z Moczem - ktore Trywialnie waliły na kilometr
Tak RAZ W TYGODNIU był tzw Profil Cukrzycowy i dobowa Zbiorka moczu

Nikt nie marzył o pokoju 1 czy 2 osobowym i lazience gdy w pokoju bylo 5-6 facetów w tym 5 palcych paierosy i 4 kapiących sie podczas zabiegów Bo byl w anie to nie musi się kąpać :)

To dzieki wlasnie sanatorium przeszedlem z 1 podawania insuliny na 2
Ilez godzin spędzilismy na pogadankach na temat Cukrzycy


To nie byl Postep dzisiejszych czasach dziś Doktor wspomina o wymiennikach Wtedy jak PRZEZYC jak umiejętnie wyszlifować igłę aby nie byla tempa

Nikt nie zabieże Mi Widoku dzieci 5-6 letnich ktore w rządku jedno-drugiemu podawało Insuline w łopatkę

FAKT może Komunistyczne metody ,ale dawaly SZANSE na przezycie
Ile bylo osrodkow sanatoryjnych dla Dzieci Rabka Kubalonka czy inne

To Własnie tam uczono ludzi powrotu do zycia

A slawny profesor w Krynicy ilu Cukrzykom dał Nieraz 2 Życie
Doktor z Dlugopola ,ktory stawial na Nogi Ludzi z Problemami z Watrobą Znajomy Mial Wirusa C i Tylko Diecie zaordynowanej przez pielegniarkę Żyje

Dziś z Wirusem C -Mogę wg tego aneksu iść tylko na Cmentarz

Sanatoria swego czasu były kontynucją leczenia szpitalnego dla Tych ktorym się nie powiodlo Zdrowotnie w Życiu
A dziś Niestety staly się Funduszem za mała kase Wczasów rehabilitacyjnych

Moge tak napisać bo w ciągu Prawie 40 lat widzialem wiel zmian

Ja nie zabraniam aby Małżeństwa się nie Rehabilitowały Kazdy ma do tego prawo
Ale jest duzy % Ludzi ktorzy by wyjechali jednak KAZDY SYSTEM im to UMOZLIWIA bo

Jest zbyt Chory-Mowa tutaj o leżących tzw Warzywkach-Brzydki ale PRAWDZIWE
Nawet osoba Niewidoma bez przewodnika Nie może udac się na rehabilitacj e
no chyba że Prywatnie
elmigo
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 11
Na forum od: 24 paź 2013 16:37
Oddział NFZ: Dolnośląski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Wspolny wyjazd malzonkow

Post autor: elmigo »

11 lutego lekarz wystawił mi i mężowi skierowanie do sanatorium, wysłał elektronicznie, w aplikacji ikp przez kilka dni status naszych skierowań był "wystawione", a od wczoraj "nieznany", co to może znaczyć, może ktoś wie? I mam jeszcze jedno pytanie, kiedy mogę napisać do NFZ prośbę o wspólny wyjazd do sanatorium z mężem, bo teraz przy wysyłaniu elektronicznie to każdy z nas ma osobne skierowanie (nie można wysłać pocztą w jednej kopercie), jeśli ktoś coś wie bardzo prosiłabym o informację :serce:
ODPOWIEDZ