Poszpitalne

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
Awatar użytkownika
ANDY12345
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 14551
Na forum od: 26 maja 2018 11:42
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Poszpitalne NFZ

Post autor: ANDY12345 »

Felice pisze: 15 lis 2018 18:13 Koleżanki mąż po endoprotezie biodra złożył wniosek 2 miesiące po zabiegu na szpitalne leczenie,dostał sanatoryjne i 26 miesięcy oczekiwania.
To dopiero paranoja jest :shock:
A mnie w tamtym roku też po endo wywalili z kolejki bo lek... przepraszam ogranicznik nie wie w jakim jestem stanie i musiałem jeszcze raz składać. Dobrze że ZUS zadziałał szybciej.
Awatar użytkownika
ANDY12345
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 14551
Na forum od: 26 maja 2018 11:42
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Poszpitalne NFZ

Post autor: ANDY12345 »

Też miałem, z tym że zaraz po operacji nikt nie da a koniec roku i już wszystko rozdysponowane. Czasami są zwroty ale na zimę za bardzo bym nie polecał. Zawsze możesz dołączyć następne zaświadczenia ze szpitala.
Awatar użytkownika
Fionka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 9386
Na forum od: 09 mar 2015 18:09
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 2

Re: Poszpitalne

Post autor: Fionka »

Mojej tesciowej po endoprotezie kolana ,nie przekwalifikowali.Musiała odczekać do końca kolejki,całe 12 miesięcyi i uzdrowiskowe.
Awatar użytkownika
ANDY12345
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 14551
Na forum od: 26 maja 2018 11:42
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Poszpitalne

Post autor: ANDY12345 »

No l widzisz, wszystko zależy na jakiego lekarza trafimy (tak jak w sądzie) każdy się czymś innym kieruje i wydaje decyzje. Smiać się czy płakać ?
Awatar użytkownika
Samosia
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1245
Na forum od: 09 lut 2017 21:58
Oddział NFZ: Śląski

Re: Poszpitalne NFZ

Post autor: Samosia »

Samosia pisze: 15 lis 2018 19:30
ANDY12345 pisze: 15 lis 2018 19:25 Możecie się odwoływać, spróbujcie ze szpitala od lekarza prowadzącego wniosek z dopiskiem pilne, wszystko zależy jak poważny był zabieg. Ale zawsze warto spróbować, papiery pieczątki niektórzy na to patrzą.
Andy12345 już odwołanie poszło czeka na odpowiedź...jednak już w rozmowie telefonicznej uprzejma pani powiedziała,że niech nie liczy na wyjazd w tym roku bo brak funduszy :shock: :shock: :shock:
Witajcie....jednak w naszym śląskim NFZ pracują ,,ludzie"....Córka dwa tygodnie temu wysłała odwołanie i dziś w przeglądarce wyskoczyła zmiana numerków tzn....wczoraj było 114 126 a dziś jest 134...a to znaczy,że lekarza balneolog pozytywnie rozpatrzył jej prośbę ....jesteśmy teraz ciekawe jak długo będzie czekać na wyjazd :roll: :roll: :roll:
Awatar użytkownika
ANDY12345
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 14551
Na forum od: 26 maja 2018 11:42
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Poszpitalne

Post autor: ANDY12345 »

U mnie niecała setka tygodniowo ale koniec roku i możę być wolniej. No i udało się gratuluję :D
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20163
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Poszpitalne

Post autor: Felice »

jednak w naszym śląskim NFZ pracują ,,ludzie".
Gdyby pracowali "ludzie" to od razu dostałaby takie skierowanie i nie musiała nigdzie się odwoływać :roll:
Awatar użytkownika
ANDY12345
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 14551
Na forum od: 26 maja 2018 11:42
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Poszpitalne

Post autor: ANDY12345 »

Życie, samo życie ...........ech idę spać.
Awatar użytkownika
Samosia
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1245
Na forum od: 09 lut 2017 21:58
Oddział NFZ: Śląski

Re: Poszpitalne

Post autor: Samosia »

Felice pisze: 20 lis 2018 22:46
jednak w naszym śląskim NFZ pracują ,,ludzie".
Gdyby pracowali "ludzie" to od razu dostałaby takie skierowanie i nie musiała nigdzie się odwoływać :roll:
Masza rację w 100% Felice ....teraz będzie czekać na wyjazd ale to już nastąpi pewnie po nowym roku...ja zaś grzecznie będę jechać dalej aż do 2021 roku :roll:
Awatar użytkownika
smuga
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 991
Na forum od: 25 sty 2017 21:57
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 8

Re: Poszpitalne

Post autor: smuga »

Dzisiaj zawiozłam papiery teściowej na rechabilitację po operacji na kolano( dzisiaj odebrałam wypis i skierowanie ) do szpitala rechabilitacyjnego w Goczałkowicach . Poinformowano mnie że zostanie przyjęta do 6 miesięcy . Dostała też zlecenie na rechabilitację po zdjęciu szwów na oddział rechabilitacyjny w szpitalu gdzie była operowana . Jeśli wszystko tak się odbędzie no to super .
ODPOWIEDZ