Szpital reumatologiczny Ustroń

Rehabilitacja narządu ruchu. Sanatoryjne leczenie chorób stawów, kręgosłupa, ograniczenia ruchowe, stany pourazowe stawów i kości.
monia0410
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 246
Na forum od: 08 sty 2013 12:37
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

Szpital reumatologiczny Ustroń

Post autor: monia0410 »

Witam,mam pytanie,w lutym czeka mnie artroskopia kolana w Szpitalu reumatologicznym w Ustroniu,był ktoś tam na podobne schorzenie?mogę liczyć na garść informacji???
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20163
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Szpital reumatologiczny Ustroń

Post autor: Felice »

Artroskopia jest to metoda diagnostyki,każdy ma ją robioną z innego powodu.Czasem tylko zwiadowczą w celu oceny,a czasem naprawczą np rekonstrukcja więzadeł itp.
Miałam robione obydwu kolan w szpitalu na Szaserów,o Ustroniu nie wiem nic.
Awatar użytkownika
malgorzatas
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 58746
Na forum od: 16 lis 2013 14:16
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 6

Re: Szpital reumatologiczny Ustroń

Post autor: malgorzatas »

Witaj monia :kwiat:
Jestem po takiej operacji...rzepki stawu kolanowego,menisectomia łękotki i wydłuzenie troczków bocznych...zabieg robiony był prywatnie więc w tym samym dniu byłam już w domu...potem zastrzyki w brzuch. .chodzenie o kuli...Ale wszystko da się przeżyć :D pamiętaj tylko żeby potem lekarz zapisał Cię na fizykoterapię. ..musisz dużo ćwiczyć. ..możesz jeździć na rowerze..W tej chwili jestem zupełnie sprawna :D
Żeby nie mieć zwyrodnienia chodzę teraz na zastrzyki.....SUPLASYN....to są zastrzyki wstrzykiwane w kolano 1 na tydzień. ...musisz 3 takie zastrzyki mieć. ..koszt tych zastrzyki w to 300 zł trzy zastrzyki....drogo ale pomagają
A dlaczego prywatnie miałam to robione :?: bo nasz NFZ oferował mi operację za 3 lata.....Z pozdrowieniami Gosia
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20163
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Szpital reumatologiczny Ustroń

Post autor: Felice »

Każdy ma inne metody leczenia.
Ja miałam podawany SYNVISC,obecnie mam wstrzykiwane komórki macierzyste pozyskiwane z mojej krwi obwodowej.
Tuż po zabiegu miałam zalecone ćwiczenia izometryczne,na rehabilitację szpitalną wysłano mnie 2 miesiące po zabiegu - zarówno po jednym kolanie jak i drugim.
Awatar użytkownika
sztani
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7043
Na forum od: 28 gru 2012 09:59
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 10

Re: Szpital reumatologiczny Ustroń

Post autor: sztani »

Miałem operację artroskopową kolana prawego w 2013 roku. Uszkodzenie ŁĄKOTKI przyśrodkowej . trzy lata były ok. teraz znowu i to przypadkowo odezwało się jak byłem w szpitalu (operacja barku) kolano zaczyna się blokować ,uciekać noga. Ortopeda na oddziale po badaniu stwierdził ,że na pewno następny zabieg nieunikniony . Nic nie trwa wiecznie . Moim zdaniem te zastrzyki to zwykły bajer mnie też proponowano ale zrezygnowałem . ( po zabiegu , Szkoda kasy)Dobra rehabilitacja (u dobrego rehabilitanta) to jest sukces .ja po trzech miesiącach od zabiegu łaziłem już po Lądeckich górkach i okolicy .

Monia po co zakładasz identyczne tematy w dwóch działach :)
Monia nie przejmuj się będzie wszystko ok. dasz radę :) :)
anezobk
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 209
Na forum od: 22 sie 2010 20:48

Re: Szpital reumatologiczny Ustroń

Post autor: anezobk »

malgorzatas pisze:Witaj monia :kwiat:
Jestem po takiej operacji...rzepki stawu kolanowego,menisectomia łękotki i wydłuzenie troczków bocznych...zabieg robiony był prywatnie więc w tym samym dniu byłam już w domu...potem zastrzyki w brzuch. .chodzenie o kuli...Ale wszystko da się przeżyć :D pamiętaj tylko żeby potem lekarz zapisał Cię na fizykoterapię. ..musisz dużo ćwiczyć. ..możesz jeździć na rowerze..W tej chwili jestem zupełnie sprawna :D
Żeby nie mieć zwyrodnienia chodzę teraz na zastrzyki.....SUPLASYN....to są zastrzyki wstrzykiwane w kolano 1 na tydzień. ...musisz 3 takie zastrzyki mieć. ..koszt tych zastrzyki w to 300 zł trzy zastrzyki....drogo ale pomagają
A dlaczego prywatnie miałam to robione :?: bo nasz NFZ oferował mi operację za 3 lata.....Z pozdrowieniami Gosia
Wcale nie potrzeba tych zastrzyków.naciąganie ludzi na koszty.Dwa lata po operacji i jest ok.
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20163
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Szpital reumatologiczny Ustroń

Post autor: Felice »

Ja też uważam,że synvisk głównie pomógł mi w oczyszczeniu konta... ;) Ale tonący brzytwy się chwyta.Ja za jedną ampułkę płaciłam 600 złotych,na szczęście znalazłam sponsora.
Komórki macierzyste mam na NFZ .
monia0410
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 246
Na forum od: 08 sty 2013 12:37
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Szpital reumatologiczny Ustroń

Post autor: monia0410 »

Dziękuję za sporo wiadomości,ja będę prawdopodobnie mieć usunięcie obu łąkotek i jeszcze reszta się okaże, mam całkowity zanik tkanki chrzęstnej.Mam na NFZ termin na luty z sierpnia tego roku.Wiem ,że rehabilitacja to podstawa,a na zastrzyki się nie zgodzę na pewno.A jeszcze jedno małe pytanko,zrobią mi artroskopię i tam w Ustroniu ,na drugi dzień do domku?
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20163
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Szpital reumatologiczny Ustroń

Post autor: Felice »

Po pierwszej artroskopii wyszłam na 3 dzień po drugiej też.Myślę że przyczyną mogło być znieczulenie.Do obydwu miałam zewnątrz oponowe,a po nim dobę należy leżeć. Chondromolacja u mnie też już III/IV stopień,ale na to póki co nic nie zrobią.Mnie podcinano troczki rzepki i małe naprawianko po urazie miałam.
monia0410
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 246
Na forum od: 08 sty 2013 12:37
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Szpital reumatologiczny Ustroń

Post autor: monia0410 »

Felice w Ustroniu?też mam mieć zewnątrzoponowe,ale nie wiem jak to przeżyję,bo kręgosłup nie wytrzyma.
ODPOWIEDZ