Jaki obecnie jest okres oczekiwania na skierowanie do sanatorium

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
Awatar użytkownika
darek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7824
Na forum od: 16 lut 2012 20:21
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Jaki obecnie jest okres oczekiwania na skierowanie do sanatorium

Post autor: darek »

DoSz pisze:Witam,
ponieważ dopiero drugi raz będę w sanatorium z zainteresowaniem śledzę " moją " kolejkę ( śląski NFZ )
mam pytanie czy często zdarza się, że jednego dnia jest numer .. 445 a za 3 dni .. 450 ?
i drugie pytanie - czy jest sens napisać / zadzwonić do oddziału z prośbą o umieszczenie w wybranym przeze mnie ośrodku ?
W grudniu minie 24 miesiące mojego oczekiwania.
Pozdrawiam
Dosz
Witaj

Co do numerków musisz wiedzieć ,że śląski oddział ma najwięcej złożonych wniosków -sanatoryjnych.
W związku z tym ,że po upływie 18 miesięcy następuje WERYFIKACJA -wniosku..min czy nadal jest zasadność lub z powodu innych przyczyn..np Zgon
Stąd te numerki przyśpieszają ,aby nieraz mocno wyhamować i nieraz nawet kolejka cofa się.

Napisałeś ,że w grudniu minie czy 24 miesiace oczekiwań
ok
A czy miałes juz weryfikacje u lekarza ,który wypisywał wniosek ???

W przypadku gdybyś był u lekarza i on Miałby Twój wniosek ..mógłbyś stwierdzić gdzie sugeruje fundusz Twój wyjazd!!!!

Czyli ustalenie statu Twojego wniosku.

Zadajesz pytanie ...pisać czy dzwonić ??

Osobiście podjechalbym na Załęże do siedziby NFZ
forumowicz

Re: Jaki obecnie jest okres oczekiwania na skierowanie do sanatorium

Post autor: forumowicz »

DoSz pisze:Witam,
ponieważ dopiero drugi raz będę w sanatorium z zainteresowaniem śledzę " moją " kolejkę ( śląski NFZ )
mam pytanie czy często zdarza się, że jednego dnia jest numer .. 445 a za 3 dni .. 450 ?

Dosz
sądzę, że to jest normalne i nie należy zbytnio się tym przejmować. Ja na 25.10 miałam numer 31.137 a dzisiaj patrzę a w przeglądarce 32.192 :shock:
teraz tak patrzę, że trochę dużo urosło 263 numerki dziennie....
DoSz
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 24
Na forum od: 03 lis 2016 18:40
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 1

Re: Jaki obecnie jest okres oczekiwania na skierowanie do sanatorium

Post autor: DoSz »

Witam,
dziękuję za podpowiedzi / odpowiedzi jeszcze tylko chcę dodać -
1/ w czerwcu po 18 miesiącach moje skierowanie zostało zwrócone do lekarza prowadzącego, ja w tym czasie byłam na wczasach
2/ nie wiedziałam, że mogę zasugerować lekarzowi żeby wpisał wybraną przeze mnie miejscowość , o tym, że jest taka możliwość dowiedziałam
się na tym forum ( a trafiłam na nie przez przypadek parę dni temu )
nr. w kolejce 48. tyś w czerwcu ,
po weryfikacji w lipcu 43.tyś
teraz 31. tyś ( oczywiście wszystkie wartości zaokrągliłam )
proszę zwróćcie uwagę, że po pół roku " zeszło " tylko 12 tyś. w takim tempie to jeszcze rok czekania czyli 3 lata ?!
Pozdrawiam z pewną dozą melancholii ;) :kwiat:
Dosz
forumowicz

Re: Jaki obecnie jest okres oczekiwania na skierowanie do sanatorium

Post autor: forumowicz »

eee, nie. Ja tymi numerkami bym się nie przejmowała. Fundusz raczej wysyła w okresie jaki jest wskazany na stronie. Tzn. tendencja jest wzrostowa i czas oczekiwania może się przesunąć o miesiąc czy dwa. Tam w śląskim rzeczywiście macie dość długie kolejki ale jeśli chodzi o termin oczekiwania to wiążące jest to, co na stronie piszą. Moje numerki rosną a ja nastawiam się na wyjazd w marcu/kwietniu 2018r.
DoSz
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 24
Na forum od: 03 lis 2016 18:40
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 1

Re: Jaki obecnie jest okres oczekiwania na skierowanie do sanatorium

Post autor: DoSz »

do Casandra
Dzięki,
proszę Casandra ( Kasandra ) i OPTYMISTKA :kwiat:
ale moja melancholia dalej trwa może to pogoda - taka depresyjna, no cóż byle do wiosny i ... do sanatorium
a tak na poważne to nigdy nie byłam w Bieszczadach może bym uprosiła Polańczyk a może Sopot co Ty ( Wy - forumowicze ) na to
Pozdrawiam
Dosz
forumowicz

Re: Jaki obecnie jest okres oczekiwania na skierowanie do sanatorium

Post autor: forumowicz »

pewnie, że próbuj. Z doświadczenia wiem, że przeważnie można się dogadać jak chodzisz koło tematu. Co do wyboru - wiosną pewnie nad morze bym pojechała, w górach jeszcze może leżeć śnieg. Zresztą zależy jaką wiosną - kwiecień- często świeża wiosenna zieleń... nigdy o tej porze roku w górach nie byłam a lubię góry. Nawet w tym roku sanatorium do Szczawnicy przekładałam z maja na wrzesień. Ale w Kołobrzegu byłam wielokrotnie i zapewniam Cię że w tym okresie jest pięknie. No i nie ma upałów i tłumów ludzi zwłaszcza w kwietniu, co dla mnie jest ważne.

Ale tu oczywiście sama musisz wybrać - w końcu na podstawie tej decyzji miesiąc życia sobie ułożysz i musisz go przetrwać!
DoSz
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 24
Na forum od: 03 lis 2016 18:40
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 1

Re: Jaki obecnie jest okres oczekiwania na skierowanie do sanatorium

Post autor: DoSz »

Casandro lejesz miód na moje serce,,,
Poproszę Cię jeżeli znajdziesz chwilkę o przybliżenie mi Sanatoriów w Kołobrzegu , to trzecia miejscowość na mojej liście " marzeń "
a w Kołobrzegu byłam ze 30 lat temu , swoją drogą jak ten czas leci ;)
Pozdrawiam
spokojnej nocy
Dosz
Awatar użytkownika
darek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7824
Na forum od: 16 lut 2012 20:21
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Jaki obecnie jest okres oczekiwania na skierowanie do sanatorium

Post autor: darek »

Do DoSz

Skoro piszesz ,że weryfikację miałaś w czerwcu to może jednak wizyta w siedzibie w Katowicach-Załężu.
Od Pań obsługujących tam możesz dowiedzieć się więcej niż poprze portal czy telefonicznie ....jeżeli się w ogóle dodzwonisz, list raczej nic nie da bo go wyślesz a Fundusz na tego typu zapytania nie odpisuje.
Piszesz ,że interesują Cie Bieszczady , Sopot czy Kołobrzeg.
Otóż wszystko jest uzależnione od tego co ZASUGEROWAŁ i Co ZATWIERDZIŁ Balenolog w Funduszu -Będąc -możesz zapytać się Pań o Sugestie GDZIE jak i Kiedy
Dodatkowo jeżeli jesteś już po weryfikacji...może jakis zwrot
Ale to już na miejscu
forumowicz

Re: Jaki obecnie jest okres oczekiwania na skierowanie do sanatorium

Post autor: forumowicz »

ja tak bardzo ci nie przybliżę, bo jeżdżę zazwyczaj do Verano czasami do Arki. To są sanatoria położone w pewnej odległości od strefy sanatoryjnej ale na tym właśnie mi zależy. Arka jest nad samą plażą, a z Verano też morze widać przez okna tylko trochę mniej, bo sanatorium jest niskie, ma tylko dwa piętra i drzewa zasłaniają. Poza tym ja do Kołobrzegu jeżdżę prywatnie więc pewnie też moje odczucia będą trochę inne niż osób, które jeżdżą na fundusz. Poszukaj w dziale "ocen sanatorium" tam wielu kuracjuszy pisze o swoich doświadczeniach z pobytu na NFZ (sanatorium WISTOM, MEWA, chyba SAN i inne).

A sam Kołobrzeg -no cóż , ja wiosną polecam. Byłam w ubiegłym roku w kwietniu właśnie 10 dni, tak jak pisałam prawnie w Verano ale zabiegi miałam ambulatoryjnie na fundusz w GRYFIE i była bardzo zadowolona. Pogoda piękna, niebieskie morze i niebo , świeża zieleń bo tam jest lasek bukowy,jak pójdziesz w stronę Arki. I ten śpiew ptaków. Za Arką miejsca gdzie wydobywają borowinę ze ścieżkami rowerowymi. Kiedyś plażą można było dojść do Podczela i tam z plaży do sanatorium prowadzi grobla otoczona wodą - dla mnie widok jak z baśni. Ale to trzeba lubić te klimaty, ja do Kołobrzegu jadę wypoczywać od hałasu i tłumu więc wybieram raczej wschodnią część.
Poczytaj sobie na forum, dużo ludzi się wypowiadało na temat Kołobrzegu, tez na temat rozrywek bo tam jest wiele miejsc zabawowych. Życie towarzyskie toczy się raczej w zachodniej części, w strefie sanatoryjnej. No i starówkę tez trzeba zobaczyć.
forumowicz

Re: Jaki obecnie jest okres oczekiwania na skierowanie do sanatorium

Post autor: forumowicz »

minęło 7 godzin 32.239 - 47 w górę :shock: :(
Mój optymizm opada. Chyba zadzwonię jednak do tego funduszu...
ODPOWIEDZ