Telewizja kręci film o kuracjuszach

Tu można inicjować tematy niemieszczące się w zakresie innych kategorii.
Awatar użytkownika
smuga
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 991
Na forum od: 25 sty 2017 21:57
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 8

Re: Telewizja kręci film o kuracjuszach

Post autor: smuga »

Miriam pisze: 21 lut 2018 21:21 Teraz wszyscy będziemy mierzeni jedną miarą. :?
Nie można tak podchodzić do żadnej sprawy :? ....jak pokazywali film o samotnych rolnikach to przecież nie świadczy o wszystkich rolnikach ...jak był film o odchodzących górnikach po wzięciu odpraw to też nie świadczy o wszystkich zatrudnionych w tym zawodzie ...... Ten film tendencyjnie pokazuje osoby samotne poszukujące drugiej połówki . Ale przecież nie tylko tacy przebywają na kuracjach więc nie nakręcajmy się i trochę tolerancji jak w każdym temacie 8-)
forumowicz

Re: Telewizja kręci film o kuracjuszach

Post autor: forumowicz »

Moim skromnym zdaniem jest to jedna z kart scenariusza "pobyt w sanatorium" , tak też jest .
Nie muszę z powodu tego filmu mieć poczucia wstydu, zażenowania czy radości. Kiedyś widziałam podobny filmik z domu seniora.
Osoby , które zgodziły się na filmowanie nie musiały niczego udawać ale przede wszystkim miały świadomość co robią .
Różne są oblicza kurortów, a kuracjusze są różni. Obserwując niejednokrotnie zachowania ludzkie ogarniają mnie różne odczucia , jest mi czasami smutno, czasami wesoło , a czasami żałośnie :?
forumowicz

Re: Telewizja kręci film o kuracjuszach

Post autor: forumowicz »

ten film w 100% pokazuje prawdę o sanatoriach!
forumowicz

Re: Telewizja kręci film o kuracjuszach

Post autor: forumowicz »

do Maarek ,napisałeś że dwie młode dziewczyny Karolina i Amelka w tym filmie,możesz przybliżyć które to? podaj minute filmu! bo ja jakoś tam młodych nie widziałem
Awatar użytkownika
Hipokryt
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 7543
Na forum od: 11 lut 2015 18:49
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 21

Re: Telewizja kręci film o kuracjuszach

Post autor: Hipokryt »

Max - czyżbyś nie zauważył? W 7 minucie 30 s filmu poznasz te wybitne reżyserki, które tak się zabawiły kosztem kuracjuszy :) Sporo też w necie jest o kulisach powstawania tego dzieła ;) Ustawka z udziałem samego Burmistrza, więc promocja miasta bezcenna :lol:
forumowicz

Re: Telewizja kręci film o kuracjuszach

Post autor: forumowicz »

ok dzięki! zaraz zerknę,tylko że słyszałem,że do Inowrocławia jeździ więcej młodych,a tu dziadkowie jak w Ciechocinku,jak możesz to wklej ciekawe kulisy,które wyczytałeś
forumowicz

Re: Telewizja kręci film o kuracjuszach

Post autor: forumowicz »

No Ci kuracjusze chyba za darmo nie byli aktorami
forumowicz

Re: Telewizja kręci film o kuracjuszach

Post autor: forumowicz »

Nie rozumiem dlaczego ten film pokazuje życie sanatoryjne z punktu widzenia jednej grupy wiekowej? Przecież do sanatorium jeżdżą ludzie w różym wieku. I potrzeby i zainteresowania kurCjuszy też jakieś... Przecież nie każdy jest samotny i jedzie na balety zeby przyjaciela poznać. Nie. Nie podobał mi sie ten film. Panie rezyserki raczej do sanatorium na kurację należy wysłać, moze oczy im sie otworzą i umysły rozjaśnią.
Awatar użytkownika
smuga
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 991
Na forum od: 25 sty 2017 21:57
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 8

Re: Telewizja kręci film o kuracjuszach

Post autor: smuga »

Pusiu przecież ten film nie ma za zadanie pokazać ogólnego życia sanatoryjnego ;) to dokument którego autorki chciały pokazać tylko i tylko !!!! grupkę kuracjuszy emerytów i rencistów, którzy poszukują przyjaźni i miłości.W każdym wieku zdarzają się ludzie skłonni do romansów , zdrad . A sanatorium jest i nie ma co zaprzeczać takim miejscem ułatwiającym tym samotnym starszym ludziom nawiązanie znajomości :roll: Czy mi się ten film podoba czy nie to nie ważne ....jakoś patrzę na to z ;) ;) i staram się zrozumieć tych samotnych 8-)
forumowicz

Re: Telewizja kręci film o kuracjuszach

Post autor: forumowicz »

Jaś tez rozumiem tylko sądziłam ze film ma zadaniecpokazanie życie sanatoryjne. Czyli WSZYSTKICH. I obawiam sie ze tak mogą odebrac ten film potencjalni widzowie. I tak o sanatoriach krążą stereotypy i ten film pogłębi. A przydałby sie film ukazujący jednak pełniejsze życie sanatorium
ODPOWIEDZ