Święto Flagi

Tu można inicjować tematy niemieszczące się w zakresie innych kategorii.
Awatar użytkownika
ewasz
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 24608
Na forum od: 10 mar 2014 20:44
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Święto Flagi

Post autor: ewasz »

Jędruś, to były prorocze słowa, szkoda że się spełniają ...

U mnie zawsze od 1-3 maja na balkonie wywieszona.
Kiedyś przy każdym wejściu do klatki schodowej była flaga zatknięta, teraz tylko nieliczni na balkonach wywieszą.
Awatar użytkownika
jacky6
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7130
Na forum od: 05 mar 2014 14:39
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

Święto Flagi

Post autor: jacky6 »


A były takie czasy - jakieś 30 lat wstecz i oczywiście więcej.
Gdy już 2 maja z samego rana ściągano flagi ( te biało czerwone i tylko czerwone ) aby się nie ostały na 3 Maja.
Niezapomniane chwile.
Kurtyna ...

:mrgreen: :ugeek:

Awatar użytkownika
andrzej1955
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 19424
Na forum od: 27 sty 2011 16:52
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 10

Re: Święto Flagi

Post autor: andrzej1955 »

andrzej1955 pisze: 01 maja 2016 23:02 Myślę że nie będę powielał istniejącego już tematu,Jutro 2 Maja-Święto Flagi-Naszej Biało-Czerwonej :!: i w moim mniemaniu każdy dorosły Obywatel Naszej Rzeczpospolitej Powinien to Zaakcentować przez jej Wywieszenie-liczę że Forumowicze Są tak Dojrzałymi Obywatelami że nie trzeba im tego przypominać i do tego namawiać :!: :!: Pozdrawiam Serdecznie :)
Witam ,wprawdzie to jeszcze nie jutro ale to tak gwoli przypomnienia nadchodzących Świąt- a kto będzie jakie Świętował to już jego sprawa ,Pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
grazynamackowiak
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 23855
Na forum od: 11 maja 2014 19:33
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Święto Flagi

Post autor: grazynamackowiak »

Dzień dobry :kwiat:
Obrazek
Awatar użytkownika
andrzej1955
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 19424
Na forum od: 27 sty 2011 16:52
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 10

Re: Święto Flagi

Post autor: andrzej1955 »

Grażynko :kwiat: rozumiem że u Ciebie Już DUMNIE ŁOPOCE TA NASZA BIAŁO-CZERWONA :D
Awatar użytkownika
andrzej1955
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 19424
Na forum od: 27 sty 2011 16:52
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 10

Re: Święto Flagi

Post autor: andrzej1955 »

Największa Polska Flaga Zawisła na Najwyższej Latarni Morskiej w Europie- Świnoujściu-640 m KWADRATOWYCH- IMPONUJĄCE :)
Awatar użytkownika
darek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7824
Na forum od: 16 lut 2012 20:21
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Święto Flagi

Post autor: darek »

Andrzeju

Swego czasu zapodałeś BARDZO FAJNY TEMAT
Święto Flagi
Poniekąd jest to bardzo sztuczne Święto bo Generalnie My Polacy Świętujemy z Flagą kiedyś podczas pochodów -Bo każdemu kazano Nieść albo szefa Sekretarza POP albo była alternatywa Biało -Czerwona

Pamiętam taką fajną Datę 1-V-1975
Pochód w Katowicach a o 17 na Stadionie Śląskim Mecz POLSKA-HOLANDIA
Do dziś mam Fotografie Pan Trzeszewskiego operatora PKF 5 fotek stadionu
Św P Ciszewski powiedział wtedy na Stadionie jest 100 000 kibiców i 120 000 Flag Biało czerwonych

Zapewne wielu Forumowiczów pamięta tamten Mecz
Mecz Wygrany

Wracajac do tematu

Święto Flagi
Posiadam w spadku 3 miejscówki w każdej mam maszt Sam nie wiem po co miał słuzyć jako Antenowy stał się masztem na Flagę.

Kiedyś powiesiłem Flagę Biało-Czerwoną po około miesiącu pojawił się u Mnie Pan Sołtys z zapytaniem po co ta Flaga ?

W 1996 roku byłem w USA przez cały miesiąc zjeżdziłem kilka mil i Mój Kuzyn promieniał gdy co chwilę Mówił o Fladze na 90% Domów Wisi Flaga nieraz zniszczona Nawet porównał bym do określenia pewnej Pani ,która mówi że flaga to szmata
Ale Jest jest FLAGA USA

Flagi można spotkać też pod co niektórymi domami rdzennych Włochów czy Francuzów sa tez u Angoli

U Nas MUSIMY MIEĆ Świeto uchwalone około 20 lat temu.

Chciałbym a dziś jestem nad morzem w Karwii ,aby Nikt nie ingerował po co Wisi na Maszcie u Mnie Biało-Czerwona
Może w podziękowaniu dla Mego Dziadka ,który nie dał się ustrzelić podczas Powstań Śląskich , może w podziękowaniu Drugiemu ,którego Historii nawet Dzieci nie znają a ,Który Był Wielkim Człowiekiem tak był przed wojennym Kapitanem Legii Cudzoziemskiej .

My Jako Społeczeństwo nie Szanujemy swych BARW NARODOWYCH

Święto Flagi jest i powinno być w Sercu Każdego
Awatar użytkownika
andrzej1955
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 19424
Na forum od: 27 sty 2011 16:52
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 10

Re: Święto Flagi

Post autor: andrzej1955 »

Witam, tak Darku - budująco to wygląda zwłaszcza w USA - na każdym budynku Flaga, co do jej szanowania to też nie powinno kłaść się Jej na ziemi, moczyć w wodzie i NIE PRZECINAĆ ,dawniejsze pochody 1-Majowe zapewne wszyscy pamiętają a zwłaszcza w słusznie minionych latach kiedy nosiło się różnego rodzaju portrety- ja nawet dostałem inną marynarkę bo ta w którą byłem ubrany nie była zbyt .....reprezentacyjna :roll: takie to BYLI CZASY :P Pozdrawiam już w innym Bardzo Ważnym Świątecznym Dniu :) ps, a apro - po daty to Szczególnie dla Górnego Śląska Dzisiaj Okrągła Rocznica Wybuchu III Powstania Śląskiego :!:
Awatar użytkownika
darek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7824
Na forum od: 16 lut 2012 20:21
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Święto Flagi

Post autor: darek »

Masz kolejny raz rację że Dziś TEORETYCZNIE WAŻNE ŚWIĘTO na Śląsku no ale tradycyjnie Sląsk ma Słabe lobby i Swięto mało zauważalne .

Irytuje mnie inny Aspekt.

Dlaczego w POLSCE -Biało-Czerwona wyciągana jest od Święta.
Dlaczego te maszty przed wszelkimi Urzędami stoją cały rok Puste..

Kilka lat temu gdy pracowałem w amerykańskiej firmie był obowiązek ZMIANY Flag na Nowe Świeże wyprane w poniedziałek rano w Święta czy to Amerykańskie czy Polskie Były wywieszane na wszystkich masztach.

ok było Fajnie bo był dodatkowy czas na Święto np Dziękczynienia
Awatar użytkownika
andrzej1955
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 19424
Na forum od: 27 sty 2011 16:52
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 10

Re: Święto Flagi

Post autor: andrzej1955 »

Darku :) poszanowanie Naszej Flagi w tak młodej Demokracji, nauka będzie trwała bardzo długo ,generalnie Polacy jednoczą się i nawzajem Wspierają jak są pod czyimś butem lub batem i to obcym, co do lobby to siłę przebicia mają tylko górnicy - nie będę rozwijał tematu bo znowu..... drażliwy, Pozdrawiam :)
ODPOWIEDZ