Poszpitalne

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
Awatar użytkownika
Atina
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 11637
Na forum od: 19 sie 2011 09:29
Oddział NFZ: Pomorski

Re: Poszpitalne

Post autor: Atina »

Felice dziękuję za odpowiedz :)
To ja i znam taki przypadek bo znam Felice :) :lol: :)
artur30
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 77
Na forum od: 18 cze 2013 17:00
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 2

Re: Poszpitalne

Post autor: artur30 »

Witam :) ja obecnie czekam na szpital uzdrowiskowy ;)jestem po szpitlau ;) wystartowałem z nr 565 - w kwietniu a obecnie mam 448...czas oczekiwania w naszym łódzkim do 9 miesiecy...profil reumatologia... ;) pozdrawiam.
anezobk
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 209
Na forum od: 22 sie 2010 20:48

Re: Poszpitalne

Post autor: anezobk »

artur30 dziękuję ,czyli nic się nie zmieniło .Muszę trochę poczekać z wysłaniem bo znowu dostanę w grudniu, :o też reumatologia.Odwzajemniam pozdrowienia.
bebe14
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 96
Na forum od: 14 sie 2014 14:54
Staż sanatoryjny: 4

Re: Poszpitalne

Post autor: bebe14 »

Ja po pobycie w szpitalu w tamtym roku wniosek złożyłem w czerwcu i w lipcu już byłem na 28 dni na poszpitalnym nic nie czekałem od razu dostałem przydział
Teraz złożyłem wniosek 7 kwietnia i też dostałem na 28 dni i start z numerka 617 i czas oczekiwania około 12 miesięcy ale to już będzie rehabiltacja w sanatorium uzdrowiskowym to przy waszym czasie oczekiwania jakoś dobrze mnie traktują a jestem z Lubelskiego Na teraz numer 580 ale to dopiero początek drogi
anezobk
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 209
Na forum od: 22 sie 2010 20:48

Re: Poszpitalne

Post autor: anezobk »

Co zrobić,kiedyś i u nas było szybko raz, dwa, trzy .....
Wysłałam w lutym, a 28 marca był już wyjazd. :P
Awatar użytkownika
+alicja+
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 6818
Na forum od: 10 sty 2015 00:03
Oddział NFZ: Dolnośląski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Poszpitalne

Post autor: +alicja+ »

Atina pisze:Pytanie !
Czy znacie przypadki żeby można było uzyskać skierowanie na leczenie "poszpitalne" w szpitalu uzdrowiskowym,nie przebywając w szpitalu ?


znam taki przypadek Atino, moja kolezanka otrzymala Rownice w Ustroniu w ten sposob, nie bedac w szpitalu.
, dodam, ze bez zadnych znajomosci.



pozdrawiam :kwiat:
krzysztof100
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 421
Na forum od: 07 kwie 2013 11:38
Staż sanatoryjny: 5

Re: Poszpitalne

Post autor: krzysztof100 »

Ustawa jasno precyzuje kiedy można otrzymać uzdrowiskowe leczenie szpitalne a kiedy sanatoryjne, nie każdy pobyt w szpitalu uprawnia do uzyskania przydziału na leczenie szpitalne jak również nie trzeba być w szpitalu aby takie leczenie otrzymać,głównym czynnikiem dla lekarza balneologa NFZ jest obecny stan zdrowia pacjenta,wyniki aktualne badan, przebyte choroby czy operacje, pobyty szpitalne i generalnie czy stan pacjenta wymaga całodobowej opieki lekarskiej, jeżeli główna choroba na która pacjent otrzymał skierowanie na leczenie sanatoryjne wymaga całodobowej opieki lekarskiej to taki pacjent dostanie uzdrowiskowe leczenie szpitalne, przeważnie są to choroby kardiologiczne. Oczywiście niektóre szpitale tez dają skierowania na uzdrowiskowe leczenie szpitalne z pominięciem NFZ po zabiegach operacyjnych gdyż poważne kliniki maja podpisane umowy z uzdrowiskami i wraz z wypisem dają takie skierowanie, ogólnie nazywane poszpitalne.
Awatar użytkownika
CICHODAJ
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 13
Na forum od: 28 sty 2015 09:43
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Poszpitalne

Post autor: CICHODAJ »

NFZ Małopolska- 10 miesięcy. Po pięciu miesiącach można się starać o zwrot ;)
Awatar użytkownika
Betina71
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1627
Na forum od: 05 lut 2016 08:03
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Poszpitalne

Post autor: Betina71 »

krzysztof100 pisze:Ustawa jasno precyzuje kiedy można otrzymać uzdrowiskowe leczenie szpitalne a kiedy sanatoryjne, nie każdy pobyt w szpitalu uprawnia do uzyskania przydziału na leczenie szpitalne jak również nie trzeba być w szpitalu aby takie leczenie otrzymać,głównym czynnikiem dla lekarza balneologa NFZ jest obecny stan zdrowia pacjenta,wyniki aktualne badan, przebyte choroby czy operacje, pobyty szpitalne i generalnie czy stan pacjenta wymaga całodobowej opieki lekarskiej, jeżeli główna choroba na która pacjent otrzymał skierowanie na leczenie sanatoryjne wymaga całodobowej opieki lekarskiej to taki pacjent dostanie uzdrowiskowe leczenie szpitalne, przeważnie są to choroby kardiologiczne. Oczywiście niektóre szpitale tez dają skierowania na uzdrowiskowe leczenie szpitalne z pominięciem NFZ po zabiegach operacyjnych gdyż poważne kliniki maja podpisane umowy z uzdrowiskami i wraz z wypisem dają takie skierowanie, ogólnie nazywane poszpitalne.
Ja złożyłam wniosek 27 kwietnia br. o sanatorium a dzisiaj po ocenie balneologa otrzymałam skierowanie na leczenie do szpitala uzdrowiskowego MIESZKO w Kamieniu Pomorskim w terminie 23.06-14.07 wiec tempo ekspresowe ;).profil kardiologia
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20164
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Poszpitalne

Post autor: Felice »

+alicja+ pisze:
Atina pisze:Pytanie !
Czy znacie przypadki żeby można było uzyskać skierowanie na leczenie "poszpitalne" w szpitalu uzdrowiskowym,nie przebywając w szpitalu ?


znam taki przypadek Atino, moja kolezanka otrzymala Rownice w Ustroniu w ten sposob, nie bedac w szpitalu.
, dodam, ze bez zadnych znajomosci.



pozdrawiam :kwiat:
Tutaj znajomości niepotrzebne,tylko odpowiednie schorzenie.
ODPOWIEDZ