Zimowit-Rymanów Zdrój

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
Zosia
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 1956
Na forum od: 29 gru 2009 15:33
Oddział NFZ: Podlaski

Re: Zimowit-Rymanów Zdrój

Post autor: Zosia »

Właśnie ZUS w końcu zapukał .Na ile pomogło trudno stwierdzić ale ważne abyśmy na takie warunki sie nie godzili widocznie ktos zgłosił do Zusu bo sami pewnie by nie przyjechali.
buli
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 29
Na forum od: 08 mar 2013 17:41

Re: Zimowit-Rymanów Zdrój

Post autor: buli »

witam...
na luksusy nie licze ale faktycznie jakiś podstawowy standard powinien być...
zobaczy sie na miejscu bo każdy ma inne oczekiwania:)
zbyszek66
Posty: 1
Na forum od: 02 lut 2014 11:18
Oddział NFZ: Śląski

Re: Zimowit-Rymanów Zdrój

Post autor: zbyszek66 »

Turnus od 13.01 do 5.02 , pobyt w szpitalu Zimowit konczy sie nie zaciekawie poniewaz to jest miejsce do rehabilitacji,odpoczynku,nabrania sil a częśc kuracjuszow zamiast stosowac sie do regulaminu pobytu, spozywala alkohol na terenie szpitala,głosne zachowanie pijanych kuracjuszy do nocy, brak reakcji personelu na tekiego typu zachowania, Niewyspane noce kuracjuszy . :!: :!: :!:
Czeslaw5
Posty: 1
Na forum od: 11 maja 2014 18:58
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 7

Re: Zimowit-Rymanów Zdrój

Post autor: Czeslaw5 »

W okresie 23.01.2014r.- 13.02.2014r. przebywałem na leczeniu w tzw. szpitalu uzdrowiskowym "Zimowit" w Rymanowie Zdroju, który jest jednostką przedsiębiorstwa "Uzdrowisko Rymanów" S.A.
Leczyłem się w sanatoriach w Piwnicznej, Ustce, Szczawnicy, ale z takim "dziadostwem" jak w Rymanowie spotkałem się po raz pierwszy. Moje uwagi:
1. Kuracjusze z NFZ dostają pokoje 3- osobowe, ciasne z jedną szafką.
2. Zabiegi takie jak: inhalacje, okłady borowinowe, kąpiele czy ćwiczenia oddechowe są wątpliwej jakości i celowości.
3. Gabinety zabiegowe rozrzucone są w różnych częściach sanatorium- brak strzałek i napisów kierunkowych, a na stanowiskach zabiegowych brak instrukcji dla kuracjuszy.
4. Wyżywienie skandaliczne. Brak słów, by opisać jakość, smak i zapach "polewek" zwanych zupami, czy dodatków w postaci ciapowatej papryki z octu oraz innych tego typu specjałów.
5. Żadnych rozrywek typu: ping-pong, bilard, siłownia, kawiarnia.
W przedsiębiorstwie tym wszystko nastawione jest na osiąganie zysków (telewizor płatny 105zł za turnus, parking płatny 120zł za turnus, internet płatny). Do sklepu, apteki, czy lokalu jest około 2km, przy czym należy pokonać 148 stopni schodów.
cunioo 123
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 87
Na forum od: 01 sty 2013 17:24
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Zimowit-Rymanów Zdrój

Post autor: cunioo 123 »

zgadza się,byłe tam w tamtym roku,dziadostwo na samej górze nie szpital,powinni to wyburzyć i pochować tam prezesa, który tym dziadostwem zarządza i jeszce na dodatek,są tam dzieci których naprawdę szkoda,że w takim syfie w XXI wieku muszą tam siedzieć i się rehabilitować
cunioo 123
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 87
Na forum od: 01 sty 2013 17:24
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Zimowit-Rymanów Zdrój

Post autor: cunioo 123 »

Że tam nie ma żadnej kontroli nad tym ośrodkiem,tylko kasa się dla nich liczy i wina ludzi,że się zgadzają na takie warunki i traktowanie,u nas Ala opisała wszystko i wysłała gdzie trzeba,tylko jeden list do Rzeszowa i Warszawy nie pomoże.Gdzie rzecznik praw pacjenta,niech przyjedzie i rehabilituje się tylko tydzień i zobaczy jak jest.
Awatar użytkownika
gratburg
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 15
Na forum od: 18 mar 2013 18:08
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Zimowit-Rymanów Zdrój

Post autor: gratburg »

Ogólnie prawda szpital sanatoryjny ZIEMOWIT czystością nie grzeszy ale zbiegi i kadra wykonująca zabiegi jest bardzo przyjemna.
bista
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 180
Na forum od: 13 maja 2011 21:13
Staż sanatoryjny: 5

Re: Zimowit-Rymanów Zdrój

Post autor: bista »

Czy ktoś może dać obiektywną ocenę obecnego stanu w tym sanatorium, czy remont już się skończył? Byłam tam dwa lata temu i wcześniej, ale nie zgadzam się z tym, co tu niektórzy wypisują. Warunki były przyzwoite, jedzenie też, ale jak ktoś liczył na luksusy pod tym względem, to chyba rzeczywiście powinien jechać do SPA, nieźle zapłacić i dopiero wymagać...Miejscowość urocza, zabiegi w porządku, a najważniejszy/a współlokator/ka i będzie ok. Pozdrawiam i czekam na nowsze informacje, ale obiektywne:)
Awatar użytkownika
Suzen
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3505
Na forum od: 26 kwie 2014 07:56

Re: Zimowit-Rymanów Zdrój

Post autor: Suzen »

Witaj Bista
Ja byłam 3 lata temu w,, Zimowicie''.Przeważali kuracjusze z ZUS.Pokoje były ciasne-trzyosobowe, ale nie wszystkie.Były tez jedynki i dwójki w bardzo małej ilości .Sprzątane w miarę potrzeb,ręczniki również wymieniane.Zabiegi na przyzwoitym poziomie.Dla mnie najlepsze były masaże :serce: .Dużo zabiegów na drogi oddechowe.Odbywały się często prelekcje na różne tematy.Opieka medyczna bardzo dobra-pielęgniarki bardzo miłe i uczynne.Poratowały mnie w boleściach. :kwiat: Jedzenie bardzo dobre i urozmaicone. :) Teraz może inaczej ,jest catering.
Wtedy,, straszyły''okratowane balkony .
Teraz budynek jest ładnie wyremontowany i dobrze się prezentuje.Niedogodnością może być duża ilość schodów do budynku,szczególnie dla osób z niepełnosprawnością ruchową i chorobami układu oddechowego.
Organizowano dużo wycieczek bliższych i dalszych.Okolica malownicza,jest co pozwiedzać i zachwycać się widokami. :)
Pozdrawiam i życzę miłego pobytu. :)
bista
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 180
Na forum od: 13 maja 2011 21:13
Staż sanatoryjny: 5

Re: Zimowit-Rymanów Zdrój

Post autor: bista »

Dziękuję Suzen za podobne jak moje spojrzenie na to sanatorium.Gdyby tak było źle, jak niektórzy tu piszą, to starałabym się o zmianę miejsca, a ja się po prostu ucieszyłam. Mam nadzieję, że się nie rozczaruję. Na zdjęciach w Internecie widziałam już, że budynek jest wyremontowany, choć nie trafiłam na zdjęcia tej części z balkonami. Dawniej nie z każdego pokoju po tej stronie było wyjście na balkon (długi wzdłuż całego piętra), ponoć po remoncie miało to się zmienić. Na jednym ze zdjęć widziałam też parasole i stoliki przed wejściem głównym, kiedyś tam był głównie parking. Pozdrawiam Ciebie, Suzen, oraz wszystkich aktualnych kuracjuszy, może ktoś więcej napisze nowości.
ODPOWIEDZ