Wspolny wyjazd malzonkow

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
Awatar użytkownika
darek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7824
Na forum od: 16 lut 2012 20:21
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Wspolny wyjazd malzonkow

Post autor: darek »

Mark52 pisze: 13 lut 2024 07:29 Czytam ten wątek i nasuwa mi się pewien pomysł. Ankieta. Każdy, (dobrowolnie) po skończonym pobycie w sanatorium powinien wypełnić ankietę pisemnie lub na stronie NFZ, w której ocenił by dane sanatorium pod względem np. przydziału pokoi, ich stanu, wyżywienia jak i bazy zabiegowej, wtedy mieli by jakiś pogląd na to jak wyglądają ośrodki okiem pacjenta. Takie ankiety pozwoliły by wyłonić dobre sanatoria w podejmowaniu decyzji odnośnie zawierania nowych kontraktów, te gorsze musiały by poprawić warunki by dostać kontrakt. Tylko czy to jest w ogóle możliwe?
Kolejny marzyciel :lol: :lol: :lol:
Drogi Mark52

Ankiety
Ankiety od lat są w obiektach sanatoryjnych.
Ilu z Nas je wypełnia i ile z Nich idzie dalej.
Kilka lat temu byłem świadkiem jak Panie po turnusie oprózniały owa białą skrzynkę i wrzucone ankiety weryfikowały
Wg posiadanej wiedzy z 20 złozonych -JEDNA ZACHOWAŁY do skortoszytu dla ...

Wspominacie Panowie o Standardzie Pokoi i wyposażenia.
NATOMIAST w ciągu ostatnich 2 lat Czaów Pandemii NIKT nie wspomina o DRASTYCZNYM Obniżeniu Poziomu Bazy Zabiegowej
Wypadły Zabiegi wodne ponad 60% z listy, Wypadły masaże klasyczne Nawet WYPADŁA Polska Klasyka - Kąpiele Borowinowe - Dziś proponuje się wielokrotne plastry -KOGO Uleczyły KOMU POMOGŁY -Mowa o plastrach raz gorących a raz bo ostatnia Tura wprost zimnych

Oczywiście jako osoba ktora swój pierwszy raz Miała w Sanatorium w roku 1988 dziś z Perspektywy CZASU i minionchych lat Lista zaniedbań JEST duża

Now fakt Pokoje wyremontowane plazmy na scianach a nie salki TV ,ale nadal zdarza się że po wejściu do pokoju Prosi się o wymianę materaca
Fakt nie sa to Sienniki ajkie natrafilem w Kołobrzeskiej Mewie no ale nawet sam Personel bez słowa wymienia

Oczywiście Koszt naki MY pokrywamy razem z NFZ jest na minimalnym poziomie Zysku i Obiekty po opłacaniu Mediow iraz płacy w kasie Nic nie zostaje
No ale kazdy z Nas ma Informację ile przekazał na Skladki Zdrowotne w deklaracji pit
Awatar użytkownika
malgonia
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 890
Na forum od: 05 lut 2012 09:15
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 10

Re: Wspolny wyjazd malzonkow

Post autor: malgonia »

Zabiegi skrócone,duzo chorób wyrzuconych z możliwości wyjazdu do sanatorium, zaczynaja sie ograniczenia wiekowe itd...czyli jest coraz gorzej
Awatar użytkownika
Mark52
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 532
Na forum od: 24 maja 2022 14:24
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 1

Re: Wspolny wyjazd malzonkow

Post autor: Mark52 »

Drogi Darku w pełni się z Tobą zgadzam że to wszystko idzie w złym kierunku, co do ankiet miałem na myśli takie które trafiały by do oddziału NFZ nie na śmietnik koło sanatorium, bo te krytyczne raczej nie ujrzą świata dziennego.
Myślę że potrzebna jest głęboka reforma pobytów sanatoryjnych, na pewno muszą być droższe (większe dopłaty z naszej strony) jak i większe pieniądze z NFZ do ośrodków, by te warunki poprawić a nie oszczędzać na wszystkim i kosztem ograniczeń w zabiegach, dostawiania dodatkowych łóżek do pokoi. Ciekaw jestem kiedy wpadną na pomysł wstawiania łóżek piętrowych do pokoi?! Weszło by dwa razy więcej osób. Ale to nie tędy droga, pora na głębokie reformy za które nikt nie chce się zabrać bo w tedy sporo osób nie będzie stać na wyjazdy. Bo tak myślę by wszyscy byli zadowoleni to stawki trzeba by było podnieś trzykrotnie.
Awatar użytkownika
darek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7824
Na forum od: 16 lut 2012 20:21
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Wspolny wyjazd malzonkow

Post autor: darek »

REFORMY

REFORMY

REFORMY

O tym mówi się od czasów reform -reform gospodarczych.
FAKT może niepotrzebnie porównuje Moje pierwsze wyjazdy Sanatoryjne gdzie wszystko było BRANZOWE i pod TZW czapą Związków Zawodowych
Nawet Bilet Fundowały Związki
Fakt były to dziwne CZASY, ale tak Było

Może Było lepiej może było gorzej
Fakt wtedy duży % ludzi w Sanatoriach częściej bywało pod sklepami monopolowymi niż na Zabiegach

Później nastąpiła Prywatyzacja ale to już Historia

Nastąpiło NFZ i zaczeły się szachy

W sanatoriach Cukrzycowych zaprzestano Analiz Poziomu Cukru
W sanatoriach Kardiologicznych EKG -potrafiono wykonać w pozycji stojącej :)
Na Pumologii nie było urządzeń do nawiewów czy ustników

Sanatoria stały się Funduszem Wczasów Rodzinnych

Bo to Administratorzy i Zarządcy Sami zaczęli sugerować NFZ ,aby przyjeżdżały do Nich Pary Małżeńskie

Bo Mniej Konfliktów

Może tylko Musi Minąć DUŻO CZASU powinno się powrócić do starych Standardów Rehabilitacji Sanatoryjnej.

Nie mówię już tutaj o Standardzie Pokoi.
Wszak chyba się ZGODZIMY ,że idąc do Szpitala czy Kliniki Jesteśmy w salach wieloosobowych

Jeszcze Nikt nie podniósł larum ,że w Klinice Kardiologicznej czy Innej po Nawet przeszczepie Organu -Leżała na sali 4-6 osobowej odgrodzony TYLKO parawanem

Nie ukrywam ,że Bardzo liczę na pewną opcję polityczną

Już dała do pierwszego czytania w Sejmie Ustawę o tzw Rentach Wdowich


Czekam też na Obietnicę Złożenia tak obiecywanej Ustawy o Bonie dla Seniora

Może gdy doczekamy się jak w Innych Krajach Równego Traktowania Seniorów i możliwości Rehabilitacji tak jak inne nacje Kolejki do Sanatoriów skończą się
Niestety nawet w rozmowie z Doktorem z Pewnego Sanatorium ( Odbierałem Mamę ) -Ponad 80% Ludzi dziś w Sanatoriach mogło by udać sie na Rehabilitację w systemie 14 dni w roku
Reszta natomiast powrót do Rehabilitacji taka jaka była w latach 70 czy 80 z Pełną Analizą Medyczną i zapleczem medycznym
Awatar użytkownika
GIENIA
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 14570
Na forum od: 18 maja 2016 10:12
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 15

Re: Wspolny wyjazd malzonkow

Post autor: GIENIA »

Tzw. sanatorium poszpitalne bezpłatnie , a do tego 21 dniowego , jak pisze Mark , powinni znacznie podnieść opłaty .
Ośrodki mogłyby też , umożliwić każdemu chętnemu rezerwację pokoju .... za niemałą oczywiście opłatą :) są osoby , które życzą sobie nawet konkretny pokój - dodatkowa opłata ;) ... może wtedy wszyscy byliby zadowoleni z zakwaterowania ;)

Darku , a o co chodzi z tym bonem ?
Awatar użytkownika
darek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7824
Na forum od: 16 lut 2012 20:21
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Wspolny wyjazd malzonkow

Post autor: darek »

Gieniu

W roku bodajże 2020 Rząd
OBIECYWAŁ Wprowadzenie wzorem innych Krajow tzw Bonu SENIORA dla Rencistów i Emerytów

Mialo to byc swiadczenie roczne ,ktorym Seniorzy Beneficjenci ZUS mogli płacić za Swoją rehabilitację
Miały być -Był nawet jakiś projekt
Miały być dla Seniorów zagwarantowane tzw Turnusy Rehabilitacyjne
Senior miał co roku otrzymywać Kwotę bodajże na rok 2020 750 zlotych i ta kwotę miał wydatkowac na Rehabilitację po za miejscem zamieszkania

Tak jak mają Ci za zachodniej Granicy co roku mają Voucher i przyjeżdżają do Polski na 14 dniowa rehabilitację

Jednak gdy Okazalo się ile to może kosztować wprowadzono inne ulatwienia
dziś nawet sluchalem Pewnego pana i On stwierdził że Pomysł bł dobry bo można kwotę podnieść nawet do 1000 złotch ale dzieki temu można Zredukować liczbę wyjazdów do Sanatoriów gdzie i tak seniorzy placą

Wiadmo że Dziś Nawet kwota 1000 zlotych na 14 dniowy pobyt Nie byla by zbyt satysfakcjionujaca ,ale Mozna było by Negocjopwać
Te Pobyty NIE byly by Obwarowane calodobową opieka Medyczną
A wiele Obiektów mogło by Pracowac 365 dni w roku
Mowa tutaj o mniejszych obiektach nie koniecznie posiadających statut uzdrowiska
MaryKate
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 509
Na forum od: 03 gru 2014 13:40
Staż sanatoryjny: 0

Re: Wspolny wyjazd malzonkow

Post autor: MaryKate »

Właśnie dostałam wersje papierową skierowania i pisze że kwestie wyboru pokoju i innych opłat nie reguluje NFZ tylko poszczególne sanatoria . Także to od sanatorium załeży iluoosobowe pokoje są i wiadomo że teraz jest tendencja do zagęszczania pokoi . Także skargi do NFZ nic dają bo to wewnętrzne przepisy poszczególnych ośrodków . NFZ tylko zawiera kontrakt , nic się nie zmieni dopóki takie przepisy będą . Osobiście uważam że dlatego jest tak dużo par bo jak ma ktoś trafić do trójki lub czwórki to woli jechać z kimś i dostać dwójkę bo o jedynce można pomarzyć w niektórych sanatoriach oficjalnie brak. Tylko dlaczego ktoś inny ma być pokrzywdzony dlatego że jedzie sam a sanatoria ulegają i nie chcą mieć kłótni i pretensji przez cały turnus bo komuś się taki i taki pokój należy .
Awatar użytkownika
malgonia
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 890
Na forum od: 05 lut 2012 09:15
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 10

Re: Wspolny wyjazd malzonkow

Post autor: malgonia »

Mary kate, właśnie tu masz rację.Na 10 pobytów samej w sanatorium jade pierwszys raz z mężem bo mi sie nie chce walczyć o jedynkę.
Awatar użytkownika
malgonia
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 890
Na forum od: 05 lut 2012 09:15
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 10

Re: Wspolny wyjazd malzonkow

Post autor: malgonia »

Jestem w BRISTOLU, tutaj są tylko jedynki i dwójki czyli nikomu nie zabieramy poko.Jak na razie nie można narzekać, chociaż zachwytów nie ma.Pokój pamięta dawne czasy świetności.Porównując moje wyjazdy 10 krotne raczej bym dała 3 plus. Obskurne zniszczone fotele, drzwi do łazienki stan tragiczny.Pokój jest chyba do remontu, bo brudne ściany.Natomiast plusy to pomimo informacji ze nie ma w pokojach internetu to u nas jest.Jedzenie jak najbardziej bardzo dobre , personel miły, zabiegi jak na razie ok, troche trzeba dokupić, bo w między czasie zmieniły się miejsca które wymagaja rehabilitacji a we wniosku wpisane inne a te juz nie bolą.Ogólnie jestem zadowolona bo nie znałam Kudowy ani tych terenów.Zawsze mnie z Krakowa wysyłano w góry albo ze zwrotów morze.Pewnie jak wyremontują całość Bristolu to będzie super.Morze zepsuto moje patrzenie na sanatoria bo ostatnie pobyty to Arka, gdzie miałam luksusowy pokój jendnoosobowy w studo a wczesniej była Kielczanka tez luksusowa, może dlatego już nie podspiasli umowy z NFZ.
ZAGUBIONY
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1906
Na forum od: 27 mar 2022 15:30
Oddział NFZ: Śląski

Re: Wspolny wyjazd malzonkow

Post autor: ZAGUBIONY »

Magnoliu i tak powinno być we wszystkich sanatoriach 1 i 2 z możliwością dostawki , ale musza to być pokoje a nie jak teraz klitki gdy z 1 robi się 2 , z 2 robi 3 a z 3 nawet 5 :oops: .
ODPOWIEDZ