Bóle krzyża, pomocy!

Rehabilitacja narządu ruchu. Sanatoryjne leczenie chorób stawów, kręgosłupa, ograniczenia ruchowe, stany pourazowe stawów i kości.
forumowicz

Bóle krzyża, pomocy!

Post autor: forumowicz »

Może ktoś z szanownych forumowiczów pomoże mi w zakresie mojej dolegliwości jaką są częste bóle krzyża ? Nie wiem już co z tym robić, co jakiś czas łamie mnie w krzyżu. Kiedyś już miałem stosowane zabiegi rehabilitacyjne w postaci lamp i chyba jakichś prądów, było to dawno. Raz pół roku mam taki ból, że trudno mi się poruszać. Często dostaję diclofenac (ostatnio dicloduo), były też czopki. Zastanawiam się, czy na takie bóle krzyża możliwy jest wyjazd do sanatorium? Może ktoś coś wie? Oczywiście wolałbym się leczyć sam ale mało to przynosi efektów. Teraz właśnie dorwałem takie plastry rozgrzewające voltaren thermal i mam go dziś na sobie pierwszy dzień. Czuję, że grzeje ale nie wiem czy będzie efekt. Może ktoś ma doświadczenia to proszę o wszelkie rady.
Pozdrawiam
massagewarsaw
Posty: 2
Na forum od: 31 paź 2009 16:22

masaz tajski

Post autor: massagewarsaw »

jesli masz historie choroby, masz powoazny problem i przeciwbolowe nie dzialaja, to lekarz powinien cie skierowac na fizjoterapie cz nawet masaz. Jesli one nie pomoga, to lekarz moze wystapic o leczenie sanatoryjne. Zanim dostaniesz sie do fizjo (kolejki wielomiesieczne), to mozesz prywatnie na kilka zabiegow - ale pod katem nauki cwiczen, jakie wskazane sa w twoim przypadku.

rzuc tez okiem na porady z blogu lek. Konrada Kokurewicza z Wroclawia - warto doczytac do samego konca, nawet jesli opuscisz w srodku jakies punkty/paragrafy.
forumowicz

Re: Bóle krzyża, pomocy!

Post autor: forumowicz »

Dzięki za rady. Jakoś póki co zaleczyłem ten stan - plastry voltaren termal + tabletki voltaren acti i różne maści. Kiepsko bez recepty dostać coś silniejszego niż to. Do sanatorium to bym chętnie się wybrał żeby tak ktoś dał mi to skierowanie ;)
Awatar użytkownika
syrenka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 1049
Na forum od: 29 paź 2009 17:53
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 15

Re: Bóle krzyża, pomocy!

Post autor: syrenka »

Witam! Skierowanie wypisze ci lekarz rodzinny.Zrób zdjęcie kręgosłupa ,EKG i to wszystko.Chyba że chodzisz do specjalisty ; neurolog lub ortopeda.Ja nie mam kręgu i jakoś leci raz z prądem raz pod prąd.Dasz rade.Tylko nie możesz za dużo myśleć bo zwariujesz.Pozdrawiam.
tenia53
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 30
Na forum od: 16 lis 2009 19:15

Re: Bóle krzyża, pomocy!

Post autor: tenia53 »

Witam, a ja proponowałabym Ci przede wszystkim wykonanie rezonansu magnetycznego kręgosłupa, badanie to bardzo dokładnie określi rodzaj schorzenia. Samo faszerowanie się tabletkami jest dobre na krótką metę,a jeżeli bóle pojawiają się co pół roku to przyczyna może być poważniejsza. Ja miałam podobne bóle, bardzo silne, lekarz cały czas twierdził ( po RTG) że to tylko zmiany zwyrodnieniowe, a badanie rezonansem wykazało dyskopatię (wysuwanie się w kilku miejscach dysków międzykręgowych). Znając dokładna przyczynę bólu można dobrać odpowiednie zabiegi, tak żeby nie zaszkodziły, a to jest ważne!!
Pozdrawiam i życzę zdrowia.
forumowicz

Re: Bóle krzyża, pomocy!

Post autor: forumowicz »

Dzięki za wszystkie rady. Byłem w końcu u lekarza, dopiero teraz... dał skierowanie na RTG i zastrzyki na początek, ćwiczeń zabronił dopóki nie zobaczy rentgena. Zobaczymy co dalej. Może zapisze jakąś rehabilitację, bo nie wiem czy na to to wysyłają do sanatorium.
VIOLINA
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 23
Na forum od: 15 paź 2009 01:18

Re: Bóle krzyża, pomocy!

Post autor: VIOLINA »

Witam. Polecam wybrać się do dobrej kliniki ze skierowaniem do lekarza specjalisty. Pochodzę z małego miasteczka, w którym przez pół roku byłam leczona na różne schorzenia i efekty były mizerne. Wzięłam skierowanie od lekarza rodzinnego do lekarza specjalisty. Na miejscu porobili podstawowe badania czyli RTG kręgosłupa i od razu było wiadomo, że to dyskopatia. Po dokładnym przebadaniu okazało się, że lekarz podejrzewał przepuklinę kręgosłupa i wysłał mnie na rezonans magnetyczny. Badanie to pokazuje w szczególności bardzo dokładnie, to co na RTg nie wyjdzie. Obecnie szykuję się do operacji i jestem szczęśliwa, że znaleźli tego robala. Jestem młodą osobą i lekarze twierdzili, że młodzi nie chorują. Najbardziej martwię się, że dziecko będę musiała wysłać do przedszkola na całe wakacje. pozdrawiam :lol:
forumowicz

Re: Bóle krzyża, pomocy!

Post autor: forumowicz »

Dawno nie zaglądałem. Sprawa z moim kręgosłupem ma się tak, że na RTG nic nie wykazało. Nie ma podstaw by robić rezonans - zdanie lekarza, a ja wolałem to usłyszeć niż dowiedzieć się, że są jakieś zmiany zwyrodnieniowe kręgów czy przepuklina czy inne cholerstwo. Dostawałem zastrzyki z diclofenacu i witaminy B. Pomogło na jakiś czas ale po miesiącu dwóch znów powraca, wystarczy lekkie przeciążenie kręgosłupa i gotowe. Biorę więc zapobiegawczo witaminki B w tabletkach i jakoś sobie radzę póki co...
agataw100
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 13
Na forum od: 06 lip 2010 10:39

Re: Bóle krzyża, pomocy!

Post autor: agataw100 »

tak jak pisała poprzednia koleżanka,tylko rezonans wykaże dokładnie co Ci dolega.Teraz czujesz się dobrze leki,witaminki itp.,ale jak miałeś takie bóle zapewniam Cię,że powrócą i to ze zdwojoną siłą.Miałam to samo,czekałam 2 lata i tak się leczyłam jak Ty,nic nie pomoże tylko się pogarsza.Nie słuchaj znajomych ,znachorów-żadnych masaży dopóki nie zrobisz rezonansu.Nie wiesz co tam masz,a masażami możesz sobie bardzo zaszkodzic,tak jak w moim przypadku.Miałam przepuklinę,o której nie wiedziałam,na prześwietleniach wychodziły jakieś malutkie zmiany zwyrodnieniowe.Postanowiłam udac się do super masażysty...4 zabiegi i przepuklina pękła....ludzie wtedy to myślałam,że umieram z bólu.Od tamtej pory czyli w przeciągu 3 lat miałam 2 operacje,ale wiem ,że żyję bez bólu jak nowo narodzona.Pozdrawiam i życzę zdrowia
forumowicz

Re: Bóle krzyża, pomocy!

Post autor: forumowicz »

zażywał ktoś z Was lek: PLASCLEDINE 300??
ODPOWIEDZ