Karta ICE

Inne tematy okołosanatoryjne, nie mieszczące się w powyższych działach.
Awatar użytkownika
agunia3
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 4334
Na forum od: 23 wrz 2012 18:17
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Karta ICE

Post autor: agunia3 »

Kilka lat temu gdy usłyszałam o ICE to można było wydrukować z internetu - sprawdź, pewnie na pewno nadal ta opcja jest dostępna. Ja wtedy ściągnęłam na komputer ale nie wydrukowałam bo na Pikniku Rodzinnym z zakładu pracy rozdawali wtedy takie karty.
Wzór nie ma tu większego znaczenia - tak jak i to czy to jest plastik czy wydrukowanie na papierze i ewentualnie zalaminowane aby się nie zniszczyło.
Ważne są te podstawowe informacje tak potrzebne w razie wypadku.
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20183
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Karta ICE

Post autor: Felice »

Najgorsze jest to,że my możemy mieć przy sobie kartę ,numer w telefonie... i niewiele to w sumie daje bo ratownicy medyczni w swoich procedurach nie mają zleceń by to sprawdzać.
Awatar użytkownika
Fionka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 9386
Na forum od: 09 mar 2015 18:09
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 2

Re: Karta ICE

Post autor: Fionka »

Namawiam gorąco noście kartę ICE i to w dostępnym miejscu. :!: :!: :!: :!: Mnie jej posiadanie praktycznie uratowało dwa tygodnie temu życie.Liczyły się minuty, sekundy , kiedy to już nie bardzo mogłam mówić i pokazałam młodym wspaniałym ludziom kartę .Wiedzieli co zrobić :D , następnie wezwali pogotowie i powiadomili osobę którą miałam dopisaną w telefonie.Dodam jeszcze jedno że kiedy jesteście po za miejscem zamieszkania dopisujcie w telefonie do kontaktu osobę która w razie ......pokieruje dalszymi sprawami.Nie informujmy tej osoby że ją dopisaliśmy aby jej psychicznie nie obciążać bo wypadki nie latają jak liście z drzew jesienią .Noście kartę to tak mało a tak wiele.
Awatar użytkownika
Fionka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 9386
Na forum od: 09 mar 2015 18:09
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 2

Re: Karta ICE

Post autor: Fionka »

Felice pisze:Najgorsze jest to,że my możemy mieć przy sobie kartę ,numer w telefonie... i niewiele to w sumie daje bo ratownicy medyczni w swoich procedurach nie mają zleceń by to sprawdzać.
Masz rację.Nikt mnie się nie spytał o kartę , ani ratownicy ani potem w szpitalu :roll:
Awatar użytkownika
jacky6
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7130
Na forum od: 05 mar 2014 14:39
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

Karta i namiar ICE

Post autor: jacky6 »

Oprócz wpisania nr ICE do smartofonu mam w portfelu wydrukowaną karteczkę z takim hasłem i dwa numery - jeden do ślubnej a drugi do syna - obydwa z opisem w j. polskim i j. angielskim ( odpowiednio żona i syn ) .
Tamże jest podana grupa krwi i Rh.
PS - za stary już jestem aby dołączać deklarację zgody na wykorzystanie narządów po śmierci.
PS - 2 / rodzina wie, że życzę sobie kremacji.
===
Może się uda pokłonić Św. Piotrowi jeszcze w całości a nie w kawałkach...

:mrgreen: to przyjemne czasami żyć marzeniami twardo stąpając po ziemi... :ugeek:
ODPOWIEDZ